Jump to content


Predlog za Preamp do 5000e


JTGTS

Recommended Posts

Stara narodna kaže VERUJ AL PROVERAVAJ
Ipak je njegov Contour.45kg a 87db osetljivost, 4 oma, traže struje... ako ima mogućnosti pozajmiti neki amp i čuti, 1.2kW po kanalu što bi rekao Zexx:hdphones
E sad, dvojica kolega ti rekoše da ne valja ta mala soba gde ti je sustav, da se ti prvo sa tim pozabaviš....
Imam zvucnike 87db eff. Voze ih i lampas i tranzistorac od 30W do ekstaze i nazad. Imaju isto toliko kila. Eto paradoksa.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

19 hours ago, somilenko said:

To je samo common sense zvučničkih kablova, ništa više, a kada se prate gluposti i eksperimenti na internetu, možda i nije loše da to stoji u manualu pojačala, čisto da se proizvođač ogradi od eventualnih fatalnih kombinacija...

SE A klasi nije problem ni kratak spoj, ali ostalim topologojama pojačivača i tek kako jeste, što veća snaga, veća je i odgovornost...

Kosuljica je neki kao produzetak sasije do zvucnika. Verovatno zbog potencijanih samo-oscilacija i switch napajanja. Na shemi je (normalno) prisutan HF filter na ulazu, ali se na granicnom HF delu van cujnog spektra vidi porast nivoa... Ne moze da smeta samo moze da bude od koristi kako za ovo izuzetno snazno pro pojacalo tkao i za ostale. Ali je dovoljna i upletena zica. :)

  

18 hours ago, petarjovic said:

Reče da imaš AI amp, vidi sa Gidjgom da uzmeš još jedan na probu i bridžuješ, Source je preamp, isprobaj, pa nam javi kako rade Dynaudio.

 

Nisam siguran ALI mislim da je pojacalo VEC u bridge modu. Po unutrasnjoh topologiji modula. Sto je skoro uobicajeno za D klasu. A kada se uzme u obzir simetricna struktura i enormna snaga jos je verovatnije.

Ne verujem da ima bilo kakav nedostatak snage. Slusao sam svojevremeno Dyn, neki pro model kabineta sa DYN pojacalom. Ne secam se modela ni zvucnika ni pojacala, pojacalo neko crno "tanko", zvucnici sa onim PRO esotec basicima 2 po kabinetu visoki isto ESO... TO je "otkidalo" kako je dobro radilo... Mislim da je pojacalo bilo oko 2 x 700W snage? Ali pre D klase - klasicno, i stvarno ni kada nije bilo nedovoljno ili nesto slicno?

A ovaj amp ima verovatno i bolji, veoma visok, damping faktor (pogledati rezultate merenja u manualu). Tako da o nedostaku snage jednostavno nema ni govora za bilo koji zvucnik na planeti...

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, sondek said:

Ako postoji mogucnost proveri kako source zvuci samo kao izvor uz drugi preamp. Ja sam to probao i sa pravim preampom zvuci mnogo bolje nego sa digitalnom kontrolom koju je imao streamer.Mogao se koristiti i kao preamp, ali mu je to najslabija tacka. Ne tvrdim da je tako i sa tom spravom, ali nije lose proveriti.

Mislim da si u pravu skroz (moze da radi kao peamp ali pravi preamp bi napravio ozbiljan pomak).

Najbolje bi bilo da bridzujem obe kuce i da imam 100m2 dnevnu sobu.Jbg sta je tu je soba je kakva jeste za sada. Jedino sto mi pada na pamet je da uzmem neke manje dyn i sub pored preampa.

Link to comment
Share on other sites

On 24.8.2021. at 22:37, prophet said:

Imam zvucnike 87db eff. Voze ih i lampas i tranzistorac od 30W do ekstaze i nazad. Imaju isto toliko kila. Eto paradoksa.

Ma i ja mislim da moje od 86 dB osetljivosti vozam sa ampom od 30 W do ekstaze i nazad, a onda priključim pojačalo od 2 x 200 W, pa shvatim da to baš i nije tako... Eto još jednog paradoksa...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, somilenko said:

Ma i ja mislim da moje od 86 dB osetljivosti vozam sa ampom od 30 W do ekstaze i nazad, a onda priključim pojačalo od 2 x 200 W, pa shvatim da to baš i nije tako... Eto još jednog paradoksa...

Verujem da je takva situacija sa tvojim zvučnicima. Kao i sa pomenutim Dynaudio. To ne odstupa od uobičajenog.

Ali postoje i slučajevi gde za tim nema potrebe. Mislim na upucavanje snage. Kvalitetan pojačavač je uvek dobrodošao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mogu samo da kazem i dosolim da je kod kolege sa Marten standmount zvucnicima Mcintosh bukvalno odlicno legao.Nema razloga da nijednog momenta zali za Supernaitom.Vrlo melodicno,slusljivo, toplo,a pritom vrlo cisto.Jako je lepo legao uz zvucnike i to onako kako sam ja mislio da ce SN.Iskreno bas sam bio iznenadjen koliko slusljivije od SN u toj kombinaciji.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam zvučnike 87dB/1W/1m,  otprilike kao te tvoje. Nominalna impedansa je recimo 6oma, prema merenju. Pojačalo je oko 2x160WRMS na 6oma a verovatno i malo više. Pikovi su dobrano preko 200W, sa napajanjem oko +-63VDC.  Nikad ga nisam doveo u klipping, slušam verovatno sa nekoliko wata, i to je umereno glasno. Nisam ga pravio zbog te snage, nego zato što je dobro. A i lep je osećaj, odvrćeš i kao da nema kraja, a već je preglasno. Zvučnici mogu to da izdrže bez neprijatnih izobličenja. I njih nisam pravio zbog snage već zato što su dobri.

PS

Mogao bih ja da živim sa SE pojačalom 2x5W i zvučnicima od 10W. :heat

Link to comment
Share on other sites

Ja imam zvučnike 87dB/1W/1m,  otprilike kao te tvoje. Nominalna impedansa je recimo 6oma, prema merenju. Pojačalo je oko 2x160WRMS na 6oma a verovatno i malo više. Pikovi su dobrano preko 200W, sa napajanjem oko +-63VDC.  Nikad ga nisam doveo u klipping, slušam verovatno sa nekoliko wata, i to je umereno glasno. Nisam ga pravio zbog te snage, nego zato što je dobro. A i lep je osećaj, odvrćeš i kao da nema kraja, a već je preglasno. Zvučnici mogu to da izdrže bez neprijatnih izobličenja. I njih nisam pravio zbog snage već zato što su dobri.
Tvoji su 87db/1w/1m na 25Hz? Fazno uskladjeni u celom opsegu? Ovi su 8 oma. Nisu moji, ja sam ih napravio. Neverovatan bas zaista. Trpe puno snage, taj osecaj da mozes da upucavas koliko hoces. Rekoh, vec sa 30W neverovatna glasnoca i kontrola. Lepo radi ceo opseg ali bas je ono sto ga izdvaja od svega sto sam slusao.
Link to comment
Share on other sites

15Hz mogu biti, ali neće se čuti u mojoj sobi ništa ispod 30Hz. Bas je 8", kutija 40l, nema tu ispod 30 ničega, vrlo malo i to uz pomoć sobe. Desni zvučnik ima jer je blizu ćoška, levi blizu sredine jok. Planirao sam SUB, pa odustao. Dok ne povećam sobu, sve je uzalud.

Link to comment
Share on other sites

Ma 95 dB / 1 W / 1 m na 10 Hz, faza i impedansa ravne linije (u stvari ravna linija treba da se redefiniše jer nije dovoljno ravna da prikaže ove grafike), teram ih i sa izlazom za slušalice mobilnog telefona. Ovi sa ETF-a kada su ih videli, morali su da koriguju svu poznatu literaturu.
Sada mi rade direkt vezani na preamp, ali previše je snage, ne smem da odvrnem više od 9 sati, 'oće kuću da sruše...
Ovo nisu moji zvučnici, pravio sam ih za Chuck Norris-a.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...