Jump to content


Početnik na klimavim nogama :)


Dr.Pop

Recommended Posts

1 sat ranije, nesone said:

Bajkeru, ovo su odlicni zvucnici, pa ti vidi sta kako i dalje. Jasno mi  je sve za finansije. Ali idi polako sa kupovinom.  To moras tako da radis. Svi smo mi tako radili. Ja sam imao jaci model RS8 i bio sam  prezadovoljan. Prodao sam ih pre mesec dana.

Vidi sa pokretacem teme, sta i kako.

Ovde nemas greske ni malo. Vozice ih tvoj AVR odlicno. Zvuk ce biti odlican. Posle sub, pa kasnije kada  mozes ostatak zvucnika.

Zapamti sub je obavezan.

Kutije su zaista ocuvane, imaju basa koliko hoces, ja sam ih slusao u 18 kvm i stvarno ubijaju kako rade, za tvoju sobu od 50kvm trebace sub u nekoj buducnosti, za pocetak mogu i ovako da se slusaju, dobro je sto iz iste RS serije postoji i ostatak kompleta, dakle centar, surround zvucnici i sub i to se bas cesto nadje u oglasima.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 453
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 minuta ranije, nesone said:

Eto, dogovorite se i da poslusa bajker. I bicete obojica zadovoljni.

Što se mene tiče moguć je svaki vid probe i provere, s tim što ne znam da li se čoveku uklapaju u budžet?

Ja sam prešao na malo bolje kutije sa ribonom pa ove prodajem, da imam mesta u stanu negde da ih držim ne bih se nikada rastao od njih.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, dragec said:

Što se mene tiče moguć je svaki vid probe i provere, s tim što ne znam da li se čoveku uklapaju u budžet?

Ja sam prešao na malo bolje kutije sa ribonom pa ove prodajem, da imam mesta u stanu negde da ih držim ne bih se nikada rastao od njih.

Voleo bih da ih čujem svakako. Jesu van mog budžeta ali ako čovek ima vremena rado bih posluša a siguran sam da može da mi da i po neki savet

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, srdjan_cvetkovic said:

Društvo, čisto da vas upozorim da je dotični biker nadaleko čuveni troll sa komšijskog foruma.

Tamo je banovan i vaskrsavao do sada više puta, Igoritza.

Hvala ti buraz što su učestvovao u iznošenju dezinformacija o meni na drugom forumu i zbog toga što mi je tamo tema obrisana tačnije nalog mi je banovan

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, srdjan_cvetkovic said:

Za to što si tamo banovan si sam kriv.

A za to što sam ovde napisao da si član koji je na benchu banovan ti se izvinjavam.

Banovan sam danas prvi put i to nakon niza neistina koje su iznete na moj račun od strane ljudi koji me ne poznaju.

Ali nema veze svakom na čast

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Dr.Pop said:

Hvala ti buraz što su učestvovao u iznošenju dezinformacija o meni na drugom forumu i zbog toga što mi je tamo tema obrisana tačnije nalog mi je banovan

Taman kada sam ja dao predlog, da lepo odeš na kućnu posetu kod Kokana, poneseš Pivo, zamoliš ga da pusti neku tamburicu na svom Hi Fi sistemu, i na kraju da se lepo pomirite 😇

Link to comment
Share on other sites

Dr.Pop, a koliki zaista budžet palniraš da daš za front zvučnike? Nešto si spomonjao 400€?!?
Batali sada priču o pročirenju sistema na surround. To može malo kasnije, a i malo više kasnije.

Ako ti se spomenuti RS6 zaista dopadnu na probi, iscenjkaj se što niže, i uzmi to.
Jako teško će upecaš nešto slično za manje para.

O suround-u razmišljaj kasnije, kada ti ovaj 2.0 sistem legne i navikneš se na njega (i finansijski se oporaviš). 95% članova ovog foruma sluša samo običan stereo.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, NShappy said:

Dr.Pop, a koliki zaista budžet palniraš da daš za front zvučnike? Nešto si spomonjao 400€?!?
Batali sada priču o pročirenju sistema na surround. To može malo kasnije, a i malo više kasnije.

Ako ti se spomenuti RS6 zaista dopadnu na probi, iscenjkaj se što niže, i uzmi to.
Jako teško će upecaš nešto slično za manje para.

O suround-u razmišljaj kasnije, kada ti ovaj 2.0 sistem legne i navikneš se na njega (i finansijski se oporaviš). 95% članova ovog foruma sluša samo običan stereo.

Vidi ovako, zaista nisam iz fazona nikoga da pocenjujem i time ga uvredim , pa ne volim mnogo da se cenkam oko ovakvih stvari. Radi malera nikada ne platim punu cenu i moram da skinem za bar 10e od dogovorene koje realno nikome i ne znače puno.

Kad prodam moje zvučnike za komp i da se nategnem do iznemoglosti 300e je bukvalno krajnja granica. Da čoveku to ponudim mene bi bilo sramota. Ali sam se svakako sa njim dogovorio ako ih ne proda , da u narednih nekoliko dana odem do njega i čujem kako to zvuči.

Za sada jedino o čemu i razmišljam jesu dva fronda koja bi mi što bolje popunila prostor . a sve ostalo lagano , kad bude moglo.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, vladat1 said:

Taman kada sam ja dao predlog, da lepo odeš na kućnu posetu kod Kokana, poneseš Pivo, zamoliš ga da pusti neku tamburicu na svom Hi Fi sistemu, i na kraju da se lepo pomirite 😇

Srbin, sam Pravoslavac, praštam, ali mora da padne izvinjenje. Prvi me je nazvao trolom jer me je zamenio tamo nekim.

Ljudi konstanto su bili iz fazona, da oni ne mogu da mi izaberu šta ja da pazarim i da odluče u mesto mene a onda su iz fazona da bi ih ja okrivio zato što su me eto prevarili , totalni apsurd. Ja sam iz fazona da mi daju smernice da ne pgrešim kod odabira , marke modela i slično.

Znam ja da ako nešto odlučiš da kupiš i ne poslušaš, i pogledaš je mačka u džaku ali i ako tako odlučim to je na meni, moja greška.

Kada postavim neki link , za nešto sa KP, nije zato da bi neko pogledao i rekao da li su ti zvučnici ispravni ili ne , nego da mi kaže onaj ko zna, slušao ih je ili ih je imao kako se taj model pokazao i da li okvirno po karakteristikama zadovoljava moje potrebe

Link to comment
Share on other sites

Ako uspem da prodam moje od kompa Logitech X-620 6.1 , i uspem da se pružim do tih 300e poslušaću sondek-a i kontaktirati Majstora sa KP za RUARK Talisman IINaravno ako ga to tada ne proda ili možda dobijem ideju za neki sličan cenovno i glasovno.

Jedimno što me plaši jeste što su 100w a mislim da bi mi trebalo nešto jače od 150-170w.

Ako imate neka iskustva i neke predloge po tom pitanju rado bi ih čuo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Focal nikada nije imao model pod tim imenom. Drajveri očigledno jesu njihovi, a prema vrlo šturim podacima koji su dostupni, u pitanju je kit ili gotov zvučnik nemačke firme Inakustik koji je 2006. godine nov koštao 458e, i najsličniji je modelu JMLab Profile 77 koji se na tržištu pojavio 1997. S obzirom da je neka cena polovnog originala bila oko 200e, mislim da je ovo preskupo, i verovatno "venčanica" koja će se jednog dana teško prodati za iole pristojnu sumu.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Zexx said:

Focal nikada nije imao model pod tim imenom. Drajveri očigledno jesu njihovi, a prema vrlo šturim podacima koji su dostupni, u pitanju je kit ili gotov zvučnik nemačke firme Inakustik koji je 2006. godine nov koštao 458e, i najsličniji je modelu JMLab Profile 77 koji se na tržištu pojavio 1997. S obzirom da je neka cena polovnog originala bila oko 200e, mislim da je ovo preskupo, i verovatno "venčanica" koja će se jednog dana teško prodati za iole pristojnu sumu.

Ubih se tražeći nešto o njima na netu, zato mi je i bilo čudno .

Neizmerno hvala imaš pivo za ovo, malo je falilo da se zaletim

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Dr.Pop said:

šta mislite o ovim zvučnicima ?

Što reče @Zexx nisu Focal kutije i skretnice, ali jesu driveri. Ti driveri su bili jako kvalitetni, kao i sve od Focal-a. Kod prodaje bilo čega se gubi, tako da prednost imaju popularniji modeli, makar i lošijeg zvuka. Na kalotama svih midbass drivera postoje tragovi lepka i premazivanja kalota, kao da su premotavani? Ako je tako, cena je previsoka definitivno i to je za izbegavanje. Da nije tako, vredelo bi ih poslušati.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Nixie said:

Što reče @Zexx nisu Focal kutije i skretnice, ali jesu driveri. Ti driveri su bili jako kvalitetni, kao i sve od Focal-a. Kod prodaje bilo čega se gubi, tako da prednost imaju popularniji modeli, makar i lošijeg zvuka. Na kalotama svih midbass drivera postoje tragovi lepka i premazivanja kalota, kao da su premotavani? Ako je tako, cena je previsoka definitivno i to je za izbegavanje. Da nije tako, vredelo bi ih poslušati.

mnogo hvala

Link to comment
Share on other sites

Pronašao sam na KP nekih 7-8 zvučnika koji ulaze u cenovni rang koji mi odgovara i deluju mi ok, pokušavam da suzim izbor i poslušam ih, ali od toga mi slaba vajda . Poneo sam moj AVR u selo kod mojih i otišao do drugara koji ima neko ozvučenje koje sam hteo da čujem na mom AVR-u u pitanju su JBL MK 1000 . Kod njega u sobi od nekih 12 kvadrata to deluje korektno , ali kada sam ih odneo u svoj stan u mojoj sobi koja je oko 25 kvadrata i totalno drugačije rasporedjena i drugačiji nameštaj , to mi deluje katastrofa.

Na žalost nema ko da me posavetuje kao vi sada , o suženju izbora ....

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, vladat1 said:

Naleteh pre neki dan na Elac BS 63. Ovi zvučnici su odlični za zadnje satelite. Imaju dosta snage, i previše basa (ja sam ga isključio na pojačalu). Za podršku nekim prednjim boljim kutijama su izmišljeni. Još uvek ih testiram raznim kombinacijama kablova. Pijatno su me iznenadili.  

Ja za sada jurim frontove

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...