Jump to content


Network streamer, pomoc


NPA

Recommended Posts

Zdravo svima,

Treba mi savet iskusnih.

Kupovina netwok strimera je uslovljena novim premestanjem stvari u stanu, gde ce emiter (pc, lap top) da bude daleko od pojacala i zvucnika. Dole je moj sistem (vec 7-8 godina), koje ne mislim da menjam, vec da samo nadogradim :) - spravicom iz naslova. Sistem mi je sasvim ok, svira to extra lepo za moje usi. Zadnjih godina sam malo lenj da rezem cd-ove, pa sam dokupio i jeftin DAC, koji je malo duzom optikom povezan sa pc i cuje se to sasvim ok. Primecuje se ipak razlika izmedju CD playera, ali minimalno. Za nesto mi cak DAC bolje zvuci.

Slusam u 99% slucajeva flac sa hdd-a. Zanrovi-skoro sve. Jazz, rock, ex yu, klasika, itd. Podosta i kvalitetne net radio stanice.

Zvucnici       Elac EL 170S

Pojacalo       Marantz PM84 mk2

CD                Marantz 75 mk2

Deck            Aiwa AD F800

DAC             Topping D30

NetwPlayer ?

Neki parametri u vezi kupovine po vaznosti. Ako nesto lupnem, ne zamerite :) ...

- da radi pouzdano i stabilno, bar 4-5h svakog dana najmanje

- povezivanje iskljucivo preko wifi-a sa racunarom koji ce biti u drugoj sobi

- skladiste za fajlove iskljucivo na hdd-pc, znaci ne lap top, ext hdd itd

- pustanje flac fajlova (pozeljno je) preko njega sa pc-a, a moze i sa pc-a direktno

- da moze da strimuje flac

- ne treba da ima i DAC

- njegovo povezivanje toslink ili coaxial sa DAC-om

- da moze da pusta radio stanice, pozeljno sam, ili moze i preko pc-a

- da izgleda (pozeljno je) kao klasicna audio komponenta, a moze na kraju i bilo kakvog oblika (mala, velika, okrugla, elipsasta itd), ukoliko se radi o kvalitetnijoj spravi

- da ima na sebi displej (pozeljno je)

- da ima svoj zasebni daljinski (pozeljno je)

- da ne prelazi cenu od 150e, max - maximuma je cca 200e (ovo bi u stvari bila stavka 1 :))

 

Sta je najbolje i najkvalitetnije u tom rangu po vasem misljenju ?

Kupio bi najradije ovde, jer mi treba za pred kraj meseca, ali ako nema, ili je nenormalna razlika u ceni, narucio bi iz inostrnstva.

Mozda sam i stvarno nesto lupnuo, ne razumem se bas nesto u te network spravice.

 

Hvala svima unapred !

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Father , hvala

Ovo izgleda odlicno, pogledao sam malo po netu, mada podosta prevazilazi moj budzet-200e max. Preko 600e kosta koliko vidim. Vredi sigurno, ali toliko ne mogu da izdvojim, nazalost. Cak i da prodam Topping za 100e koliko sam ga platio, preostaje jos mnogo razlike.

Nego, koliko kapiram, izgleda da sam ipak lupio nesto. Meni u stvari kod te spravice i ne treba wifi ? Ona ce da stoji pored DAC-a, rutera i pojacala, na istoj polici. Tako da ce lan kablom da bude povezana sa ruterom. Jel` tako ?

Ima li nesto zadovoljavajuce do visine mog budzeta ?

Link to comment
Share on other sites

Znam, video sam ga danas. Nisam zvao prodavca, mozda sutra. Mada procitah tamo na kp neke cudne komentare za tog clana, tako da brza posta otpada cak i kada bi se odlucio. A daleko mi je da samo zbog toga idem do Mladenovca. A i posteno receno, nisam ni mislio da uzmem polovan uredjaj.

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma ko je prodavac, ali pet negativnih ocena u odnosu na preko 900 pozitivnih ipak treba uzeti s rezervom, ne liči baš da je čovek tu s primarnom namerom da nekoga prevari... Inače, za 200e ne postoji nov uređaj kakav ti tražiš, ili barem meni nije poznato da postoji.

Link to comment
Share on other sites

Videcu sutra, verovatno ga nazovem.

Mada, uopsteno, nevezano za temu,

...meni se cini da sada i nije neki trenutak ulagati vece pare u ovakve sprave, mislim na 600e,700e i vise++. Opravdano je takav novac planirati za krsvetan poseban DAC, ili zvucnike, ili pojacalo itd, ali za obican striming, mislim da nije. Koliko god da sve te aplikacije izgledaju sjajno i komforno.

Zato i pokusavam da kupim cist strimer, i da radi to perfektno za 200e, pa kasnije kada se steknu uslovi mozda kupim i ozbiljan DAC, mnogo mnogo bolji od ovog kojeg imam itd

Link to comment
Share on other sites

@dr

Hmm, tako nekako i ja razmisljam. A obzirom da imam podosta alata za metal, za drvo, pleksiglas, ... mozda se odlucim da pravim i neko interesantno diy kuciste. Cak bi i topping pokusao da stavim unutra

@nino69

Taj N50 je ok, samo sumnjam da ce biti 200e a da je ispravan. Ima na kp za te pare, ali se prodaje kao neispravan. U svakom slucaju, praticu.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, NPA said:

@dr

Hmm, tako nekako i ja razmisljam. A obzirom da imam podosta alata za metal, za drvo, pleksiglas, ... mozda se odlucim da pravim i neko interesantno diy kuciste. Cak bi i topping pokusao da stavim unutra

@nino69

Taj N50 je ok, samo sumnjam da ce biti 200e a da je ispravan. Ima na kp za te pare, ali se prodaje kao neispravan. U svakom slucaju, praticu.

Viđao sam ih na Njuškalu za 1800kn, to ti je oko 240€, a Topping onda prodaš. Ne bi trebali ni kod vas biti skuplji.

Link to comment
Share on other sites

Možda bi ovo moglo biti interesantno:

https://www.avmarket.rs/yamaha-wxad-10-mrezni-audio-plejer.html

Nije da ima baš sve što se traži, ali mislim da nije ni daleko. 

Nema:

  • displej (ali ima ga kontrolna aplikacija)
  • sopstveni daljinski (opet aplikacija)
  • dimenzije standardne hi-fi komponente (nije presudno)
  • digitalni izlaz (mada interni DAC verovatno nije lošiji od aktuelnog Topping-a)

 

Ima:

  • stabilnost u radu
  • DLNA/UPnP za strimovanje sa lokalnih skladišta
  • WiFi
  • bogat izbor internet radio stanica
  • dobru cenu

 

Prriznajem da nikad nisam koristio ovaj uređaj, ali sam par godina bio zadovoljni korisnik risivera R-N602, koji je po pitanju striminga zasnovan na istoj platformi i koristi istu sjajnu kontrolnu aplikaciju. Mislim da bezbedno mogu da dam preporuku za WXAD, s obzirom na to da sam risiver menjao zbog drugih stvari, a ne zbog striminga. Striming mu je zapravo bio najjači adut. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hvala svima koji su se ukljucili. Sto se tice Toppinga, mislim da za sada necu da odustajem od njega i menjam ga. Za te pare svira odlicno. E sad ... nesto sam u medjuvremenu razmisljao. Meni ce mozda umesto audio strimera - da bude potrebniji video-audio, media player. U toj sobi imam i veliki lcd, ali i full hd projektor sa platnom. Hmmm..malo sam iskorigovao svoj plan.

Gledam recimo Dune HD Real Vision 4K, cenovno je tu oko 200e.

Za video mi sve jasno.

Ali za audio...

Da li uopste ima veze kakav uredjaj je preko toslinka povezan sa Toppingom ?

Recimo, da li ce isto da "svira"  (ili mozda bolje ili gore ?) ovaj Dune koji serovane fajlove treba da servira kroz optiku Toppingy, u odnosu na sadasnje "sviranje" maticne ploce na pc-u - povezane podugackom optikom takodje sa Toppingom ?

I jos nesto, da li bi kroz moj audio sistem (ima ga na pocetku teme) - trebalo da primetim razliku kada se emituje hi-res - u odnosu na 16/44.1 ili ne ? Posteno, ja nesto i ne primecujem. Jedino ako hocu silom da sebe ubedim u skoro 60 god, da tako nesto cujem, onda neka bude da "primecujem" :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...