Jump to content


Grundig


lemic

Recommended Posts

Imam PP amp iz pedest i neke sa ELL 80 cevima i germanijumskim grecom.Izlazni trafoi su ko kutija cigara, maleni .Nije bio u svojoj kutiji vec kao da je iz nekog reka izvadjen.Ima i izvod za jedan sub bas.Ceka na pakovanje u novu sasiju, zadrzacu sve original delove.Cevi su nove.

Po semi i trafoima, ne bi nikako trebao da svira a uredjaj radi djavolski dobro.Izgleda da su u pitanju samo lampe, tako da sva teoretisanja padaju u vodu.

Link to comment
Share on other sites

Ima vise nacina pristupu racunanja skretnica, koliko db po oktavi i po kom je uzet racun, Cebisnjev, Batervort...ima bar 5.Reci sta te zanima.Ako hoces da modifikujes tu kutiju, morace da ide na merenje kod nekoga i da se onda nesto radi.Inace ne znam nista o Grundigu , ovo mi je doslo pod ruku i odusevilo me kako radi.

Link to comment
Share on other sites

Imam PP amp iz pedest i neke sa ELL 80 cevima i germanijumskim grecom.Izlazni trafoi su ko kutija cigara, maleni .Nije bio u svojoj kutiji vec kao da je iz nekog reka izvadjen.Ima i izvod za jedan sub bas.Ceka na pakovanje u novu sasiju, zadrzacu sve original delove.Cevi su nove.

Po semi i trafoima, ne bi nikako trebao da svira a uredjaj radi djavolski dobro.Izgleda da su u pitanju samo lampe, tako da sva teoretisanja padaju u vodu.

Link to comment
Share on other sites

Uredjaj, tj delovi, su trenutno u kesi jer cekaju novu sasiju, jer originalna je kao da je izvadjena iz nekog kombinovanog reka, kao slot recimo.

Sema je krajnje obicna a i svi delovi.Jedino specificno je germanijumski grec i te pentode.U napajanju, klasican P, je obican elektrolit i nema prigusnice.Inace, za informaciju, najbolja varijanta je LCLC ali se tesko racuna trafo za potreban napon.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...