Jump to content


Predlog za Preamp do 5000e


JTGTS

Recommended Posts

53 minuta ranije, lalelala said:

Pukovniče , molim Vas da mi se malo pristojnije obraćate.

Mi se ne znamo lično , ovo je mali forum gde se većinaljud poznaje  lično . Mnogi od nas se i druže po kućama , sa mnogima sam barem telefonom pričao ili se sreo na nekim dogadjanjima. Nema potrebe da se vredjamo a novi ste ovde. Ja vas nisam vredjao.Ako Vam se ne sviđaju moji argumenti to nije razlog da me dovodite u vezu sa životinjama koje se drže u kavezima.

Nadam se da dotle nećemo stići ali sledeći put ću zamoliti administratore za pozornost no  za sada vas zaista najlepše molim da  prihvatite moj  predlog i komunikaciju vratimo na normalne tokove.

'ajd' da nacrtam: zadrmao sam ti kavez (čitaj - napisao nešto sa čim se ne slažeš), pa si iz njega ispao, izvedeno iz - ko ti drma kavez, da prevedem: ma bolje da ne prevodim...

a sve to zbog toga što sam napomenuo da osim lampaških ima i sjajnih TVC i AVC preampa, kao i sjajnih DACova koji se ne odazivaju na Lampizator?! pa mi još i pretiš administracijom!

bolestan ti je taj film koji si pustio.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

15 minutes ago, Aurelijano Buendija said:

'ajd' da nacrtam: zadrmao sam ti kavez (čitaj - napisao nešto sa čim se ne slažeš), pa si iz njega ispao, izvedeno iz - ko ti drma kavez, da prevedem: ma bolje da ne prevodim...

a sve to zbog toga što sam napomenuo da osim lampaških ima i sjajnih TVC i AVC preampa, kao i sjajnih DACova koji se ne odazivaju na Lampizator?! pa mi još i pretiš administracijom!

bolestan ti je taj film koji si pustio.

Sve što si hteo da kažeš mogao si sa manje crtanja , direktno .

I na kraju opet se častimo sa pridevima "bolestan" ?

Ej Wolande , teraj se bre u svoj film kako god da se zove !

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lale, promašio si, ali skroz , suštinu.

Woland ti bre ko saobraćajac pokazao još jednu vizuru  priče, al ajd sad, na koncu kome se j... za moje mišljenje. Isuviše jeda i gorčine za ponavljam vrlo pogrešno shvaćen post. 

Ne želim biti ničiji advokat, al bre brate pre što nekog oteraš u koji već film, osvrni se i odgledaj bar po koji insert oko sebe. Čitaj sa funkcijom, ne samo mehanički. Wolandov savet bio ok.  Na koncu zna šta priča, a pritom i poseduje i  Nagre ( Preamp i fono) i AVC, slušao Igorov BAT ( uzgred opako dobar preamp, bio i kod mene), predložio posle debelog iskustva, direktnog A-B poređenja a ne napamet, a pri tome ti ni ne uvaljuje ništa. Neprijatelje je lako steći, samo kako ih održati daleko uz prijatelje. Uostalom, takvim pisanjem ti njega otera u "neki" film, a sam ostade u zadruzi.... Bar tako ispade na kraju. 

Moj pokojni ćale uvek govorio "pametnom čoveku i komarac muzika" Ima istine u tome, veruj.

Pročitaj nanovo, shvati ispravno kavez kao ograničavanje polja za igru, sebe,....  pa ajd nanovo

Veliki pozdrav

EDIT

Nemoj niko da brani Lampizator od mene, obožavam ga, ali opet gle čuda Woland i Nixi imaju  drugačiji DAC, pisano o njemu na forumu, pogledaj i to.

I lampizator i Woland/Nixi dac bili kod mene, bogami, nisam siguran koji bolji, pitanje šta bi se bolje uklopilo. Čisto onako. Ne postavlja se pitanje koji bolji već čitsto sinergije...a tu su negde i cenama čini imi se 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Milosav Grozni said:

Lale, promašio si, ali skroz , suštinu.

Woland ti bre ko saobraćajac pokazao još jednu vizuru  priče, al ajd sad, na koncu kome se j... za moje mišljenje. Isuviše jeda i gorčine za ponavljam vrlo pogrešno shvaćen post. 

Ne želim biti ničiji advokat, al bre brate pre što nekog oteraš u koji već film, osvrni se i odgledaj bar po koji insert oko sebe. Čitaj sa funkcijom, ne samo mehanički. Wolandov savet bio ok.  Na koncu zna šta priča, a pritom i poseduje i  Nagre ( Preamp i fono) i AVC, slušao Igorov BAT ( uzgred opako dobar preamp, bio i kod mene), predložio posle debelog iskustva, direktnog A-B poređenja a ne napamet, a pri tome ti ni ne uvaljuje ništa. Neprijatelje je lako steći, samo kako ih održati daleko uz prijatelje. Uostalom, takvim pisanjem ti njega otera u "neki" film, a sam ostade u zadruzi.... Bar tako ispade na kraju. 

Moj pokojni ćale uvek govorio "pametnom čoveku i komarac muzika" Ima istine u tome, veruj.

Pročitaj nanovo, shvati ispravno kavez kao ograničavanje polja za igru, sebe,....  pa ajd nanovo

Veliki pozdrav

 

Miroslave, 

Hvala ti na savetu. 

Ni jednog trenutka nije bio problem u suštini priče, već u formi.

Ni ja ne uvaljujem ništa, ali ni ne pričam u rebusima, jel ovde nije suština u rebusima nego u prenosu iskustva.

Malo mi je pun kufer trosmislenih komentara bez potrebe, kavez je za zverske životinje isto kao i glagol terati za stoku pa sad nek se Woland prepozna ili ne , isto mu je kao i meni . A i ovaj forum je odavno postao mesto raznonraznih  podmetanja i skrivenih namera , pa i otvorenih izliva nepristojosti od kojih se gnušam.

Iskreno i otvoreno , ja se takvoj komunikaciji  nadam i tome težim a kavezi i bolesni filmovi se tu ne uklapaju. Ni teranje , ali bilo je indukovano, više kao reakcija.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Ajde da lepo i drugarski poslusamo gvlada-u da kavez nije ni za jednu zivotinju i da pocnemo malo manje da koristimo metafore.... Racunam da je to ostatak Woland-a, ali ne mora prosuta litra zejtina dovesti do glave koje se kotrja po kaldrmi...

 Ja kapiram da je ovo metafora pa cu probati da vas sve zamolim da probate da malo manje "drmate kafeze", to sto je to sleng u nekom drustvu je OK, ali ako vas neko zamoli lepo da to ne koristite sa njim - nemojte. Ozbiljni ste ljudi svi, kapiram da je atmosfera opustena, ali nisu svi iz istog drustva, vodite malo racuna o tome. Razmislite malo i shvaticete da Lalelala i te kako moze da se oseti uvredjenim....

 

Link to comment
Share on other sites

Dragi NKrgoviću,

Drago mi je što vidim da i ovo mesto posećujete. Stvari su se smirile, problem očigledno razrešen, a vidim ( funkcionalno pročitah) i vi rekoste pokoju svoju.  Primećujem, čitali ste i Bulgakova, spretno iskorististe metafore, koje u pasusu iznad preporučiste za izbegavanje. Kad se stvari slegnu, nema potrebe za njihovim podgrevanjem, pogotovo ne naknadnim ( sem ako klikovi nisu preko potrebni), pa makar Anuška prolivala ulje na normu. Berlioz ko Berlioz i nema pojma šta ga čeka, jedino Woland sve zna. Tramvaj se valja iza ugla. Ako niste ranije, nije bilo potrebe ni sada za uletanjem

Posle ovog verovatno

Milosav Grozni Bezdomni

Link to comment
Share on other sites

Tog hegela svi hvale (na oko mi se nesvidja iskreno) ali izgleda da vredi poslusati.

Sjajan pojačavač (za moj ukus).
Obavezno ga čujte (zamolite gospodina Simu da pokuša da Vam to omogući da ga čujete, on je po mom iskustvu veoma fini i pokušaće da Vam to obezbedi).
Ako je prethodnik tog pojačavača “Hegel H360” dugo bio izbor vlasnika kompanije “Harbeth” gospodina Allan Shaw kao demonstracioni pojačavač na sajmovima za njegove “Harbeth” zvučnike, verujem da će se i Vama jako dopasti.
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nkrgovic said:

Ajde da lepo i drugarski poslusamo gvlada-u da kavez nije ni za jednu zivotinju i da pocnemo malo manje da koristimo metafore....

mda, ukidanje metafora će da reši stvar, treba to staviti međ' forumska pravila - pravda za @lalelala smrt za (već počivšeg) Wolanda

ali 'ajmo da se uozbiljimo: to što je @lalelala bio uporan u tvrdnji da lampe u preampu nemaju alternativu te da nema boljeg DACa od Lampizatora, je samo njegovo mišljenje koje je branio bez argumenata, i bez poređenja sa nečim drugim.. glavni argument je bila poseta Zagrebačkom Velesajmu i njegov audiofilski CV

obzirom da to nisu argumenti, nisam smatrao potrebnim da elaboriram upoređenje 4 različita AVC preampa, sa Nagra PLL preampom (za kog se i on pohvalno izrazio) koje sam obavljao tokom poslednjih meseci u svom sistemu.. dakle, kao i obično, onaj ko iznosi svoje uverenje kao jedinu ispravnu i pravu istinu, a u zalog stavlja samo to ubeđenje, se uvredi, digne buku, traži pravdu

dakle - pravda i za (blaženopočivšeg) Wolanda

 

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, JTGTS said:

.Marantz 7701 jedino i cak ni on nesvira lose ali jednostavno nije dorastao ostatku.Otrilike da ce preamp biti izbor i to moze bez daca jer izvor sada imam.

da bi ti dao preporuku za preamp, svako ko je dobronameran pitaće te za:

  • pojačalo
    • snaga
    • balansirano ili ne
    • potreban gain, ulazne parametre
  • zvučnike
  • broj i vrsta ulaza na preampu
  • da li je potreban phono ulaz i kojih specifikacija

bez tih osnovnih parametara, preporuke će da se oboje ličnim preferencijama, hajpom, brendomanijom

Link to comment
Share on other sites

AI icepower 1200as2 balansirana veza druga nepostoji. Ulazne parametre neznam, nisam zalazio toliko.

Dyn contur 5.4  

Uzeo sam lindemanna source tako da je izvor resen (ujedno je i dobar DAC) cak ima i phono sekciju koja neznam kakva je ali za sada nemam gramofon (sto neznaci da necu imati).

U principu preamp bi trebalo da ima balansiran ulaz i izlaz.

Nisam gadljiv na lampe cak sta vise volim taj zvuk ali nije obavezno. Sterilan zvuk nikako cak i po cenu mikrodetalja.

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, JTGTS said:

AI icepower 1200as2 balansirana veza druga nepostoji ulezne parametre neznam nisam zalazio toliko.

Dyn contur 5.4  

Uzeo sam lindemanna source tako da je izvor resen (ujedno je i dobar DAC) cak ima i phono sekciju koja neznam kakva je ali za sada nemam gramofon (sto neznaci da necu imati.

U principu preamp bi trebalo da ima balansiran ulaz i izlaz.

 

 

ja nemam iskustva sa pojačalima u D klasi, nisam ih slušao na duže staze, ali verovatno će neko od kolega koji imaju Ice power imati predlog

Link to comment
Share on other sites

Ice power svira prilicno mekano a pritom izuzetno detaljno i brzo. Stekao sam utisak i da je dyn prilicno slicnog karaktera (cak i malo tamnijeg zvuka) ali sa svetlijim izvorom dobija se sve tako mi se bar cini.Poigracu se malo sa strujnim kablovima mozda mogu da nadomestim manjak visokih a to mi trenutno najvise smeta.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, lalelala said:

Radi se o uređajima koji ne pripadaju istom svetu , ni po ceni ni po renomeu proizvodjača i jedina stvar koja ih spaja je krajnji rezultat , tj zvuk.

Koncepcijski su takođe različiti ali u funkcionalnom smislu su potpuno isti, imaju balansirane ulaze i izlaze , jedino što EAR koristi single end šemu (1 lampa po kanalu) i balansiranost postiže pomoću transformatora , dok je Freya aktivno balansirana , radi sa 2 lampe po kanalu. Moguće da sam ovde napravio neku grešku te molim @Majdada me ispravi ako grešim.

Nisam ih slušao u istom sistemu , gradim dva sistema medjusobno udaljena na dva kontinenta. Ipak neki zaključci se mogu doneti . I SRB i USA sitem imaju istu ideju , transparentnost i raslojenost i to se lako prepoznaje u zvuku. RAAL drugačije svira od Accutona , svilenije i nežnije ali nisu to tolike razlike da se nešto sakrije. Bas je realno najveća razlika , suštinski u USA sistemu ga nema u količinama koje su potrebne ali to se može apstrahovati lako .

Zvuk oba preampa je po svim parametrima veoma sličan sa jednom malom razlikom koja možda i ne može da se uoči a svakako nije vredna 4x veće cene.

Radi se o ultimativnoj transparenciji . EAR to ima , ili sistem u kojem se predstavlja to ima više izraženo a Freya ili to nema ili sistem nije dorastao. U svakom slučaju stepen uživanja je podjednak . 

Ima još jedna stvar koju treba napomenuti, a to je kućište . Kod EARa je to klasika , teško i masivno kućište lako prima ne sebe toplotu , dok je kod Freye  kućište malo i lako i uređaj se lako zagreje . Ja ga slušam preko dana u transistroskom režimu rada u kojem se ne greje uopšte i sasvim lepo zvuči a kada baš sednem da slušam ozbiljno prebacim ga lampaški režim , gde zvuči najbolje ali se i greje ... kad završim sa ozbiljnim slušanjem prebacim ga opet u tranzistorski režim i sistem svira celu noć. Skoro ga nikada ni ne gasim, makar radio Nostalgija tuče ...

Kroz moj sistem u NSu su prošli :

AI preamp, prva verzija

BAT ne sećam se modela @SuperFi pomagaj

NAGRA model , @pecass pomagaj

@KARAN takodje se ne sećam modela , @Nomimasen pomagaj

Na mene je nabolji utisak ostavila malena NAGRA koja je sli;ne koncepcije kao EAR .

Ali sve su to skupi uredjaji u odnosu na Freyu. čak i da je kupite potpuno legalno sa plaćanjem svih transportnih troškova , carina i poreza to je opet bagatela u odnsou na sve što smo spomenuli.

Ako slučajno imate nekog u USA on vam to može doenti jer je uredja jako lagan , svega 6 Kg pa bi barem uštedeli na prevozu.

Thanx. Ovo je interesantan komentar za ove dve sprave ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...