Jump to content


Novi Gramofon


KorteZ

Recommended Posts

Dragi drugari, posedujem gramofon JVC QL-A5 sa AT95 sa Project Phono E pretpojačalom. Na gramofonu zamenjeni postojeći interkonekt kablovi sa novim (niske kapacitivnosti; nisu FTA) od strane ZZ (FTA) sa wireworld konektorima (dobijeno zvučno unapređenje). Veza između phono predpojačala i pojačala FTA Air. Kolekcija ima oko 300-njak ploča (pop-rok uglavnom). 

Interesuje me koliko bih morao da (minimalno) uložim da bih prešao na sledeći viši stepen kvaliteta reprodukcije vinila? Kao i šta bih mogao/morao da kupim i kojim redosledom? Ne bežim od polovnih uređaja, ali samo od proverenih prodavaca (npr. člana foruma). 

Ako treba da se postavi neka granica, recimo da bi bila 1000 evra (ako se to isplati za postojeću kolekciju ploča) za gramofon, glavu, pretpojačalo i podešavanje gramofona. 

Hvala unapred

Aleksandar 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, srdjan_cvetkovic said:

Koja je ručica?

Ако је сток ручица једино ми пада на памет замена проводника кроз исту + нова боља глава и то би било то за наредних бар пет година што се тиче инвестиција.

Link to comment
Share on other sites

Ručica je "originalna", tj. ona koja je dolazila sa gramofonom. Ne znam da li je prethodni vlasnik(ci) radio nešto u vezi ožičenja same ručice, ali sam siguran da je gramofon bio kod @giZ_Mona servisu pre par godina (pre nego što je došao kod mene). Već sam razmišljao o promeni glave (bila tema) ali se nisam odlučio za to. Headshell i glava su noviji od gramofona. 

@srdjan_cvetkovic šta bi podrazumevalo dizanje za koplje? 

Koju glavu(e) bi mi preporučili? Da li bi zamena glave podrazumevala i novo podešavanje gramofona?

Link to comment
Share on other sites

Ako imas novaca za promenu menjaj gramofon...i sa manje od pomenutog dobijas day and night razliku.

Ne znam zasto uopste zamlacivati coveka zadrzavanjem tog gramofona.Zar uopste sumnja neko da sa tolikim budzetom ne moze da dobije drasticno bolji gramofon.

Kakvo drustvo mrtvih pesnika postaje ovaj forum.Umesto da dobije 158 razlicitih predloga kako da potrosi 1000eura svako sa svojim argumentima.

Link to comment
Share on other sites

Neki dobar proveren belt drajv Kuzma,Roxsan,Linn,Pink Triangle, Systemdek,Heybrook tt2...

Nekoliko jako dobrih gramofona je na PFM prodato, ili se jos prodaju ispod 1000eur. Sve vrlo visoka klasa. Recimo lp12 sa Roxsan Nima ruckom otisao za 800funti.Kolege sa naseg foruma su pokupovale Roxsan Xexses, Systemdek, Linn Axis, Kuzme ...nek se ogase da li uopste  ima smisla porediti sa starim gramofonima koje su zamenuli i zale li za doplatom.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, sondek said:

Odlican 5 ,proveri posto je taj Roksan ...a kod Tome imas i Systemdek

Ako se već ide na Pink Triangle, čiji nisam ljubitelj, ima kod Kikija LPT sa Regom RB300 plus externim Heed II napajanjem.E sad na njemu je najbolja Coral NOS glava koju su ikad napravili samo ona je cenim bar 400eur tako da je sam gramofon sličan po ceni sa boljom rucicom i boljim napajanjem. Roksan je po meni daleko bolje rešenje, ako pričamo o onom sa Artemiz ruckom ali skoro duplo skuplje.... 

Link to comment
Share on other sites

Pink triangle dat samo kao primer da li razmišljam u pravom smeru. Za sada nemam nikakvih pretenzija ni za koju marku i/ili model. Šta više, nisu mi poznate ni sve razlike (prednosti i mane) između navedenih modela. Skupljam informacije. 

PS. Ima u ponudi i Roksan sa Linn Basik LV X ručicom. 

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, KorteZ said:

Pink triangle dat samo kao primer da li razmišljam u pravom smeru. Za sada nemam nikakvih pretenzija ni za koju marku i/ili model. Šta više, nisu mi poznate ni sve razlike (prednosti i mane) između navedenih modela. Skupljam informacije. 

PS. Ima u ponudi i Roksan sa Linn Basik LV X ručicom. 

Taj sa Linn-om je dosta lošija opcija

Link to comment
Share on other sites

Sad videh da se u oglasu za Roksan sa Artemizom nudi novo retipovana Ortofon sl-15 za 250eur. Za te pare ne postoji ništa ni približno po performans-ama, a oglas je od forumskog kolege @zflazar ako se ne varam. Šta god od gramofona uzimao uzmi je u opciju ta glava svira u kategoriji od 1000eur.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, KorteZ said:

@polluxHvala. Koja bi glava i pretpojačalo bili adekvatni za preporučeni gramofon? 

Ako me pitas za Pink ja tu ne bi nista menjao odnosno ili zadrzao tu novu Coral glavu koja je vec u ponudi ili mozda jos bolje uzeo pomenuti Ortofon sl-15. Sto se tice phona prvo izberi glavu pa po njemu trazi phono....za MC je igranka naci dobar phono narocito za ultra low voltage glave ...

Link to comment
Share on other sites

Kao što kažu jutro (dan) je pametniji od noći. A i želje i finansije treba uskladiti. 

Ne sumnjam da je(su) gramofoni odlični, ali uz pretpojačalo i odgovarajući interkonekt cena odlazi na preko 2000 evra. I ako bih voleo da ga (ih) posedujem sada nije pravo vreme. 

Koliko sam gledao po KP, i ovde u malim oglasima čini mi se da bi za mene optimalno rešenje bio recimo Lenco L 75 (npr. https://www.kupujemprodajem.com/audio/gramofoni/lenco-75-sa-sme-3009-mk2-i-originalnom-lenco-rucicom/oglas/118197622) ili Systemdek IIX (https://www.kupujemprodajem.com/audio/gramofoni/systemdek-iix/oglas/104195946) cene do oko 500 evra. 

Prerpostavljam da bi oba nadsvirala postojeći. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...