Jump to content


Predlog za Preamp do 5000e


JTGTS

Recommended Posts

Dac je resen tako da izvor vise nije slaba karika a sto se tice freye uopste nije los predlog (nemora sve da bude pri vrhu budzeta).Nesumnjam da je lala cuo dovoljno uredjaja da moze da donese validan sud.

MC7900 sam cuo (vadio iz kutije) i znam kako svira doduse na sonusima i taj zvuk mi se svidja. Kako bi legao na dyn to neznam a delija koji ima iskustva sa dyn zvucnicima kaze da tu nema sinergije tako da sam se malo pokolebao (mada oni hipnotisuci VU metri .....)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

27 minuta ranije, JTGTS said:

Dac je resen tako da izvor vise nije slaba karika a sto se tice freye uopste nije los predlog (nemora sve da bude pri vrhu budzeta).Nesumnjam da je lala cuo dovoljno uredjaja da moze da donese validan sud.

MC7900 sam cuo (vadio iz kutije) i znam kako svira doduse na sonusima i taj zvuk mi se svidja. Kako bi legao na dyn to neznam a delija koji ima iskustva sa dyn zvucnicima kaze da tu nema sinergije tako da sam se malo pokolebao (mada oni hipnotisuci VU metri .....)

A o Lindemann ampu ne razmišljaš? Iz starije serije 55ca je sjajna i ima i dovoljno snage i mislim da bi tvoje Din.punio i lepo svirao, a iz nove 1000 je naslednik. Ako si od Maze uzeo Source da ti da neki amp na probu, verovatno se tu dobija sinergija Lind-Lind.

20210123_054614.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 14.8.2021. at 20:21, lalelala said:

Probah dosta stvari iz liste koje ti se preporučuju.

Ima tu dobrih predloga .

Po mom skromnom mišljenju lampe nemaju alternativu na mestu preampa .

Ne znam kako  i da li je dobavljiva Schiit Freya + , ali za cca 1.000 $ nema premca to je potpuno sigurno !

Balansirani ulazi i lzlazi , tri načina rada (cevni , tranzistorski i pasivni) , mreža otpronika i releja umesto potenciometra , daljinski i jeftine i lako nabavljive lampe .

Zvuk očarava u sva tri načina rada.

Cijena prava sitnica.

Ostaje ti dovoljno novca za neki Lampizator DAC i da nakriviš kapu !

lalela,

Vidim da imas preamp EAR 868L i predpostavljam da si slusao Frey-u (cim je hvalis) pa bih te zamolio da napises malo poredjenje ove dve sprave ? Mislim da bi to bilo mnogima interesantno jer se radi o uredjajima iz dva potpuno razlicita cenovna ranga ...

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Aurelijano Buendija said:

čini se da si se povredio kad isi ispao iz kaveza

Pukovniče , molim Vas da mi se malo pristojnije obraćate.

Mi se ne znamo lično , ovo je mali forum gde se većinaljud poznaje  lično . Mnogi od nas se i druže po kućama , sa mnogima sam barem telefonom pričao ili se sreo na nekim dogadjanjima. Nema potrebe da se vredjamo a novi ste ovde. Ja vas nisam vredjao.Ako Vam se ne sviđaju moji argumenti to nije razlog da me dovodite u vezu sa životinjama koje se drže u kavezima.

Nadam se da dotle nećemo stići ali sledeći put ću zamoliti administratore za pozornost no  za sada vas zaista najlepše molim da  prihvatite moj  predlog i komunikaciju vratimo na normalne tokove.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, petarjovic said:

To je taj audiofilski crv sumnje, kad čovek misli da može bolje:ph34r:

Neša iz Kragujevca koji ima Utopie i dva Karana od po 2kw itd., stalno nešto menja jer misli da može bolje....

IMG-835f6c989bc82f6e0e15ff5a97505e5e-V.jpg

IMG-4a40ef3c5e2ab0ce66a9e0d6fa460089-V.jpg

Video sam grandishe i mogu ti reci da bolesno izgledaju uzivo 😁(zvucnik skoro moje visine).

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, DejanM said:

lalela,

Vidim da imas preamp EAR 868L i predpostavljam da si slusao Frey-u (cim je hvalis) pa bih te zamolio da napises malo poredjenje ove dve sprave ? Mislim da bi to bilo mnogima interesantno jer se radi o uredjajima iz dva potpuno razlicita cenovna ranga ...

Radi se o uređajima koji ne pripadaju istom svetu , ni po ceni ni po renomeu proizvodjača i jedina stvar koja ih spaja je krajnji rezultat , tj zvuk.

Koncepcijski su takođe različiti ali u funkcionalnom smislu su potpuno isti, imaju balansirane ulaze i izlaze , jedino što EAR koristi single end šemu (1 lampa po kanalu) i balansiranost postiže pomoću transformatora , dok je Freya aktivno balansirana , radi sa 2 lampe po kanalu. Moguće da sam ovde napravio neku grešku te molim @Majdada me ispravi ako grešim.

Nisam ih slušao u istom sistemu , gradim dva sistema medjusobno udaljena na dva kontinenta. Ipak neki zaključci se mogu doneti . I SRB i USA sitem imaju istu ideju , transparentnost i raslojenost i to se lako prepoznaje u zvuku. RAAL drugačije svira od Accutona , svilenije i nežnije ali nisu to tolike razlike da se nešto sakrije. Bas je realno najveća razlika , suštinski u USA sistemu ga nema u količinama koje su potrebne ali to se može apstrahovati lako .

Zvuk oba preampa je po svim parametrima veoma sličan sa jednom malom razlikom koja možda i ne može da se uoči a svakako nije vredna 4x veće cene.

Radi se o ultimativnoj transparenciji . EAR to ima , ili sistem u kojem se predstavlja to ima više izraženo a Freya ili to nema ili sistem nije dorastao. U svakom slučaju stepen uživanja je podjednak . 

Ima još jedna stvar koju treba napomenuti, a to je kućište . Kod EARa je to klasika , teško i masivno kućište lako prima ne sebe toplotu , dok je kod Freye  kućište malo i lako i uređaj se lako zagreje . Ja ga slušam preko dana u transistroskom režimu rada u kojem se ne greje uopšte i sasvim lepo zvuči a kada baš sednem da slušam ozbiljno prebacim ga lampaški režim , gde zvuči najbolje ali se i greje ... kad završim sa ozbiljnim slušanjem prebacim ga opet u tranzistorski režim i sistem svira celu noć. Skoro ga nikada ni ne gasim, makar radio Nostalgija tuče ...

Kroz moj sistem u NSu su prošli :

AI preamp, prva verzija

BAT ne sećam se modela @SuperFi pomagaj

NAGRA model , @pecass pomagaj

@KARAN takodje se ne sećam modela , @Nomimasen pomagaj

Na mene je nabolji utisak ostavila malena NAGRA koja je sli;ne koncepcije kao EAR .

Ali sve su to skupi uredjaji u odnosu na Freyu. čak i da je kupite potpuno legalno sa plaćanjem svih transportnih troškova , carina i poreza to je opet bagatela u odnsou na sve što smo spomenuli.

Ako slučajno imate nekog u USA on vam to može doenti jer je uredja jako lagan , svega 6 Kg pa bi barem uštedeli na prevozu.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, nesone said:

lalelala, 

kako se  Schiit Freya +  uklopila sa A21? I ja sam u potrazi za preampom, kupio sam od naseg drugara Delije A21.

Hvala na odgovoru.

Ja tu ne bih razmišljao ni sekundu, Parasound JC2 je no brainer, i to novija verzija BP sa HT bypass funkcijom.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Delija said:

To je odlican preamp i to sam mu i ja predlagao, ali cena prati klasu - to je preamp za JC1 monoblokove ili bar novi JC5.

Nov nije jeftin, ali uz malo truda može da se nađe S/H po prihvatljivoj ceni i dobije zaista vrhunski preamp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...