Jump to content


Predlog za Preamp do 5000e


JTGTS

Recommended Posts

  • Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zaboravih da imas Gidjgin amp.Obavezno probaj i njegov novi Dac, a preamp provereno dobro radi.Dac je zaista nesto vanserijski dobro zvucno, a i izradom. Daleko, daleko iznad predhodnog modela zvucno i sto je vrlo vazno moguce ga je cuti. Bice skuplji jer je dosta skuplji i u delovima, ali ce za nase trziste popust biti znacajan.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sondek said:

Zaboravih da imas Gidjgin amp.Obavezno probaj i njegov novi Dac, a preamp provereno dobro radi.Dac je zaista nesto vanserijski dobro zvucno, a i izradom. Daleko, daleko iznad predhodnog modela zvucno i sto je vrlo vazno moguce ga je cuti. Bice skuplji jer je dosta skuplji i u delovima, ali ce za nase trziste popust biti znacajan.

Cuo sam stariji preamp i dac sa istim snagasem , doduse sa totalno razlicitim zvucnicima i to je stvrano imalo najvecu 3d pozornicu koju sam ja cuo.

Ako su novi uredjaji jos bolji to nemoze da bude lose.

Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro razumeo, preamp se seli u drugo kućište a DAC je i novo kućište i nova konstrukcija.
Inače, uživo, novi DAC odlično izgleda i ogroman je (na slikama ne deluje toliko velik) i u odnosu na stari DAC, zvuk je brži, prisutniji, tranzijenti su čistiji i zvučna scena je veća, analitičniji je, vazdušastiji ali je stari DAC za nijansu muzikalniji. Generalno je, po mom mišljenju, korak napred u odnosu na stari DAC.
Preporučio bih makar probu u svom sistemu, može se desiti da dobro sedne na Dynaudio...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Probah dosta stvari iz liste koje ti se preporučuju.

Ima tu dobrih predloga .

Po mom skromnom mišljenju lampe nemaju alternativu na mestu preampa .

Ne znam kako  i da li je dobavljiva Schiit Freya + , ali za cca 1.000 $ nema premca to je potpuno sigurno !

Balansirani ulazi i lzlazi , tri načina rada (cevni , tranzistorski i pasivni) , mreža otpronika i releja umesto potenciometra , daljinski i jeftine i lako nabavljive lampe .

Zvuk očarava u sva tri načina rada.

Cijena prava sitnica.

Ostaje ti dovoljno novca za neki Lampizator DAC i da nakriviš kapu !

Link to comment
Share on other sites

On 13.8.2021. at 19:44, JTGTS said:

Relativno skoro sam pisao isto ovako za pomoc pri biranju zvucnika (hvala ljudima koji su mi pomogli jer veoma zadovoljan zvucnicima), a sada je mi je slaba karika preamp.

Pozeljno bi bilo da ima DAC.Naravno pozeljno je i da bude sto blize novom ako ne i nov.Do sada sam gledao Rotel rc1590 mk2 ali nemoze skoro da dodje u srbiju zatim cu probati nekog novijeg lindermana i ostalo je na vama ja ostajem polako bez ideja a izbor kod nas (u srbiji) i nije nesto prebogat.

Hvala unapred

Dobio si dosta dobrih predloga al ja bi ti ovo preporucio što si pitao, Mazi je ostalo malo komada Source i daje dobar popust, no mislim da za "igranje" je pobeda musicbook 25 dsd. Ja imam obican musicbook 25 bez dsd, prezadovoljan sam i to je sto bi Bora Sendvič ex chorba rekao "savršenstvo bez mane".

Link to comment
Share on other sites

Imam ja jos jedan predlog, u fazonu svaki cigo svoga konja hvali. Cela kombinacija vrhunski preamp i dac za te pare.
Benchmark LA4 - 2,5 k USD
Benchmark DAC 3 B - 1,7 k USD
Ukupno 4,2
+ shipping 400 usd
= 4,6 k USD
+ Carina, pdv, spedicija cca 33%
Ukupno 6,1 k USD, cca 5.300 EUR + neki pristojni XLR interconect.
Ja iskreno verujem da je ovo maltene pa best buy, iz licnog iskustva.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 14.8.2021. at 20:21, lalelala said:

Po mom skromnom mišljenju lampe nemaju alternativu na mestu preampa

baš ni malo nisam gadljiv prema lampama, ali: TVC, AVC - alternativa kol'ko 'oćeš

On 14.8.2021. at 20:21, lalelala said:

Ostaje ti dovoljno novca za neki Lampizator DAC i da nakriviš kapu !

ima li života bez Lampizatora?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Aurelijano Buendija said:

baš ni malo nisam gadljiv prema lampama, ali: TVC, AVC - alternativa kol'ko 'oćeš

ima li života bez Lampizatora?

Za koje novce ?

I ja sam dao dosta novaca za EAR preamp ali Schiit me je oborio sa nogu za jako malo ... zašto davati pare bogatima kad se ne mora ?

Lampizator je, za sada, potpuno bez alternative ... čuh dosta toga kojekuda.

 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, lalelala said:

iz potpisa , Freya +

Taj preamp mi prilicno zanimljivo izgleda ali uzeo sam lindemanna source i sada se lomim da uzmem mc 7900 i zavrsim pricu. Lepo radi source i sa AI ali to nije to (source odlican uredjaj ali predvidjen da radi kao source 😁).

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, JTGTS said:

Taj preamp mi prilicno zanimljivo izgleda ali uzeo sam lindemanna source i sada se lomim da uzmem mc 7900 i zavrsim pricu. Lepo radi source i sa AI ali to nije to (source odlican uredjaj ali predvidjen da radi kao source 😁).

Ima jedan Hegel H390 jos u garanciji za dobru cenu. Ako si zainteresovan.

prodaje moj prijatelj.

prvi vlasnik.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, JTGTS said:

Taj preamp mi prilicno zanimljivo izgleda ali uzeo sam lindemanna source i sada se lomim da uzmem mc 7900 i zavrsim pricu. Lepo radi source i sa AI ali to nije to (source odlican uredjaj ali predvidjen da radi kao source 😁).

McIntosh i Dynaudio?

Jok.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, lalelala said:

Za koje novce ?

pomislih da govoriš o alternativama a ne o kinti

7 sati ranije, lalelala said:

Lampizator je, za sada, potpuno bez alternative ... čuh dosta toga kojekuda.

e, baš to - "za sada", kao i "kojekuda" su stvari zbog kojih poštena cura ne može da spava: pitanje je vremena kada će nešto drugo da postane forumski hype

P.S. interesantno je da Lampizator nije sagledan u kontekstu kinte

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aurelijano Buendija said:

pomislih da govoriš o alternativama a ne o kinti

e, baš to - "za sada", kao i "kojekuda" su stvari zbog kojih poštena cura ne može da spava: pitanje je vremena kada će nešto drugo da postane forumski hype

P.S. interesantno je da Lampizator nije sagledan u kontekstu kinte

Svaka alternativa mora biti sagledana i kroz novac da bi iz mašte prešla preko novčanika do realnosti.

Freya + je neverovatna vrednost za samo 1.000 $ koliko košta sa porezom u USA, država Texas porez je 8,25%. Prvo što mi pada na pamet je barem 3x skuplje, a da suštinski ništa značajnije ne donosi po pitanju kvaliteta zvuka, osim možda boljeg / klasičnijeg kućišta , a i to je jako upitno. 

Lampizator za mene nije nikakav hype, ja ga tako ne doživljam. To je izvanredan uredjaj nastao kao plod inovativnog pristupa jednog našeg kolege po hobiju.

Tvoj post scriptum nije tačan , u jedmom od mojih ranijih postova u ovoj temu blago bacam  pogled i na finansije jer ja ne znam koji model i koje opcije izlaza bi bile adekvatne za pokretača teme, tako da svako preciznije osvrtanje na to bi bilo bespredmetno. Samo sam spomenuo da bi za razliku 5000 evra minus Freya to bilo dovoljno da se uzme neki Lampi , pa makar i najjeftiniji Amber sa nebalansiranim izlazom . . . Cene imate na  sajtu, ima i distrubuter za SRB pa to nije tako teško sve proveriti.

"Za sada" je u svakom istraživakom hobiju / projektu moja omiljena fraza. Sve se menja pa treba biti oprezan sa konstatacijama.

I na kraju, nije ti ovo hobi za curice :-) , njih je ovde toliko malo da čak i Ljuba (vlasnik foruma i časopisa) daje ulaznice za džabaka na manifestacijama tipa BG HIFI show.

Kojekuda je najlsikovitiji odraz mojih HIFIjem inspirasinih putešastvija koje su počele davne 1984. godine na Zagrebačkom Velesajmu i protegle se na više kontinenata i decenija.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Aurelijano Buendija said:

pomislih da govoriš o alternativama a ne o kinti

e, baš to - "za sada", kao i "kojekuda" su stvari zbog kojih poštena cura ne može da spava: pitanje je vremena kada će nešto drugo da postane forumski hype

P.S. interesantno je da Lampizator nije sagledan u kontekstu kinte

Сваки форум различити хајп носи, то и сам  знаш ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...