Jump to content


Početnik na klimavim nogama :)


Dr.Pop

Recommended Posts

2 minutes ago, sondek said:

Ejs ... vozis Harley , hifu bi da zavrsis sa 400evra.Nece da moze.

P.S. zato ja polovnu Meridu od trista evra 🤣

1aeeabc762c816b676fd0747b4325499.jpg

Pa buraz svako ima svoju pasiju, ja sam to već napisao. Imam malo dete od 4 godine i motor, ovo mi baš nije trebalo. Na žalost ili na sreću zagrizao sam , zagrejao se i sada se patim.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 453
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni u fotografskom studiju koji ima više od 50m2, sviraju moji stari Acoustic Research AR44BX.

U svrhu dizanja atmosfere tokom snimanja odlično "pune" prostor.

Po svim traženim parametrima ti se uklapaju sa pojačalom (preporučena snaga 15-150W), trosistemske su i bas drajveri su 10 inča.

Evo imaš dva para na KP za cca 200 i kusur eur:

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/acoustic-research-ar-44bx/oglas/121866623

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/acoustic-research-ar-44bx/oglas/122155821

Ovaj drugi par iz Smedereva je nešto jeftiniji, a deluje očuvanije (u pitanju je možda samo kozmetika, ali na ovima iz Beograda jedna kalota na srednjetoncu deluje malo nagužvano).

Mislim da od ovoga konkretnije ne može. :)

Link to comment
Share on other sites

Buraz... ne vidim ja nista tu lose. Ja sam Harley spakovao u Hifu, ti hifu u Harley i svima dobro. Znam i ljude koji su u pribor za pecanje. Pasija je pasija.

Btw. Kujin predlog (Za AR)  je odlican,imao sam jedan Ar i mogu da ozvuce velik prostor.Treba tu po pravilu i malo restauracije ali se ona isplati

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, 空也 said:

Meni u fotografskom studiju koji ima više od 50m2, sviraju moji stari Acoustic Research AR-44BX.

U svrhu dizanja atmosfere tokom snimanja odlično "pune" prostor.

Po svim traženim parametrima ti se uklapaju sa pojačalom (preporučena snaga 15-150W), trosistemske su i bas drajveri su 10 inča.

Evo imaš dva para na KP za cca 200 i kusur eur:

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/acoustic-research-ar-44bx/oglas/121866623

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/acoustic-research-ar-44bx/oglas/122155821

Ovaj drugi par iz Smedereva je nešto jeftiniji, a deluje očuvanije (u pitanju je možda samo kozmetika, ali na ovima iz Beograda jedna kalota na srednjetoncu deluje malo nagužvano).

Mislim da od ovoga konkretnije ne može. :)

Puno ti hvala za konkretan primer

Pokušaću da odem da ga pogledam i poslušam

Link to comment
Share on other sites

https://www.hi-files.com/ostani-kod-kuce-citaj-hi-files/

Наћи ћеш одговоре на сва питања. Има доста објашњења из хифи света. Звучници су пасивни, они трпе снагу нпр 10-100W. Појачало је то које даје снагу, вози и контролише звучнике. Треба бити до 100W али може бити и јаче, ако се не одврће до даске, боље ће возити кутије. Проблем може бити ако је слабије па се превише појача да покрене кутије и тиме оде у клипинг те оштети и себе и звучнике. Тај ав рисивер (већ писао) нема пуно снаге јер је то снага за 1-2 оптерећена канала. Када касније пустиш суроунд систем снага ће пасти више пута. То је разлог зашто у свом 7.2.4 систему користим три снагаша уз авр искључиво као извор.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gvlada said:

https://www.hi-files.com/ostani-kod-kuce-citaj-hi-files/

Наћи ћеш одговоре на сва питања. Има доста објашњења из хифи света. Звучници су пасивни, они трпе снагу нпр 10-100W. Појачало је то које даје снагу, вози и контролише звучнике. Треба бити до 100W али може бити и јаче, ако се не одврће до даске, боље ће возити кутије. Проблем може бити ако је слабије па се превише појача да покрене кутије и тиме оде у клипинг те оштети и себе и звучнике. Тај ав рисивер (већ писао) нема пуно снаге јер је то снага за 1-2 оптерећена канала. Када касније пустиш суроунд систем снага ће пасти више пута. То је разлог зашто у свом 7.2.4 систему користим три снагаша уз авр искључиво као извор.

Da li sam te dobro razumeo. koa na AVR piše da je izlazna snaga po kanalu recimo 150w, ti i jeste orjentaciona snaga ako prilačiš dva zvučnika. Ako prikačiš više, ta snaga se smanjuje shodno broju prikačenih zvučnika ?

Ako je tako znači da za ta dva prva centralna zvučnika ne trebam ni da tražim ništa jače od recimo 150-170w, jer ih neće gurati. Mnogo je bitnije da budu kvalitetniji do te snage , nego jači a lošijeg kvaliteta.

A posle sateliti realno mogu da budu i oko 100-120w .

 

Da li sam te dobro razumeo ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, srdjan_cvetkovic said:

Društvo, čisto da vas upozorim da je dotični biker nadaleko čuveni troll sa komšijskog foruma.

Tamo je banovan i vaskrsavao do sada više puta, Igoritza.

TO NIJE TAČNO, NITI SAM NEKADA BIO NA NEKOM OVAKVOM FORUMU NITI ZNAM KO JE POPMENUTI LIK.Tamo imam postavljenu identičnu temu i pokušavam dobiti odgovore kao i ovde.

A ti druže možeš da slušaš pojedine debile koji pišu neproverene informacije .

Nemam kome da se dokazujem , ali moje ime je Miodrag Popović, živim u BG na Miljakovcu i svako od tih bezveznjakovića to može proveriti u svakom trenutnu ako želi. Ja stojim iza svog imena i prezimena i ne krijem se . Telefon možeš da dobiješ u PP ako ti nešto nije jasno.

Link to comment
Share on other sites

Bajkeru, ovo su odlicni zvucnici, pa ti vidi sta kako i dalje. Jasno mi  je sve za finansije. Ali idi polako sa kupovinom.  To moras tako da radis. Svi smo mi tako radili. Ja sam imao jaci model RS8 i bio sam  prezadovoljan. Prodao sam ih pre mesec dana.

Vidi sa pokretacem teme, sta i kako.

Ovde nemas greske ni malo. Vozice ih tvoj AVR odlicno. Zvuk ce biti odlican. Posle sub, pa kasnije kada  mozes ostatak zvucnika.

Zapamti sub je obavezan.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nesone said:

Znam buraz,

da  Sondek vozi bajs. Nisam pogresio. Nego, jesi gledao jos neke oglase?

Jesam buraz, ali mi se čini što više gledam, sve manje znam.

Počeo sam sa čitanjem časopisa da pokušam da se malo informišem ali su me zainteresovala tri yamahina para i ne znam da li vredi otići i poslušati ih ?

Danas planiram moje zvučnike da stavim na oglas da vidim sa koliko ću para raspolagati, kako bih znao u kom opsegu mogu da se krećem.

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/yamaha-ns-300/oglas/122037631

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/yamaha-ns-515f-100-300w/oglas/122223238

https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/yamaha-ns-45e/oglas/121436555

 

Ono što ne znam jeste ako na zvučniku piše da su deklarisani od 4 - 8 oma, da li je to ok varijanta za moj Risiver koji je od 6 - 16 oma, ili bih ipak trebao gledati zvučnike deklarisane preko 6 oma ?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nesone said:

Bajkeru, ovo su odlicni zvucnici, pa ti vidi sta kako i dalje. Jasno mi  je sve za finansije. Ali idi polako sa kupovinom.  To moras tako da radis. Svi smo mi tako radili. Ja sam imao jaci model RS8 i bio sam  prezadovoljan. Prodao sam ih pre mesec dana.

Vidi sa pokretacem teme, sta i kako.

Ovde nemas greske ni malo. Vozice ih tvoj AVR odlicno. Zvuk ce biti odlican. Posle sub, pa kasnije kada  mozes ostatak zvucnika.

Zapamti sub je obavezan.

Video sam ih i siguran sam da su vrh ali 500e mi je nedostižno za sada

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, sondek said:

Njemu buraz, a meni druze ... tako ti je to kad nisi motoras 🤣 jeste moj bajs je taj model.Da mi se jednom strmopizditi niz vas vrsacki breg šnjim. Nebi me motorom stigli

Ti  i ja se znamo. A sto se tice vrsackog brega, rado cu ti biti domacin. Idemo zajedno. I do manastira Mesic. On je usput. i gore se na Crvenom Krstu restoran klopa.

DEČJE ODMARALIŠTE U SLAVU KRALJICE MARIJE: Inicijativa za vraćanje naziva  zdanju Crvenog krsta u Vršcu | Novosti.rs

Manastir Mesić

Link to comment
Share on other sites

Vazi dogovor, cim kupim elektricni bajs 😁

Jako sam pao sa kondicijom, pa sad biciklom samo po ravnom.Znam da godine nisu opravdanje ali poceo sam da licim na pravog pedesetogodisnjaka.Ubi me kancelarijski posao.Inace stalno sam sa zenom po nekim cukama u vikend setnjama i Vrsacki breg nam je bio jedan od najlepsih izleta prosle godine,delom i zbog onog spektakularnog hotela na bregu,ali pre svega zbog prirode. Pogled sa kule vredi milon dolara. Ne obecavam ali drzim te za rec da nam budes lokalni vodic.

Nego da se vratimo malo temi i pitanjima.

Snaga pojacivaca jeste bitna i 150w je vise nego bitna.S druge strane sto se zvucnika to je mnogo manje bitna.Ukratko i sto jednostavnije to je onoliko koliko mogu da izdrze snage i od toga ne zavisi glasnoca. Pravi podatak koji treba da gledas je osetljivost u db i gledaj da je oko 90.Tada ce ih taj amp lako pogoninti i imaces vise nego dovoljnu glasnocu, odnosno sbl.

Za pravi uzitak obavezno Sub.Sto ne znaci da neces uzivati sa nekim dobrim parom podnostojecih. Imas tu par dobrih predloga, od AR,JbL,Monitor Audio, a i ono sto sam ti na pocetku rekao. Nije da bas nisi dobio predloga... verujem da recimo od AR uz probu dalje nebi otisao. Tu se samo obavezno uradi refresh skretnice i dobro pregledaju jedinice, zamenu vesanja i vozis dobar zvuk za malo para. Nadam se da je dobrog zdravlja i jos radi servis Sinisa Sinevoice iz Zemuna koji ti to sve moze odraditi. Bitno je da jedinice funkcionisu i izgledaju sto bolje, bez ulegnuca na kalotama i sl.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...