Jump to content


Denon dcd 1500


Jazzerovsky

Recommended Posts

Plejer stoji u rezervi  skoro 2 godine , nakon ukljucivanja  ispocetka nije citao diskove ali sa par ponavljanja krenuo je , vrlo probirljivo i sa sumovima naizmenicno , pojacano kako disk ide kraju ... ...... (  inace radio je fantasticno )....Laser pazljivo ociscen . Zamolio bih za savet , komentar  ......? Pozzdrav.

 

 

 

DSC_0101-01.jpeg

DSC_0102-01.jpeg

DSC_0105-01.jpeg

DSC_0106-01.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Problem sa citanjem diskova , trenutno samo JVC rezane reprodukuje od pocetka do kraja , ostale cak i originale ne ... ( ponavljam da je pre nego odlozen u rezervu radio odlicno ).........Hteo bih da plejer osposobim i zadrzim za sebe pa svaki komentar , savet ili mozda serviser ..... Interesantno je da kad plejer uzmem u ruke i nagnem unazad cita sve rezane , originale bez ikakvih problema ......

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Jazzerovsky said:

 Interesantno je da kad plejer uzmem u ruke i nagnem unazad cita sve rezane , originale bez ikakvih problema ......

Мора да је Владичин Хан нагнут на једну страну ;)

Link to comment
Share on other sites

42 minuta ranije, Jazzerovsky said:

Neko posebno ulje ....imam Ballistol ........?

Neko sto finije i u sto tanjem sloju,ako imas nekog casovnicara u gradu,neka ti pozajmi jednu kap,mini spric za zubare i tanka igla

 

Meni je proradilo citanje diskova na Sony RadioCd Playery,posle podmazivanja Atrix kremom za ruke :D,nisam imao nista pametnije u tom trenutku

Link to comment
Share on other sites

Zar nije moguće "naštelovati" laser. Pre x godina poznavao sam jednog servisera koji mi je tvrdio da postoji trimer kojim se šteluje upadni ugao sočiva lasera, nešto kao azimut kod dekova, pa ako baš ni to ne pomogne, znači da je oslabio laser i treba zamena?

Nemam iskustva sa tim, samo na glas razmišljam, radi li to neki servis kod nas?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mozes probati drugar da nadjes mikroprekidac kraj sine koji bi trebal oda kaze laseru da je na pocetku .
Bez da okine taj prekidac nece nista citati , to je ovako mehanicki problem .
Sto bi citao rezane a ne originale u tom slucaju nemam pojma ,  mozda su razlicite tezine pa pod razlicitim uglom udaraju prekidac , ocigledno je mrva razlike kad naginjanje pomaze , moze biti da je to 

Ja bi za te stvari koristio Tuner kontakt cleaner , radim cesce te popravke pa sam uzeo da imam , ovaj obicni oce da pojede plastiku i onda si ugasio . Zavisi od mesta , mozda moze i alkohol 
 Jedini problem sa tim Tunerom je sto nestane plina pa nece da prska a nije prazan   ( ko da smo braca :) ) , il sam ja falican dobio 

 
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...