Jump to content


AVR sam prebacuje signal na isti HDMI


loshme10

Recommended Posts

Pozdrav ljudi,

Nisam znao u kom podforumu da postavim temu, pa mi se ovaj cini kao najprikladniji jer sam jos uvek nov. Mozda je neko imao ovakvo iskustvo pa moze da pomogne.

Desava mi se jedna jako cudna stvar. Na AVR(koji je povezan sa TV-om preko HDMI eArc) su mi prikaceni: MTS i SBB smartboxovi za kablovske TV i Xbox(sve naravno preko HDMI) i sistem 5.1. Medjutim, kao da SBB koji je povezan preko HDMI ima neku "prednost" u izlazu slike i tona.

Naime, kada god je povezan taj HDMI, ne mogu da prebacim ni na sta drugo. Tj. mogu da prebacim npr. na MTS ili Netflix, ali me posle 4-5 sekundi sam vrati na SBB kablovsku. Da li ste ikada imali takvo iskustvo ili imate predstavu kako to da resim? Za sada jedino sto je meni palo na pamet a funkcionise je da izvucem HDMI kabl iz SBB boxa da bih mogao da pustam ostale izlaze, a kada mi treba SBB, samo vratim HDMI i odmah mu daje prioritet. U pocetku me nije mrzelo da radim to, ali sve vise i vise me nervira...

Ne znam da li sam dobro objasnio, ali recimo: TV i AVR su iskljuceni, ja ukljucim TV i na AVR-u izaberem CBL/SAT, sto on odmah pusti(MTS kablovsku), ali posle par sekundi ga sam prebaci na SBB kablovsku. Isto se desava i kada hocu da pustim Netflix, Youtube itd. Palo mi je na pamet da ga zeza taj konkretni HDMI ulaz(bio je u drugom ulazu koji je oznacen sa DVD), ali sam prebacio na sledeci koji je oznacen sa Blu-ray, i desava se isto. Da li je moguce da zbog toga zeza, jer nije ulaz za kablovsku, nego za DVD, Blu-ray, pa je sledeci za Media player itd. Imam samo jedan ulaz Cbl/sat, a dve kablovske televizije...

I da napomenem na kraju da je AVR Marantz 5015.

Unapred hvala na pomoci.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, zek said:

Da li u podešavanjima AVR-a ima neka opcija da se manuelno izabere željeni ulaz, možda je postavljeno da automatski prebacije kad detektuje signal.

Pa ima, ali mene "ne slusa", vec automatski forsira SBB box. 

4 hours ago, gvlada said:

Пробај да искључиш хдми цец у подешавању сбб рисивера, претпостављам да је у питању еон бокс.

Probacu kad dodjem kuci, pa javljam sta je bilo. Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...