Jump to content


Garrard SL 95b


cheda

Recommended Posts

Dobio sam danas ovaj gramofon i zanima me kakva su misljenja o njemu. Posto nisam iz tih dana (ovo je napravljeno dobrih 10-15 godina pre mog rodjenja), zaista nema dovoljno iskustva da procenim.

Trenutno koristim Phillips gramofon (Automatic 674) i ne znam kako bi se poredio sa njim

Zvucnica je Shure M75MB Type 2, i igla je isto Shure.

Proveo sam poslednjih 6 sati cisteci ga, posto je stajao nekoristen dobrih 15-ak godina i svo mazivo se zapeklo, toliko da nije bilo sanse rukom da se okrene, a kamoli motorom. Kada sam konacno zavrsio, ustekao sam ga i prijatno se iznenadio. Na prvi utisak zaista lepo svira.

Okacicu slike sutra ujutru, ako ne i veceras.

Jos uvek imam problema sa nekim sitnicama (automatski start nece da radi, jer se malo razdrndao mehanizam, ali radim na tome).

Molim za utiske, ako je neko imao iskustva sa ovim uredjajem. Meni se cini da se iz njega moze izvuci mnogo vise nego iz gorepomenutog Phillipsa.

Hvala

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Da, prenos je preko gumenog tocka, i uopste se ne cuje (kao drugi gramofoni sa direktnim pogonom koje sam imao prilike da cujem). Malo se cuje na 78 obrtaja, ali to mi ionako ne treba.

A restauracija nije ni pocela :o ovo je samo prolecno ciscenje. Uspeo sam da osposobim pogon i ruku, posto je sve bilo ulepljeno, ali za komplikovanije mehanizme cu morati da ga rastavim na delice. Za sada ostaje ovako jer nemam vremena.

Stop radi, ali start nece da "zakaci", i ruka nece da ide bas do kraja ploce (poslednjih 20-ak sekundi uhvati "loop".

Planiram jos i da uradim komplet lakiranje kutije i jos neke sitnice (zamena kablova, konektora, itd...)

Pozdrav

P.S. ako slucajno jos nekome zatreba, postoji manual na http://www.vinylengine.com/library_mode ... l=SL%2095B

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...