Jump to content


Harman Kardon DPR1005 Popravka upomoc !


Audio Doktor

Recommended Posts

Slike https://drive.google.com/drive/folders/163QCh2HEnBWe2kbPNtiIjOSA_0WLiBSd?usp=sharing

Pozdrav Drugari 
Nismo se culi neko vreme 

Sasvim slucajno naletim na Harman Kardon 1005 , zainteresovalo me da namestim kucni bioskop , i uzmem za 4000 pokidano normalno
I dodje mi ja ga upalim ono upali ekran i  ugasi  se 
Onako pogledam , reko daj da iskljucim ovu plocu sa pojacalima iskljucivsi 38V napajanje ostalo sam ostavio, posto i sama ploca ima LED indikator i izbaci kod crveno , Shorted Outputs 
, pa reko ok , aj iskljucim plocu . 
Vidi Radi , sve radi normalno samo nema izlaze naravno.

Aha reko to je ploca sa pojacalima je . Ok 5 dana odlemljujem 150 pinova na hlanjaku i konacno otvorim , proverim nema nista .
Kako ovo , daj da vratim sve sem pojacala , ako je u kratkom neko od pojacala radice , medjutim nista , opet isto .
Kako pre par dana radilo bez 38V , sad nece bez ploce . Svasta .

Vidim ja nece ovo biti lako , aj vadi napajanje sta je tu , sta imamo svasta nesto SMPS , proveri osnovne stvari 
nema nekih losih kondenzatora  samo par Keramickih ima visok ESR al valjda je to normalno.

Nema MOSFETa u kratkom ,  i tako to . 

Medjutim ne mogu da ga upalim bez Maticne ploce i prednjeg panela nikako , citam uputstva ne pise kako upaliti bez maticne 
pise kako upaliti bez Pojacala i to sam uradio , opet isto .

Sad kako da znam jel maticna , prednji panel ili napajanje , kad ne mogu napajanje da testiram .
Mogu da upalim 67Khz Drajver IC , on vozi Trafo za raznorazne voltaze +12 , -12 , 5 , 44 itd ..
i kad to uradim sve je ok ne vuce previse struje .
A drugi trafo sa 38V je vozen sa drugim ICom  na ovoj malo plocici pored FETova sto viri sa napajanja 
i to se ne pokrece bez maticne 

Razmisljam da uzmem taj 67Khz drajver IC LM393 valjda , i ovaj klasican SMPS drajver IC na ploci  , da zamenim drajvere 
i mogu zameniti Tranzistore koji voze MOSFETE 
Da bar mogu da ga upalim i proverim voltaze , kad ne radi duze od 3Sekunde 

Jel ima neko ideju kako ovo da upalimo , pa da vidimo sta se desava ?
Sheme su na linku sa slikama 

Ako nista ne moze ostane mi bar lepo napajanje za neko pojacalo 38V sa nekih  30A , plus jos dodatnih voltaza koliko hoces .
Lepo napajanje , veliko. Voleo bi to resiti .
Al sam zapeo .
 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ono gde sam sad je da ga upalim sa maticnom ,  vuce previse struje , oko 50W bez pojacala , to je mnogo 
ako iskljucim maticnu  ne mogu da ga upalim , nemam prekidac a ne znam sta treba spojiti da se upali .
Probao sam  Pin P-Con na GND nece , probao sam Pin OVP ( Over Voltage Protect ) na GND , nece .
Inace taj pin ako ode preko 2V otvara tranzistor koji vuce Pin10 na Drajver ICu na GND i gasi 
I to ga i Gasi , mada je to u semi OCP , Over Current Protect .
I vuce previse , to je tacno .

Pin P S/W  kad se spoji sa Pin ST5 pali prvi trafo sa drajverom od 67Khz ,  i tad ne vuce previse struje , ne vuce nista 
ali ni nema 38V  jer ne vrti drugi trafo .

I tako , muke moje .

  .
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...