Jump to content


Bicikla za 500 evra max


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

23 sati ranije, Ljuba said:

Ne, već su veliki.

Ok onda...

Znam ih trojicu (ja prvi) koji su kupili dečije sedište pozadi, i montirali na redovan bike sa muškim ramom.

I onda ukapirali da takav bike tada ne možeš uzjahati. Moraš nogu prebacivati "preko šipke".
Ja još kao hteo da stavim i drugo dete u korpu na kormanu, al' tada bicikl postaje potpuno nemoguć za popeti se, ako je klasičan muški ram u pitanju.

😜 :D:)

Tada sam menjao ceo bike za redovan city/tracking, sa nekim (polu)ženskim ramom. Jes da delujem k'o deda, ili bar k'o neki hipster, al' bar mogu da sednem k'o čovek, dok je dete pozadi.

Uzeo sam nešto najsličnije ovom:
https://www.amazon.de/-/en/Pegasus-Trekking-Solero-Trapeze-Turquoise/dp/B078C58V1Q

...jedino što je kod mene pozadi nexus menjač. Mnogo dobra stvar.

 

Hidrauline kočnice?!?
Da, jesu veoma drugačije, i potrebno je opreznosti kada prvi put sednete "na" njih. Ali jako se brzo navikne čovek, i tada sve ostalo postanje nja nja... To je jedino što mi nedostaje na sadašnjem biciklu. Tipičan problem dobrih i skupih stvari. Kada se probaju, sve ispod toga postane bljak. Potrošački konzumerizam. Industrija živi od njega... :P

Link to comment
Share on other sites

On 26.7.2021. at 9:50, nesone said:

Mehanicki diskovi su dosta dobri. Odlicno koce. Ja sam niz VS brdo vozio nizbrdo oko nekih 65/70 km/h( moglo je i brze, ali nisam smeo) Hidraulicni su za iskusnije vozace.  I tu se mora voditi posebno racuna prilikom kocenja.

Eto ubacili su ih i na specijalkama, drumskim bajsovima. Za profi vozace, pre neku godinu.

Merida i Cannondale( koje ja vozim) nekada su bili uvoznici PB.

Ja isto vozim Cannondale sa hidrauličnim disk kočnicama, treba se naučiti na njih jer su mekane i totalno drugačije koče od mehaničkih disk kočnica.

Inače Cannon je apsolutna preporuka samo je relativno skup.

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Dacho said:

Ja isto vozim Cannondale sa hidrauličnim disk kočnicama, treba se naučiti na njih jer su mekane i totalno drugačije koče od mehaničkih disk kočnica.

Inače Cannon je apsolutna preporuka samo je relativno skup.

Potpuno si u pravu.

 

Link to comment
Share on other sites

Momci, uzeo sam na kraju Head GRANGER. Nekako mi je to najrazumnije rešenje za sad da ne bacam lovu, a da bude taman za to to što mi treba. Naravno ovde je bajs 520, a u Srbiji 567 evra :(

Provozao ga od radnje do kuće i sve fercera super. 

Link to comment
Share on other sites

Zexx, kapiram humor, ali nije baš tako. Gledao sam najviše Scott pa shvatio da ga nema, pa onda Nakamuru, pa sve u Hervisu, pa tek onda Head. 

Klincu sam u Beogradu kupio Scott Voltage 24, sa popustom od nekih 50%... Pa sam se zaljubio u Scott, ali ovo će da radi odlično! 

 

@nesone hvala najlepše 

Link to comment
Share on other sites

Steta je skidati ove gume sada.  Ljubo, vozi i ne razmisljaj o gumama. Samo uzmi teflonski spray i napred. Prskati lanac na neki 300 km do 400 km. Dobro bi bilo da ti prilikom 1. servisa stave spojnicu za lanac, i onda mozes sam lagano, da ga skines, operes, i vratis na bajs.

Takodje i po menjacima i rucicama kocnica  i okidacima brzina( redje prskati nego lanac, moze 2 do 3 X godisnje)

Ovaj sprej teflonski je odlican.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, NShappy said:

onda ukapirali da takav bike tada ne možeš uzjahati. Moraš nogu prebacivati "preko šipke".
Ja još kao hteo da stavim i drugo dete u korpu na kormanu, al' tada bicikl postaje potpuno nemoguć za popeti se, ako je klasičan muški ram u pitanju.

Nokautiraš dete nogom :)

Problem sa klincima u tim sedištima je što brzo zaspe... obrnuo sam jednom prilikom pola kruga na Adi i onda morao da držim rukom dete da ne padne. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...