Jump to content


Početnik na klimavim nogama :)


Dr.Pop

Recommended Posts

14 minuta ranije, Dr.Pop said:

Pronašao sam na KP nekih 7-8 zvučnika koji ulaze u cenovni rang koji mi odgovara i deluju mi ok, pokušavam da suzim izbor i poslušam ih, ali od toga mi slaba vajda . Poneo sam moj AVR u selo kod mojih i otišao do drugara koji ima neko ozvučenje koje sam hteo da čujem na mom AVR-u u pitanju su JBL MK 1000 . Kod njega u sobi od nekih 12 kvadrata to deluje korektno , ali kada sam ih odneo u svoj stan u mojoj sobi koja je oko 25 kvadrata i totalno drugačije rasporedjena i drugačiji nameštaj , to mi deluje katastrofa.

Na žalost nema ko da me posavetuje kao vi sada , o suženju izbora ....

Ta serija spada među najgore JBL

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 453
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 minutes ago, Delija said:

A pominjao si i 50 m2.

To je ozbiljan prostor za ozvucavanje. Vrlo ozbiljan.

oko 50m2 je prostor u kome će biti zvučnici, nešto manje ali oko 50.

Nisam ni planirao pazariti te JBL MK 1000 , nego sam samo hteo lično za sebe napraviti pšoredjenje u kvalitetu i razlikama u zvukovima u odnosu na prostoriju i raspored. Već sam napominjao da sam zaista laik i svako vaše mišljenje mi zaista znači, ali sam se sada i sam uverio da je u suštini najbitnije kada kupujem da idem na preporuku modela i proizvodnjača i da su ti zvučnici koje kupujem od ''proverene osobe'' odnosno da to što kupujem jeste ono što piše pa se nadam najboljem. Obijanje pragova i preslušavanje ne pije vodu jer to što kod nekoga čujem nema veze sa onim što ću čuti u svom prostoru

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, zek said:

To važi i za sve preporuke koje neko postavi - ono što je neko negde čuo ne znači da će isto tako zvučati i kod tebe u 50m2.

Upravo tako,

zato ja želim mišljenje kako se koji model pokazao inače u globalu i neko da mi preporuči prodavca ili pak iskustva koga da se klonim.

Ja sada kada bih ovde postavio šest sedam linkova šta mi se svidja , ne bih dobio ni jedno mišljenje, sem da odem i poslušam. A za FOCAL sam dobio ehtra savete, što sam realno i očekivao od vas koji ste poznavaoci.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Dr.Pop said:

Ovaj KEF više nije u opticaju,obzirom da ne želim da poslujem sa njegovim vlasnikom...

 

Neki komentar na ostala tri zvučnika ?

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, Dr.Pop said:

Misliš na Canton ?

Da.

Čovek je koliko vidim prodavac HiFi komponenti (što ne znači apriori ništa loše) i ima svašta u ponudi, pa možeš na licu mesta da čuješ kako te kutije zvuče u odnosu na neke druge koje ima u ponudi i napraviš kakavo-takvo poređenje. Iskustvo je u HiFi-u jako važno, treba dosta toga čuti da bi se napravile neke smernice.

Link to comment
Share on other sites

Aj da nastavim temu,

 

zvučnike sam u globalu odabrao, tačnije debelo sam suzio izbor i pitanje je dana kada ću ih pazariti. Ali pre neko mi stignu zvučnici, trebaju mi kablovi.

Zaista nemam nameru da bacam velike pare ali koliko sma shvatio u opšte nije zanemarljiva stavka. Znači trebaju mi kablobi za povezivanje zvučnika sa Risiverom i trebaju mi kablovi za povezivanje risivera sa kompom i TV-om.

Moje pitanje je gde naći i šta tražiti ?

Link to comment
Share on other sites

Ако те интересује како ће се уклопити и звучати, сваки кабл је могући избор... послушај и пресуди. Ако желиш само да повежеш и то ради, имаш доста продавница са бакарним звучничким кабловима. Узми оне од бар 4мм2.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, zek said:

Zavisi kako nameravaš da povežeš komp i TV sa risiverom - analognom vezom ili digitalnom, odnosno koje vrste konekcije imaju ti uređaji.

Aj mi molim te pojasni ?

TV je neki FOX star 3 godine, komp je korektan.

Ja u stvari ni ne znam šta mi sve treba za povezivanje i kako da povežem ?

Link to comment
Share on other sites

On 9/18/2021 at 11:59 PM, Spachek said:

Ili napisi koji je model tog tv-a ili uslikaj pozadinu da vidimo sta ima od izlaza..

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

I šta sad?

 

Šta da kupujem i gde da kupujem kablove, da mogu da povežem komp i TV na AVR ?

i šta od kablova za Zvučnike ?

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Dr.Pop said:

 

TV.jpg

TV HDMI.jpg

Ako su ti ovo sve slike konektora na TV-u onda možeš koaksialnim digitalnim kablom da odeš u AVR sa digitalnim ulazom ili sa analognim beli/crveni + žuti (video) da izađeš (pod uslovom da je to izlaz). Ovaj analogni bih se kladio da je ulaz!!!!

Digitalni OUT bi trebao da bude onaj RCA sa orange bojom na donjoj slici.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...