Jump to content


Main in/direct in na integralcima


montenegrino

Recommended Posts

Pozdrav ekipi.

Imam tehnickih nedoumica oko funkcije iz naslova kod stereo integrisanih pojacala. Trenutno sam u nabavci (treba da mi stigne) 5.1 risiver sa pre out za front zvucnike, pa gledam u buducnosti da nabavim neki integralac koji moze da radi kao snagas. Znam da moje nekadasnje pojacalo Pioneer A30 je imalo tu funkciju, ali me sada malo zbunjuje kod drugih matki oko oznaka. Kod nekih vidim da to ide u kompletu sa pre out-om i da je povezano jumperima, kod nekih marki pojacala je to oznaceno sa adaptor/processor/coupler...sta to znaci i kako da znam sta je od toga ono sto mene zanima? Znaci da moze da radi kao power amolifier

Link to comment
Share on other sites

Тамо где је означено као улаз у снагаш, тамо се може и користити тако. Одмах заборави на adaptor/processor/coupler то је нешто друго. Main in/direct in те једино интересује. Тражи појачала са прекидачем или тастером где можеш лако мењати употребу претпојачала тј користити га или директно снагаш. Код модела где је повезано џамперима, када их скониш прекидаш везу са претпојачалом те би увек морао да мењаш каблове.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, gvlada said:

 Код модела где је повезано џамперима, када их скониш прекидаш везу са претпојачалом те би увек морао да мењаш каблове.

Ako sam dobro razumio, kada bi povezao pre out sa risivera na main in u pojacalu i pri tom skinuo jumpere pre out/main in, tada ni jedan od drugih ulaza na pojacalu ne bi radio, vec bi morao vratiti jumpere da bi koristio neki od njih? A ako bi na primjer cd player povezao na ulaz od risivera i onda dalje sa risivera pre out na main in u pojacalo, koliko ta varijanta lose utice na zvuk u poredjenju sa direktnim kacenjem playera na pojacalo? Da li risiver procesuira zvuk u prvom slucaju, ili samo salje signal?

Link to comment
Share on other sites

Kad god mozes - izbegni risiver na putu signala.

Ali, preamp sekciju integralca mozda i ne zelis da izbegnes. Probaj i vidi sta ti bolje zvuci. Najbolje je kada pojacalo ima HT bypass opciju iliti kada ima ulaz na kom je glasnoca fiksirana / bypass-ovana je kontrola glasnoce.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, montenegrino said:

Trenutno sam u nabavci (treba da mi stigne) 5.1 risiver sa pre out za front zvucnike, pa gledam u buducnosti da nabavim neki integralac koji moze da radi kao snagas.

Ako ti je prioritet nabavka 5.1 risivera, onda ti za kasnije, za pogon frontova ne treba integralno pojačalo, nego neki snagaš koji ćeš povezati na pre out risivera.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, montenegrino said:

Ako sam dobro razumio, kada bi povezao pre out sa risivera na main in u pojacalu i pri tom skinuo jumpere pre out/main in, tada ni jedan od drugih ulaza na pojacalu ne bi radio, vec bi morao vratiti jumpere da bi koristio neki od njih? A ako bi na primjer cd player povezao na ulaz od risivera i onda dalje sa risivera pre out na main in u pojacalo, koliko ta varijanta lose utice na zvuk u poredjenju sa direktnim kacenjem playera na pojacalo? Da li risiver procesuira zvuk u prvom slucaju, ili samo salje signal?

Да, када откачиш џампере ниједан линијски улаз не би чуо.

Као што ти рекоше, немој кроз авр да шаљеш екстерни сигнал. Евентуално, можда спдиф из плејера на авр боље звучи али то мораш пробати. Зависи од класе уређаја.

Link to comment
Share on other sites

Poenta kod korišćenja integralca u sistemu sa AVR om je da možeš da slušaš muziku (koja nije iz filmova), uz potpuno isključeni AVR. CD plejer, strimer, DAC sa kompjutera itd, itd. Da ne bismo imali dva odvojena sistema i gomilu zvučnih kutija pribegava se kombinacija pre auta sa AVR a i main in direkt na integralcu.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, montenegrino said:

Pozdrav ekipi.

Imam tehnickih nedoumica oko funkcije iz naslova kod stereo integrisanih pojacala. Trenutno sam u nabavci (treba da mi stigne) 5.1 risiver sa pre out za front zvucnike, pa gledam u buducnosti da nabavim neki integralac koji moze da radi kao snagas. Znam da moje nekadasnje pojacalo Pioneer A30 je imalo tu funkciju, ali me sada malo zbunjuje kod drugih matki oko oznaka. Kod nekih vidim da to ide u kompletu sa pre out-om i da je povezano jumperima, kod nekih marki pojacala je to oznaceno sa adaptor/processor/coupler...sta to znaci i kako da znam sta je od toga ono sto mene zanima? Znaci da moze da radi kao power amolifier

https://www.roydaudio.org/articles/improving-stereo-performance-surround-sound-setup-part-1/

https://www.roydaudio.org/articles/improving-stereo-performance-surround-sound-setup-part-2/

Link to comment
Share on other sites

Ovako, za slusanje muzike mi je izvor Tidal HIFI koji pustam preko risivera, i tuner,takodje sa risivera,kao i internet radio. Mozda cu nekada pozeljeti u sistem da uvedem i cd player,ali to nije izvjesno. Prije bi se odlucio za FLAC sa USB memorije, opet preko risivera. Ali zbog onog mozda u nabavci cd playera ne bih se odlucio za snagasa, mada tek o njima ne znam nista,koji valja i sta gledati. Mozda pri ovakvom rasporedu bi mogao ici u pravcu nabavke integralca koji nema direct in, jer bi na njega samo kacio risiver, jednom podesio volume potenciometar i ne dirao ga vise. A ako bi se nekad odlucio za integralca sa direct in vjerovatno bi lakse prodao int. pojacalo od snagasa. Uf, mnogo je nepoznanica u jednacini, ali prvo da mi stigne risiver,da vidim kako to zvuci pa cu polako dalje. Inace odlucio sam se za nabavku risivera koji je stariji i slabiji od mog trenutnog (ocekujem Marantz NR1504, a na prodaju ide Denon avr x1500h) bas iz razloga da bi imao pre out. Sa sourround zvukom cu svakako biti zadovoljan, mali je prostor,sistem 5.0 ali nisam htio da se odreknem toga.

Link to comment
Share on other sites

U svakom slucaju, ocekujem da cu dobiti na kvalitetu zvuka kada je muzika u pitanju,sa uvodjenjem integralca (ili snagasa svejedno). Za pocetak cu analizirati head to head ova dva risivera. Ocekujem da Marantz i sam po sebi bude mozda za jednu crticu bolji u reprodukciji muzike, od Denona.

A kada vec spominjem snagase, moze li neko da preporuci sta tu gledati, koji modeli bi bili OK. Da li se moze naci nesto da valja u cjenovnoj klasi 150-200 eura?

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, montenegrino said:

U svakom slucaju, ocekujem da cu dobiti na kvalitetu zvuka kada je muzika u pitanju,sa uvodjenjem integralca (ili snagasa svejedno). Za pocetak cu analizirati head to head ova dva risivera. Ocekujem da Marantz i sam po sebi bude mozda za jednu crticu bolji u reprodukciji muzike, od Denona.

A kada vec spominjem snagase, moze li neko da preporuci sta tu gledati, koji modeli bi bili OK. Da li se moze naci nesto da valja u cjenovnoj klasi 150-200 eura?

Pojacivac snage za 2 ili svih 5 kanala?

Napisi nam koje zvucnike imas. I procitaj gore linkove sto sam ti postavio na tenane. Srecna kupovina. :)

Link to comment
Share on other sites

Без суба немој ни да правиш суроунд систем. Једноставно није то то.... и стерео музику кад једном чују са добро уклопљним субом схвате да после не може без тога а камоли за вишеканални звук.

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, montenegrino said:

Sub nazalost nemam gdje staviti, jako mali prostor. Jedino na komodu pored risivera i prednjih zvucnika,ali mi se ta ideja ne dopada. Nisam napisao da imam i mission mxs zvucnike za zadnje, i neki yamaha centralni. Tako da za sad ostajem na 5.0 sistemu. Eventualno da trazim neki bolji centralni

Sub moze u bilo koji ugao sobe. Ne vredi bez njega postavka...

Razmisli dobro o svemu. I javi nam sta si uradio.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ivanp said:

Kad sam shvatio da besomučno puštam dva tri filma zbog saraunda, odustao sam od istog.

A što si prodao A-30?

Prodao sam ga jer sam zelio da probam sourround. Tada nisam znao za ove silne kombinacije sa pre out i sl. Ne bih ga prodavao sa ovom pameti, dobro je to pojacalo i jos ima direct in. 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, gvlada said:

Има више добрих филмова са вишеканалним звуком...

Naravno!

Ajde neko moje razmišljanje na tu temu.......... ne mora da bude sasvim tačno. Čini mi se da režiseri nisu previše zainterosovani za višekanalni zvuk. Većina filmova ima neki šablon. Da ne razglabam.
A onda pustiš Master and Commander: The Far Side of the World i vidiš kako od sasvim prosečnog filma surround zvuk napravi brrr! Da se smrzneš. Lete đulad oko tebe, krcka brod na talasićima dok posada trči na palubi iznad tebe.

Ipak malo je takvih filmova.

5 sati ranije, montenegrino said:

Prodao sam ga jer sam zelio da probam sourround. Tada nisam znao za ove silne kombinacije sa pre out i sl. Ne bih ga prodavao sa ovom pameti, dobro je to pojacalo i jos ima direct in. 

 
Nema tu nikakvih silnih kombinacija! Imam A-50. Kad povežeš AVR preko pre out izlaza na power amp direct na pojačalu, ono radi na nekoj maksimalnoj snazi i zaobišao si njegovo predpojačalo. Podešavanja se vrše na AVR u (što zna da smara ali to je neka druga priča). Kad slušaš muziku a ne filmove, AVR ti ne treba. Na pojačalu je isključen power amp. direct.🙂
 
 
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...