Jump to content


Pretpojačalo ili nešto drugo?


BorisCa

Recommended Posts

Imam Marantz 6004 i Wharfedale 225 zvučnike, muzika sa računara se sluša. Nisam nešto zahtevan, lepo to zvuči, ali mi nešto tu fali... Nijansa srednjih, basa, dubine, snage, sve je na ivici da bude super, ali nije to to. Pošto sam duduk za opremu, ima li smisla dodavati tu nešto, da se zvuk malo poboljša? Imam jedno 150-200 evrića za bacanje.

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, petarjovic said:

Koja ti je muzička kartica? Jesi razmišljao o DACu? Kakvi su ti kablovi? Koja je veličina sobe? Kako su postavljeni zvučnici? Daj sliku sustava neku.

Kartica je tralala, kablovi su neki (nisu bili jeftini, to znam), soba kao soba 5x4, a i selim se uskoro... Sve u svemu, totalni sam duduk za to, kao što rekoh već, pa je i opis takav :) Zato pitam generalno, veruj mi da nemam pojma ni čemu pretpojačalo služi :)

Link to comment
Share on other sites

Moraš se malo informisati, iole neko znanje imati...kolega ivanp ti je rekao i pitao te za DAC...ako slušaš muziku sa compa moraš imati kvalitetnu muzičku karticu ili DAC-poseban uređaj koji će ti biti između kompjutera i pojačala, gore imaš par predloga. Ne treba ti preamp. Plus neke kvalitetnije kablove, ajd kažeš da imaš neke koji nisu bili jeftini. Kad pređeš u novu sobu pa da pozicioniraš zvučnike, uzmeš DAC, lepu policu, kompjuter... i tako pa se javi...

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, petarjovic said:

Moraš se malo informisati, iole neko znanje imati...

Ja bih stvarno voleo da imam vremena (čitaj - keša) da sebi napravim muzičku sobu po svom ukusu. Onda bi bilo i predznanje, i znanje, i doktorat. Ovako, dođem ovde, kažete mi kupi DAC, i ja kupim DAC. Prosto :) Hvala svakako na savetima.

Link to comment
Share on other sites

On 7.8.2021. at 1:44, BorisCa said:

Imam Marantz 6004 i Wharfedale 225 zvučnike, muzika sa računara se sluša. Nisam nešto zahtevan, lepo to zvuči, ali mi nešto tu fali... Nijansa srednjih, basa, dubine, snage, sve je na ivici da bude super, ali nije to to. Pošto sam duduk za opremu, ima li smisla dodavati tu nešto, da se zvuk malo poboljša? Imam jedno 150-200 evrića za bacanje.

Hvala unapred.

Dodaj aktivni sub i prst u uho ;) 

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, BorisCa said:

Ovako, dođem ovde, kažete mi kupi DAC, i ja kupim DAC. Prosto

Bolja varijanta je da uzajmiš po neki DAC za probu u toj cenovnoj kategoriji, dosta je jedno popodne, tako ćeš malo bolje znati šta ti je činiti.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, srdjan_cvetkovic said:

Ako misliš da to može tako instant, samo napred, ko zna, možda i ubodeš premiju na slepo…pardon, na gluvo.

Oh, izvinjavam se uvaženom kolegijumu akademika na pitanjima koja su toliko ispod njihovog nivoa da su sarkastični komentari prosto neophodni. U znak dubokog pokajanja, naredna tri meseca ću da posvetim istraživanju na temu: "Kako dobiti savršen ton sa Youtube na 500 evra polovne opreme koja se koristi dva puta mesečno kad se poklopi da žena i dete nisu kući, a vlasnik opreme je dokon i nije pao od umora izmedju dva posla".

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, BorisCa said:

Oh, izvinjavam se uvaženom kolegijumu akademika na pitanjima koja su toliko ispod njihovog nivoa da su sarkastični komentari prosto neophodni. U znak dubokog pokajanja, naredna tri meseca ću da posvetim istraživanju na temu: "Kako dobiti savršen ton sa Youtube na 500 evra polovne opreme koja se koristi dva puta mesečno kad se poklopi da žena i dete nisu kući, a vlasnik opreme je dokon i nije pao od umora izmedju dva posla".

Kad bi malo razmislio, shvatio bi da ti je kolega dao dobronameran savet da poslusas 2-3 daca u nekom izboru, a ne kupujes na gluvo, tj napamet.Ubedjen sam da aki si iz bgd imas i na forumu par dobrovoljaca koji bi ti ih dali na probu.

Trebalo bi svakako da dosta poravis situaciju sa dacom. Ja bih ti recimo preporucio da pogledas i opciju polovnog Rega dac-a kao i da u izbor ubacis i Ifi.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, BorisCa said:

Oh, izvinjavam se uvaženom kolegijumu akademika na pitanjima koja su toliko ispod njihovog nivoa da su sarkastični komentari prosto neophodni. U znak dubokog pokajanja, naredna tri meseca ću da posvetim istraživanju na temu: "Kako dobiti savršen ton sa Youtube na 500 evra polovne opreme koja se koristi dva puta mesečno kad se poklopi da žena i dete nisu kući, a vlasnik opreme je dokon i nije pao od umora izmedju dva posla".

Sve okay, samo napred i sretno.:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2021 at 3:41 PM, sondek said:

Kad bi malo razmislio, shvatio bi da ti je kolega dao dobronameran savet da poslusas 2-3 daca...

Ja sam napisao da sam duduk za opremu, a ne da sam ograničen :) A, ako ispratiš prethodnu prepisku, i nije baš to rekao. Ali nebitno, problem rešen, svi srećni :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...