Jump to content


Predlog za Preamp do 5000e


JTGTS

Recommended Posts

Relativno skoro sam pisao isto ovako za pomoc pri biranju zvucnika (hvala ljudima koji su mi pomogli jer veoma zadovoljan zvucnicima), a sada je mi je slaba karika preamp.

Pozeljno bi bilo da ima DAC.Naravno pozeljno je i da bude sto blize novom ako ne i nov.Do sada sam gledao Rotel rc1590 mk2 ali nemoze skoro da dodje u srbiju zatim cu probati nekog novijeg lindermana i ostalo je na vama ja ostajem polako bez ideja a izbor kod nas (u srbiji) i nije nesto prebogat.

Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

^ Podržavam predlog. Imao sam prilike da ga slušam, a koliko sam upoznat otvoren je za probu u tuđem sistemu.

Vredelo bi poslušati i videti da li bi korisno bilo čak probati i Space Optimisation u prostoriji gde ti je sistem postavljen.

Link to comment
Share on other sites

Akurate dsm od kolege...Savremen uredjaj sa izvanrednim dacom, streamerom i preampom uz dodatak odlicne fono sekcije i dsp programom koji resava odlicno problem sobne akustike, ako ga imas.  Uredjaj sa balansiranom i nebalansiranom vezom... kad sve saberes odlicna opcija. Preamp deo je odlican, Linn je prestao da pravi predpojacala kao komponentu zamenivsi ih dsm uredjajima.

Bitan je i ostatak sistema.Ako si vise za neku klasiku, gramofon i lampe mogu ti preporucito nesto sto i sam koristim, a to je EAR. Noviji model od mog 868 moze ti se uklopiti kao nov u budzet jer imas od naseg dilera velik popust tako da si dosta sa cenom ispod UK cene.Nema dac.Postoji i opcija sa state of the art mm/mc phono sekcijom

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Thecoki said:

Ti bas neznas da izaberes 😂 (prelep uredjaj) .Neznam uopste kako se svi ti uredjaji snalaze kao preamp tj dal im je to glavna namena ili je to strimer , dac i ima varijabilni izlaz pa ga zovemo i preamp.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, JTGTS said:

Sto jel rotel toliko rdjav?Ja nisam imao prilike da ga cujem.

Svakako je bolji od ovoga sto imam a nekosta bubreg.

Pazi, napisao si da je budžet 5K i mi se ravnjamo prema tome. Da li ima za manje para, a da je bolje od tvog trenutnog? Verovatno da, ali ako smatraš da je bolje uzeti nešto za manje para revidiraj cifru, jer će svi gledati da ti preporuče što bolje, a to obično nije i najjeftinije.

Link to comment
Share on other sites

Pa da li sa DAC ili bez cini znacajnu razliku.
U budzet se uklapa Pass XP-12, sjajan preamp, ali bez DAC-a. Mozda BM ima na stanju.
Ako DAC sa preampom, mislim da su igre bez granica.
Benchmark DAC 3 L ili HGC, Weiss 501/502…
Postavlja se pitanje sta je bitnije, da ima DAC ili ne? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ako hoces ozbiljno da se igras, a po cifri od 5k vidim da hoces mislim da je solo pre pravi pravac. Za te novce second hand ARC Ref5SE (mozda moze i Ref6 kod cika Slobe), neki BAT, EAR,…. U toj igri ARC je uvek sjajna opcija kako zbog zvuka a bome i zbog drzanja cene i mogucnosti dalje prodaje…Moze npr i Aries Cerat Incito ako nadjes polovan - killer pre…

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, golum said:

Ako hoces ozbiljno da se igras, a po cifri od 5k vidim da hoces mislim da je solo pre pravi pravac. Za te novce second hand ARC Ref5SE (mozda moze i Ref6 kod cika Slobe), neki BAT, EAR,…. U toj igri ARC je uvek sjajna opcija kako zbog zvuka a bome i zbog drzanja cene i mogucnosti dalje prodaje…Moze npr i Aries Cerat Incito ako nadjes polovan - killer pre…

ref5se izgleda prilicno ozbiljno.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, JTGTS said:

ref5se izgleda prilicno ozbiljno.

Zato sto i jeste ozbiljna sprava u svakom pogledu ;)

Pade mi na pamet opcija 2 koju vidim da su neki spominjali do duse u mom predlogu sa malom (velikom) modifikacijom - AI pre i Lampi Baltic 3 DAC. Skoro pa jeste u zadatom budzetu ceo kombo, a trojica clanova foruma imaju upravu tu kombinaciju sa dodatom AI D klasom....verujem da kod njih mozes i da cujes taj kombo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...