Jump to content


Bicikla za 500 evra max


Ljuba

Recommended Posts

Počeo sam da tražim biciklu i shvatio da je to nemoguća misija. Toliko stvari treba da se zna, da će mi trebati previše vremena da sve shvatim. 

Dakle, molim za savet. Bicikla za običnu (porodičnu) vožnju za mene, visina 185cm, u rangu od 300 do 500 evra. 

Hvala najlepše 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

17 minuta ranije, Dražo said:

https://www.2bike.rs/cikloberza/mali-oglasi

Uz pomoc menija levo, bukvalno do najsitnijih detalja se suzava izbor. Naravno, pod uslovom da je polovan bajk opcija.

A evo i dobrog vodica za pocetnika.

https://www.2bike.rs/na-dva-tocka/vodic-servis-i-tehnikalije/vodic-za-kupovinu-bicikla 

Hvala za vodič. Podseća me na ono kada sam hteo da kupim knjigu Wine for dummies, a knjiga imala oko 500 stranica. Ali čitam sutra vodič, samo da odmorim oči. 

Link to comment
Share on other sites

Ja imam Meridu Crossway, odličan bicikl, moj je stariji model, kupljen još 2013-te, čini mi se...

To je cross bicikl, glavna namena mu je put (ima gume za asfalt i ako ga planiraš voziti većinski po asfaltu, moj savet je da ne ideš na offroad gume), ali se dobro snalazi i van njega, odličan allrounder sa 28 inčnim točkovima...

Ova verzija:

https://www.merida-bikes.com/sl-si/bike/1951/crossway-40

Ne znam koja je cena, ali bi trebala biti u tvom rasponu.

Veličinu rama je najbolje da vidiš na licu mesta, tj da probaš...

Merida je Nemački brend i ozbiljan proizvođač biciklova...

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, Ljuba said:

Sumnjam da ćeš da voziš offroad, pa nema potrebe da kupuješ mtb.

Moja preporuka je da se otvoriš još malo i kupiš neki gravel sa city opremom.

Imam Bergamont Grandurance rd5 i stvarno je za preporuku, jeste znatno skuplji u radnji, ali možda ispliva na cikloberzi nešto slično...

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Ljuba said:

Dakle, molim za savet. Bicikla za običnu (porodičnu) vožnju za mene, visina 185cm, u rangu od 300 do 500 evra. 

Субота што раније, Бубањ Поток па бирај. Бицикл који у радњи( преко) кошта 1-1.5К Евра можеш да нађеш и за 600Евра.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se s @Aleksandar75 i @somilenko, nema potrebe za MTB ako će se bicikl voziti po asfaltu, ja sam recimo na svom CUBE SL Cross odmah skinuo originalne gume sa šarom od 35mm i zamenio ih slikovima od 25mm. Dodatno, taj Granger ima barem 2 kilograma više nego što bi trebalo, al' dobro, @Ljuba je mlad čovek, neće ni da oseti razliku...B)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, giZ_Mo said:

Субота што раније, Бубањ Поток па бирај. Бицикл који у радњи( преко) кошта 1-1.5К Евра можеш да нађеш и за 600Евра.

Nemaju roaming. 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Ljuba said:

Počeo sam da tražim biciklu i shvatio da je to nemoguća misija. Toliko stvari treba da se zna, da će mi trebati previše vremena da sve shvatim. 

Dakle, molim za savet. Bicikla za običnu (porodičnu) vožnju za mene, visina 185cm, u rangu od 300 do 500 evra. 

Hvala najlepše 

Za tvoju visinu je velicina rama 56 cm ili XL. Nije nemoguca misija. Taj bicikl sto si gledao sasvim je dobar, tj v.dobar. Tu je osnovna oprema Altus, koja zadovoljava tvoje potrebe. Sa ovom opremom  na bicikli prelazi se u cugu do 200 km. I nece da stucne oprema. Nema lanac da preskace, itd. ovo pricam iz iskustva, vozio sam bajs na istoj opremi nekih 7000 km, i nije stucnuo. Kasnije sam kompletnu opremu prodao, i kupio jace modele. Posle Altusa, Alivio opreme idu vise klase oprema a to su: Deore, XT i XTR.( ove 2 poslednje su za profesionalce i dosta su skupe. Pricam o novim grupama a ne sa buvljaka)

Moj predlog je da odes u PB na novom BGD, i da tamo popricas sa prodavcima sta zelis. Ja sam sve novo kupovao kod njih, i uvek je u Avgustu bila akcija ako se kupi bicikl i jos nekoliko stvari i do 20 %.

Tamo radi trgovac koje se mislim preziva Ivanda, i samo mu objasni sta zelis. Vrlo je ljubazan a i potkovan znanjem o biciklima.

ovaj prelazi malo tvoju zadatu cenu, ali ima u tvojoj velicini i to je odlicna firma.

https://planetbike.rs/biciklizam/bicikli/gradski-bicikli/bicikl-scott-sub-cross-30-men-5.html

 

Link to comment
Share on other sites

Probaj potraziti polovan bajk u Sl.Sumnjam da su tamo kradeni,kao sto mnogi polovnjaci kod nas jesu.500-600eur je bas solidan budzet za polovnjak.Ako mislis samo na nov onda samo nemoj da probas razliku.

Ja sam posle nekog Capriola kupio po savetima slicnim ovde za polovan zbog bolje opreme i kvalitetnijeg bajka,Meridin Mtb za nekih 350eur,koji je kao nov imao cenu 1000eur vise.Dovezao mi ga je lik u servis,odmah ga pregledali i rekli da je bajk maltene nov, godinu dana star.Presao sam oko 7000 bez jednog problema.Toliko je bolje isao od predhodnog da sam odmah krenuo u 3xduze ture.Jos ga vozim mahom po asfaltu...kad se skrene negde u offroad pravo je uzivanje.Verujem da ces u Slo ipak skretati i malo sa puta u sumu.

Jos nesto,gledaj da su ti tockovi sto veci 28, ili 29.

 

Link to comment
Share on other sites

Mora i da odluci, koji bajs. Da li trekking ili MTB. I koja ce voznja biti u pitanju. Imam oba i dajem prednost trekkingu. Trekking zadovoljavai malo skretanje sa puta.Ne neke vratolomije kao MTB. 

MTB je po asfaltu dosta bucan, cuju se gume, Dok trekking samo klizi sa dobrim gumama. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Ljuba said:

https://www.merida-bikes.com/sl-si/bike/2075/crossway-l-40

Nadam se da je ovo greška u ceni. 

Nisam im našao cenu na sajtu, upućije na lokalne prodavnice u Sloveniji koje nemaju sajt.

Nema cene ni na linku koji si poslao, tj meni je ne izbacuje...

Kod nas je nešto skromnija varijanta (oznaka 20 sa mehaničkim diskovima) oko 440 e i to je odličan bicikl ali ga ne vidim na slovenačkom sajtu.

https://www.kliklak.rs/bicikli/merida/merida-crossway-20-md-bicikl-28-24-mat-anthra-grey-blue-55-295451-55

Takođe, može biti da se nađu na sniženju modeli iz prethodnih godina...

Link to comment
Share on other sites

Mehanicki diskovi su dosta dobri. Odlicno koce. Ja sam niz VS brdo vozio nizbrdo oko nekih 65/70 km/h( moglo je i brze, ali nisam smeo) Hidraulicni su za iskusnije vozace.  I tu se mora voditi posebno racuna prilikom kocenja.

Eto ubacili su ih i na specijalkama, drumskim bajsovima. Za profi vozace, pre neku godinu.

Merida i Cannondale( koje ja vozim) nekada su bili uvoznici PB.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam moju Meridu Crossway 20 MD pazario u Ris Cycling-u u NS i tada je bila na dobrom popustu (izašla me je oko 300 e nova) jer je izašao novi model tada (moja je bila stari model). Oprema Altus prednji menjač, Acera nazad, Tektro mehanički diskovi i generalno solidan bicikl i dobra osnova za dalju nadogradnju ako se odluči za ozbiljnije bavljenje biciklizmom.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam i kod njih svojevremeno.  Odlican bajs! U pravu si potpuno. Da bi se zamenila oprema kompletna( da ostane samo ram) za Deore opremu potrebno je 300/350 eura. O XT i XTR necu ni da pisem cene. Bezobrazno visoke.

Deore je taman. Sa tom grupom se prelazi hiljade i hiljade km.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...