Jump to content


Problem sa rezanim CD


Ultravox

Recommended Posts

Zdravo, treba mi vasa pomoc. 

Do sada sam narezao stotine cd-ova koje sam slusao na svom Denonu dm41. Sve je bilo ok. Medjutim, u zadnjih desetak dana diskovi skipuju, nece da se ucitaju. Ali samo novi, svih onih stotinak starih radi bez greske. 

Prvo sam probao sa drugim CD-ovima, Maxell umesto Verbatin, nista. Onda sam smanjio brzinu rezanja na 4x. Jedino sam uspeo to da od 10 narezanih Verbatin cd-ova jedan radi normalno (haleluja) a ostali su zavrsili u kanti za smece 

Onda sam koristio prolens cleaner disc da ocistim laser na Denonu. Nista. 

Zanimljivo je da svi ti novonarezani diskovi koji nece da rade na Denonu, rade na cd-u u mom autu i kod mog kolege sa posla koji ima Beolab stereo. 

Ima logike onda da je greska u Denonu. Ali kako onda cita normalno sve stare cd-ove i sve original cd-ove? 

Ovo prevazilazi moje sposobnosti. Ima li neko kakvu ideju o cemu se ovde radi? 

 

Link to comment
Share on other sites

Iskreno hvala na odgovoru. 

Izgleda da sam nasao problem tj resenje i to zahvaljujuci ovoj temi na audiokarma. org 

https://audiokarma.org/forums/index.php?threads/newer-cd-r-problem-denon-dcm-270.878240/

Tip je imao maltene isti problem i isto sa Denonom. Jedan od saveta je bio da reze diskove na sto manjoj brzini. Ukratko, uzeo sam najsporiju 1x brzinu i oba cd-a sviraju bez greske i ikakvog skipinga na Denonu. To je to. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...