Jump to content


Značaj ušiju kao deo HI-FI sistema?


CoyoteKG

Recommended Posts

Ako se utičnice, sklopke, switchevi, ruteri... drzaci za vrata... smatraju kao delovi Hi-Fi sistema, da li se mogu i uši smatrati delom istog tog sistema? 

Pretpostavljam da su uši najbitniji deo tog sistema, pa kako ih onda održavate?

Je l' idete redovno na ispiranje, pranje? Ima li razlike?
Samo nemojte da mi kažete da čuvate smolu u ušima zbog boje zvuka koju vam daje :D

 

Link to comment
Share on other sites

Ja definitivno ne znam da koristim ovaj search na forumu pokusao i nisam nista dobio, tek kad koristim google ovako

https://www.google.com/search?q=site%3Ahttps%3A%2F%2Fwww.hi-files.com%2Fforum+pranje+usiju&oq=site%3Ahttps%3A%2F%2Fwww.hi-files.com%2Fforum+pranje+usiju&aqs=chrome..69i57j69i58.13458j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

dodjem do rezultata.

Moze da se obrise tema :D

Link to comment
Share on other sites

sad citam onu temu, i vidim da se ljudi sprdaju. Sto kaze pokretac teme, ima razlike u zvuku ako komsinica ukljuci peglu, ali zato stanje sa usima je totalno nebitno.

Verovatno vecina nas posle tusiranja stapicima cisti usi, i ko zna koliko stroke smo tako nagurali u kanal.

Link to comment
Share on other sites

Bile su još dve, tri kojih se sećam, npr. ova

... I donekle ova gde se tema čistoće ušiju jedva nešto malo provlači, ali prvenstveno se bavi doživljajem onoga što čujemo i kako to opisujemo. Meni je bila jako interesantna.

 

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče čistoće ja već dugi niz godina ne pipam štapiće kada su uši u istoj rečenici.

Jedna od zgodnih, a priručnih rutina je redovno (periodično) čupkanje dlaka :D ovima starijim od 40g iz ušne šupljine. Zatim na 2-3 dana fino odmašćivanje školjke nekim nežnim (beby) vlažnim maramicama sa tek toliko koliko kažiprst dozvoljava ulaskom u ušnu šupljinu. Na taj način ostvaruje se uklanjanje cerumena koji je prirodno istekao iz uha i tim procesom izneo nečistoće, trunje i prašinu. Na taj način se uklanja stari iscureli cerumen i ne dozvoljava da se on vraća u uho.

Ovo je preporuka lekara oftamologa sa napomenom da se takvim otklanjanjem ušne masti otvara lakši tok prirodnog procesa čišćenja uha i ne dovodi u pitanje oštećenje ušnog zida, bubne opne ili bilo kakve iritacije ušnog kanala. Dodatno se pospešuje aeracija ušne šupljine i sprečava nakupljanje prljavštine i stvaranje čepova.

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, R_R said:

:lol:

Idi bre Father, proveri šta pišeš pre nego što klikneš na “save”.

Inače, svaki ORL dr će savetovati peškir za brisanje ušiju, štapići su jedno veliko no no.

Meni, kolike su usi, koristim sipke za ciscenje bokerice. Stapice sam koristio dok nisam poceo da ih gubim u usima

elem
na stranu higijena, to je tema za neke druge forume.
Sta sam ja probao:

  1. da drzim sebi ušnu skoljku u "klempavom" stavu, i RADI! :) (ovo radi za normalno slusanje tj zvucnici)
  2. da ZINEM dok slusam, RADI! :) (mada ovo je vezano za slusanje preko slusalicu)

Pretpostavljam, prva stavka, povecava se povrsina hvatanja zvucnih talasa, a drugo, oslobadjaju se slusni kanali...
luda zabava :)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, nkrgovic said:

Sta fali Vaxol spreju?

Ne fali ništa, on je idealan kada su uši negovane i čiste, a posebno pre ulaska u vodu, plivanja ili ronjenja. Ima još jedan odličan preparat za održavanje čistoće uha i preporučuje se kada voda ostane u uhu.

OTO AQUA ACIDA SPREJ ... Je odličan za izbacivanje vode, dezinfekciju i sterilizaciju ušnog kanala. Dobar je i za otapanje čepova i prljavštine...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...