Jump to content


Bicikla za 500 evra max


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ljubo, prvo i prvo, reši da li bi neki sportski MTB, ili gradski bicikl? Kako će da ti prija da sediš na njemu? I koje i kakve će ti biti glavne rute?

Ja, i još nekoliko ljudi oko mene su pogrešili uzimajući razne napucane verzije MTB, gde se sedi nagnuto napred, gde ti je dobar deo težine tela na rukama. Ovo jeste ok za intenzivnu vožnju, sporstku i pogotovo za off-road. Ali ako ti je "po gradu" glavna ruta, city bike, gde sediš uspravno i kormanom samo upravljaš (a ne oslanjaš se na njega), daleko je prijatniji za vožnju. Ja progled'o kada sam prešao na takav. A zapravo probao rentirani u Hoalndiji. Tamo sam i zapazio da većina ljudi fura city bajkove.

Blatobrani, i to pravi a ne oni plastične "lopatice" koji štite samo delić tela su must have ako biciklom ideš na posao npr.
Pa bude malo kiše usput.

Ako voziš samo grad, Nexus menjač u zadnjoj glavi sa "samo" 5-7 brzine je potpuno dovoljan, i bolji za po gradu (jer se brzine menjaju i dok stojiš). Ne treba ti 32 brzinski menjač za po gradu.

Bla.bla.bla...
Ako iole planiraš sportsku i off-road vožnju, zaboravi šta sam napisao.

I primeti da su bike entuzijasti ponekad bliski HiFi-jistima. :P

edit: Zar se i u Sloveniji tržište polovnjaka zasniva na kradenoj robi?!? 😨

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, NShappy said:

Ljubo, prvo i prvo, reši da li bi neki sportski MTB, ili gradski bicikl? Kako će da ti prija da sediš na njemu? I koje i kakve će ti biti glavne rute?

Ja, i još nekoliko ljudi oko mene su pogrešili uzimajući razne napucane verzije MTB, gde se sedi nagnuto napred, gde ti je dobar deo težine tela na rukama. Ovo jeste ok za intenzivnu vožnju, sporstku i pogotovo za off-road. Ali ako ti je "po gradu" glavna ruta, city bike, gde sediš uspravno i kormanom samo upravljaš (a ne oslanjaš se na njega), daleko je prijatniji za vožnju. Ja progled'o kada sam prešao na takav. A zapravo probao rentirani u Hoalndiji. Tamo sam i zapazio da većina ljudi fura city bajkove.

Blatobrani, i to pravi a ne oni plastične "lopatice" koji štite samo delić tela su must have ako biciklom ideš na posao npr.
Pa bude malo kiše usput.

Ako voziš samo grad, Nexus menjač u zadnjoj glavi sa "samo" 5-7 brzine je potpuno dovoljan, i bolji za po gradu (jer se brzine menjaju i dok stojiš). Ne treba ti 32 brzinski menjač za po gradu.

Bla.bla.bla...
Ako iole planiraš sportsku i off-road vožnju, zaboravi šta sam napisao.

I primeti da su bike entuzijasti ponekad bliski HiFi-jistima. :P

edit: Zar se i u Sloveniji tržište polovnjaka zasniva na kradenoj robi?!? 😨

Hvala na savetima. Ja istina ne volim da se naslanjam na ruke napred, to zaista ume da bude bolno posle dužeg vremena. 

Vožnja će svakako biti mešovita. Ne idem na posao, ali svakako moram do grada bajsem. A većinu vremena samo pratim klince po PST i sličnim rutama. 

Što se tiče polovnog, većina mi nudi polovnjake u Srbiji, em nisam dovoljno potkovan da znam sta kupujem, em imam problem da prevezem do dežele. 

Link to comment
Share on other sites

https://www.2bike.rs/cikloberza/mali-oglasi/bicikli-6/city-turing-10/diamant-elan-elite-alfine-11#.YP8bVGmxVcM

Ovako nesto je idealno, hybrid city-tracking, alfine ne zahteva nikakvo odrzavanje jer je zatvoren, 11 je najnovija varijanta,imas I prednji amortizer koji lock-ujes kad vozis po gradu , korman je ravan ,brand je odlican, ima gomilu dodatne opremu koja papreno kosta. Ne znam koliko si visok ali ovo je velicina za mene koji sam 193cm.

Neko je pomenuo Gravel bicikle, ja ga konkretno vozim,ali taj polozaj nije za pocetnike ,drop-ovi su prilično specificni,kao I menjacke grupe.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Ljuba said:

Ovo sam i ja prvo pomislio 🤣 ali sve je ok, ako dam još 200 evra na patike koje se kače na bajs. 

Ozbiljniji bicikli se i prodaju uvek bez pedala jer pedale kupujes prema svojim potrebama u zavisnosti od vrste kacenja

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...