Jump to content


Shigarki clone


simplicisius

Recommended Posts

On 5.8.2021. at 22:55, garson said:

Lepo to izgleda. :)

Ima li slika iznutrica? Da li je moguca opcija sa I2S izlazom? I koja je cena uredjaja (moze i na PP ako je tajna)?

 

Šigaraki transport je  kompletan cd player. DAC nije na nivou kvaliteta transporta, ali je upotrebljiv.

I2S signali su obrađeni unutar čipa i nisu dostupni. Nemoguće ih je upotrebiti za komunikaciju između transporta i eksternog DAC.

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2021 at 2:05 PM, simplicisius said:

I2S signali su obrađeni unutar čipa i nisu dostupni.

Da tako je medjutim sanyi ima verziju chipa kod kojeg postoje i I2S izlazi (Ali mislim da nema integrisan dac?) Neverovatno ali postoje malo poznati Sanyo IC koji imaju integrisan i HDCD (originalni Pacific Microsonics)

Ti Sanyo transpotri su se pokazali kao zvucno odlicni.

Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2021 at 6:58 AM, laky said:

Da li je nabavljiv rezervni laser/socivo.

U principu da ali mislim da su kineske verzije? Ja sam imao originalne Japanske verzije za taj mehanizam i nisam primetio nikakavu razliku izmedju njih i novijih kineskih?

Ti spare part delovi sa laserom nisu toliko veliki problem da se nabave. Medjutim mislim da nema vise JVC boomboxova RC-EZ31 (malih kombo CD playera "kasetofona" u kojima se malazio ovaj legendarni transport... Ja sam svojevremeno pre mozda vise od 10 godina nabavio 5-6 komada. Bilo ih je i kod nas po prodavnicama. Skoro svi ludi koji su porucili transport se slazu da veoma dobro radi. U cemu je ofra niko nemaa pojma.

Za ovu informaciju i sva desavanja oko oko Shigaraki clone-a zasluzan je Peter Daniel sa DIYaudio foruma. Strucna je (ing iz Boeing-a u to vreme), mislim da je poljskog porekla posto je na jednom poljskom DIY sajtu mozda i ranije nego na DIYAudio sajtu, porenuo istu temu ali na poljskom...

https://www.diyaudio.com/forums/digital-source/120229-finally-affordable-cd-transport-shigaclone-story.html

... On je provalio da 47Labs koriste upravo ovaj transport za svoj legendarni player. Posle toga je nastala lavina... Ja sam svoj prvi Shigaclone napravio pre 10 ili vise godina. U nekoj mojoj verziji.

Neki clanovi DIY foruma su cak napravili i plocice sa originalnim elementima i motorima koje primaju laserski mahanizam. Rumun Vicol Audio (Google) je to izvrsno izradio, ali mislim da je on ugasio to i da vise ne proizvodi? Steta. Boom boxove je skoro nemoguce naci. Postoje i drugi boomboxovi koji sadrze isti ili slican Sanyo transport ali i oni se odavno ne proizvode... :(

Moze se ponekad naci i na ebayu koplet potreban za izradu:

https://www.ebay.ie/itm/282997270716

{Narabno originalni mehanizam je potrebno modifikovati, izraditi masivnu nosecu plocu (kod mene je celik 6-8mm), promeniti master clock, naraviti 2 napajanja za motore i kontrolere mehanike (NON-audio) i za audio-digitalni deo posebno. Naravno i kabinet za sve to.}

Link to comment
Share on other sites

ovde je tema gde je jedan clan napravio te "posebne" plocice sa originalnim Sanyo IC ali sa boljim ostalim elementima. Pre toga je mapravio vise verzija posto je vec tada bilo tesko naviti te boomboxove...

https://www.diyaudio.com/forums/digital-source/255887-shigaclone-mkii-black-builders-thread.html

fotografija na dnu sastrane 2 iz teme

 

Evo kako je jedan clan iz holandije napravio shiga verziju. Svaki delic hand made. Bio je jedan od nekoliko najvecih zaludjenika za taj transport... :)

https://www.diyaudio.com/forums/digital-source/120229-finally-affordable-cd-transport-shigaclone-story-421.html

Click the image to open in full size.

vicol audio quantum.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Majda said:

U principu da ali mislim da su kineske verzije? Ja sam imao originalne Japanske verzije za taj mehanizam i nisam primetio nikakavu razliku izmedju njih i novijih kineskih?

Ti spare part delovi sa laserom nisu toliko veliki problem da se nabave. Medjutim mislim da nema vise JVC boomboxova RC-EZ31 (malih kombo CD playera "kasetofona" u kojima se malazio ovaj legendarni transport... Ja sam svojevremeno pre mozda vise od 10 godina nabavio 5-6 komada. Bilo ih je i kod nas po prodavnicama. Skoro svi ludi koji su porucili transport se slazu da veoma dobro radi. U cemu je ofra niko nemaa pojma.

Za ovu informaciju i sva desavanja oko oko Shigaraki clone-a zasluzan je Peter Daniel sa DIYaudio foruma. Strucna je (ing iz Boeing-a u to vreme), mislim da je poljskog porekla posto je na jednom poljskom DIY sajtu mozda i ranije nego na DIYAudio sajtu, porenuo istu temu ali na poljskom...

https://www.diyaudio.com/forums/digital-source/120229-finally-affordable-cd-transport-shigaclone-story.html

... On je provalio da 47Labs koriste upravo ovaj transport za svoj legendarni player. Posle toga je nastala lavina... Ja sam svoj prvi Shigaclone napravio pre 10 ili vise godina. U nekoj mojoj verziji.

Neki clanovi DIY foruma su cak napravili i plocice sa originalnim elementima i motorima koje primaju laserski mahanizam. Rumun Vicol Audio (Google) je to izvrsno izradio, ali mislim da je on ugasio to i da vise ne proizvodi? Steta. Boom boxove je skoro nemoguce naci. Postoje i drugi boomboxovi koji sadrze isti ili slican Sanyo transport ali i oni se odavno ne proizvode... :(

Moze se ponekad naci i na ebayu koplet potreban za izradu:

https://www.ebay.ie/itm/282997270716

{Narabno originalni mehanizam je potrebno modifikovati, izraditi masivnu nosecu plocu (kod mene je celik 6-8mm), promeniti master clock, naraviti 2 napajanja za motore i kontrolere mehanike (NON-audio) i za audio-digitalni deo posebno. Naravno i kabinet za sve to.}

hvala

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, laky said:

hvala

Malopre sam bas pogledao ima sanyo mehanizama sa motorima i laserom (sa pripadajucom elektronikom) da se nabave jos uvek. Na primer od ovog prodavca na ebay-u. Ima i drugih kljucna rec

SANYO SF-P101N 16P

https://www.ebay.com/itm/360306543288?_trkparms=aid%3D1110006%26algo%3DHOMESPLICE.SIM%26ao%3D1%26asc%3D233198%26meid%3Dddb8be8452bd43c2b78408f8e1dfe803%26pid%3D101195%26rk%3D5%26rkt%3D12%26sd%3D142408932902%26itm%3D360306543288%26pmt%3D1%26noa%3D0%26pg%3D2047675%26algv%3DSimplAMLv9PairwiseWithPLXWebKnnNlpRecall%26brand%3DUnbranded&_trksid=p2047675.c101195.m1851&amdata=cksum%3A360306543288ddb8be8452bd43c2b78408f8e1dfe803|enc%3AAQAGAAABEGOPdX1sQDPwtbbm3w2kp3G59teBI7E4PfgADf%2BH1Twd5yZ8vz6qLdoLoTO3WhBS%2FU8150zbPEhlSHoi2jnKb2N4lRU6BlB5KfKyJSyc9d16haiEgVJQDP%2FW9kgWTqIicmQFpXYjtIWXUKk1hvJIbmRvBPJ37AygUdhkiE8VsD%2B9jfv56ps0XT47fVYirK%2BMeAHXiCAAiFIMf9YconHJXuRySgnpE65L%2BYfarBEY79UN6JfHGImn87wxbBKvuOkhrG9Pe%2F4Jmvp8WoIxPAxisus6%2FQUhA54OW%2FkjjNE5vdBJ3fdgcSztdsiCiy4yJ%2B3JJ3LQWvyDcqQxN%2BkzJ%2FF3fLild1dNJn2OZS%2BRVoKgFeND|ampid%3APL_CLK|clp%3A2047675

A mislim i da rumun Vicol ima jos kontroler plocica i lcd indikatorskih plocica. Na osnovu postova iz februara-marta ove godine.

https://www.diyaudio.com/forums/digital-source/255887-shigaclone-mkii-black-builders-thread-201.html

Njegove plocice su dobre i imaju mogucnost napajanja svakog segmenta ponaosob. do 4 posebna napajanja. Mozda je najbolje klasicno napajati samo motore i mehaniku a sve ostalo, sa akcentom na master clock LiFePo baterijama...

Medjutim to su samo kitovi i potrebno je sve to sklopiti, nabaviti poretbne elektroske komponente, mehanicke komponente itd...

Link to comment
Share on other sites

Da sada se secam te teme. Pogledao sam nema fotografija, nema ni gotovih uredjaja u temi. Mozda jedan ali bez fotgrafija? I znacajan deo teme zausima razmatranje Philipsovog CD PEO2 transporta kako osnove za CD player?

Pokusacu da nadjem (ako postoje) neke fotgrafije mog prvog SC modela upravo iz tog nekog perioda od pre 12-13 godina...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...