Jump to content


Monokristalni bakar


Vlajo

Recommended Posts

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@zflazar

Pitas u vezi sasijskih rca, i ja ti lepo odgovorim. I ti na to nadjes da se rugas.

Izvini molim te ako moj odgovor ne zadovoljava tvoja ocekivanja i intelekt. Ja drugacije i bolje ne znam. Posto si ti sinonim za sve sto je ispravno i sveto na ovom forumu, i u domacem fihi-ju generalno, izvinjavam se i svim drugim clanovima i moderaciji sto sam i njih, pored tebe, uznemirio gluposcu koju sam napisao. Bicu ponizno zahvalan ako mi uopste i pruzis sansu da i ja kupim sasijske rca konektore od monokristalnog bakra, koje bude ZF radionica napravila, sa sve istaknutom cenom, kao sto je naravno istaknuta i za Sigaraki transport (ovde, na komsijskom forumu, na FB...)....

Inace, stvarno ne razumem koji je tvoj problem? Na forumu sam nesto preko 3 godine, za to vreme mnogo puta si mi se obratio u mojoj skromnoj temi, a i mimo nje. I to obracanje je uvek bilo iskljucivo snishodljivo i zajedljivo. Ok, imas 10 puta vise iskustva u ovome, sistema, znanja, zvanja, cega sve ne... Ali to ti ipak ne daje pravo da se ponasas tako?

Ili mozda ipak da, zato sto si institucija, sto nesebicno delis savete svakom pocetniku, sto imas postovanja prema svima, sto su tvoja pisanja vrlo konkretna i od najvece koristi i vaznosti za hifi zajednicu...

Mozda jesi forumska institucija, i sinonim dobrote, smernosti, postenja, jedinog-ispravnog-hifi-pravca... Medjutim sto se mene licno tice, ti od toga nista nisi, ma ni Č od čoveka!

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Dražo said:

Bicu ponizno zahvalan ako mi uopste i pruzis sansu da i ja kupim sasijske rca konektore od monokristalnog bakra, koje bude ZF radionica napravila, sa sve istaknutom cenom, kao sto je naravno istaknuta i za Sigaraki transport (ovde, na komsijskom forumu, na FB...)....

nisam primetio da je Ferenc Lazar postavio oglas za Shiga transport, da jeste verujem da bi naznačio cenu.. ja sam na oba foruma predstavio novi uređaj u mom sistemu, koji sam nabavio za sebe i ne prodajem ga, pa ne osećam obavezu da publikumu prezentujem njegovu cenu.. osim toga - nije pristojno govoriti o novcu, čitalac može pomisliti da se hvalim, a meni može da se učini da mi neko viri u novčanik.. ako sam pogrešno shvatio svrhu podforuma "vaši sistemi", ispravi me

kontekst u koji si mene postavio i način na koji se obračunavaš sa @zflazar ti ne služi na čast, i više govori o tebi nego o njemu.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislite šta hoćete, ovo je mesto gde se upravo razmenjuju mišljenja i iskustva.

Eto, ja mislim da je velika diskrepancija između visokotehnoloških uslova za proizvodnju monokristalnog bakra sa kontinuitetom u kvalitetu izrade istog i završne obrade proizvoda koji se nude od istog. Zato mi to daje za pravo da zaključim da unisoni hvalospev Andreju pre svega šteti njemu pošto ga može uljuljkati u osećaj da ne treba da popravi te stvari i da ne treba da napreduje ni korak.

Ispravite me ako grešim, najnoviji jumper koji je uslikan ima rošavi finiš po ivicama koji ne bi trebao da izađe iz ozbiljne radionice nakon završne kontrole kvaliteta. O tome ja pričam celo vreme pa sam samo izrazio sumnju kako će tek šasijski RCA biti veliki zalogaj.

Dražo, ovo nije tema o tvom sistemu nego o monokristalu i žao mi je ako si na bilo koji način osetio da te ugrožavam u njoj.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aurelijano Buendija said:

nisam primetio da je Ferenc Lazar postavio oglas za Shiga transport, da jeste verujem da bi naznačio cenu.. ja sam na oba foruma predstavio novi uređaj u mom sistemu, koji sam nabavio za sebe i ne prodajem ga, pa ne osećam obavezu da publikumu prezentujem njegovu cenu.. osim toga - nije pristojno govoriti o novcu, čitalac može pomisliti da se hvalim, a meni može da se učini da mi neko viri u novčanik.. ako sam pogrešno shvatio svrhu podforuma "vaši sistemi", ispravi me

kontekst u koji si mene postavio i način na koji se obračunavaš sa @zflazar ti ne služi na čast, i više govori o tebi nego o njemu.

 

Izvinjavam ti se Wolande sto sam u mom postu pomenuo post iz tvoje teme. Nije mi bila uopste namera da pitam za cenu na ovaj nacin, niti bih to ikada uradio ovako javno preko foruma, vec bih lepo kontaktirao direktno Ferenca, da sam zainteresovan za uredjaj. Niti mi je namera bila da zavirujem u tudji dzep, uopste nije poenta u svemu tome.

Poenta je u paraleli, i razlicitim arsinima:

1. Ti imas temu u kojoj predstavljas ono u cemu uzivas, pri tom iskljucivo licna tvoja iskustva. I u jednom trenutku predstavis i proizvod domaceg konstruktora (koji jeste jedinstven, ali ipak komercijalni, jer je napravljeno barem 3 za druge). I gde dobijes pitanje za cenu, na koje ti odgovoris da se za istu kontaktira direktno proizvodjac. I tu se zavrsava sva dalja prica oko cene.

2. Ja imam temu u kojoj predstavljam ono u cemu uzivam, pri tom iskljucivo licna svoja iskustva. I u jednom trenutku predstavim i proizvod domaceg konstruktora (koji jeste jedinstven, ali ipak komercijalni, jer je napravljeno barem 3 za druge). I gde dobijem pitanje za cenu, na koje odgovorim da se za istu kontaktira direktno proizvodjac. I tu se IPAK ne zavrsava sva dalja prica oko cene, vec se nastavlja hajka oko iste (u mojoj temi), umesto da se jednostavno okrene broj telefona.

Izvini jos jednom sto sam bas slucaj iz tvoje teme pomenuo, ali mi je to ostalo najsvezije u secanju, gde se u identicna dva slucaja (samo posredno, tvoj i moj) forumska elita razlicito ponasa.

U sve postovanje prema oba konstruktora, gde svakog u svom domenu smatram jedinstvenim i posebnim.

Link to comment
Share on other sites

@zflazar

Odlicno sto si pomenuo razmenu misljenja i iskustva. Tako i treba da bude, i to i jeste sustina foruma.

Samo sto u tvom slucaju imamo iskljucivo iznosenje misljenja, bez bilo kakvog iskustva, a kada je u pitanju Andrejev bakar, i njegovi proizvodi. Nije to od juce i prekjuce, vec od pocetka moje teme, sto znaci vise od zadnjih godinu dana. Sa nastavkom u ovoj temi.

Koliko znam, nikada nisi komunicirao direktno sa Adrejom, pokusao da se upoznas sa njegovom pricom, kako je sve zapoceo, kako je razvijao, kako se nosi tehnoloskim izazovima, sa trzistem koje raste, i velikim narudzbama… U prakticno kucnim uslovima, finansirano iz kucnog budzeta… Ok, tvoj izbor, niko te ne primorava da ga pozoves, informises se, da probas proizvode/koristis…

Ali opet, ti stalno iznosis misljenja o njegovim proizvodima, bez direktnog razgovora sa njim, ili licnog iskustva koriscenja, pod izgovorom casnih namera o unapredjenju proizvoda… Ja licno ne vidim kako mu pomazes komentarima, ako u osnovi ne znas o cemu se radi.

Ja pominjem tesku masinsku obradu ovog bakra. I to pricam ne zato sto mi je Andrej rekao, vec sto sam se licno u to uverio. Profile tog bakra sam nosio kod prijatelja, iskusnog strugara, i davao mu da ih obradjuje na strugu i glodalu. I to jednostavno nije bilo moguce standardnim metodama. Tako sam se licno uverio u ono sto mi je Andrej rekao da je najveci problem.

Ok, dusu da ne gresim, jesi imao proizvod od njegove zice, slusao u svom sistemu. Interkonekt koji sam ja napravio. I koji se uopste ne razlikuje od Andrejevog (rekao sam ti, cak je njegov i bolji, jer je njegova zica, a ne moja FKZ guljena, pa pecena, kako Mile to zove..).

I koji si lepo pohvalio, i gde si cak iskazao i interesovanje da bi eventualno takav interkonekt i kupio, ali iskljucivo ako ga ja uradim, a ne Andrej.

Pitam se zasto ja, a ne Andrej!?

Da li je to ta iskrena i dobronamerna podrska domacem proizvodjacu? Meni ne lici bas da je tako…

Pominjes dzamper koji sam postovao juce, i iznosis zakljucke o njemo kao najnovijem proizvodu (na osnovu jedne fotke sa neta). Za tvoju informaciju, slika je iz avgusta prosle godine (nigde nisam napisao da je najnovije), i u pitanju je probni jumper. Samo odgovor kolegi da je tako nesto moguce uraditi, i da je radjeno.

Inace, zbog svih okolnosti (teska obrada) sasijski RCA jeste veliki zalogaj, i zbog toga se tome i pristupa studiozno, kako sam i napisao, kao da je u najmanju ruku projektovanje modula za spejs satl. Pored toga, tu je nabavka sirovine (bakra), koja mora biti pre svega vrlo visokog kvaliteta, u formi profila, koji se ne kupuju na komade… Sto uopste nije malo ulaganje za jednu kucnu manufakturu. Pa pomenuta teza masinska obrada, pa monokristalizacija u kontrolisanim atmosferskim uslovima (da se ne desi izoblicenje i povrsinska oksidacija), a za to je potreban ozbiljan uredjaj, koji zahteva skupoceno gorivo i sirovine za rad… Tako da, iz ugla kucne manufakture, sasijski RCA jeste ozbiljan zalogaj. A kada takvi sasijski RCA konektori ugledaju svetlost dana, najveca zasluga ce naravno biti Andrejeva, jer niko drugi "normalan" ne bi ni razmisljao o tome, a kamoli pokusao to i da uradi.

I da se vratim na namere i sugestije Andreju da popravlja i unapredjuje stvari. Neko to radi tako sto koristi te proizvode, drzi ih u rukama, testira, salje povratni feed Andreju…. Ko koristi VBS proizvode, zna da su za zadnjih godinu dana svi proizvodi napredovali, nema vise krzavih proizvoda, ugljenisanih zica, sa bregovima i izoblicenjima…

A neko to radi na osnovu slika koje vidi na internetu... I onda se pitam, cija pisanja, i cije namere su tu iskrenije, i svrsishodnije forumskoj (ili siroj hifi) zajednici?

 

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, somilenko said:

Ovo prevazilazi granice dobrog ukusa, kako ti @nesone kaže, preterao si.

Zašto se ti uvek nadješ prozvanim? Ne razumem. Ne vidim u čemu sam preterao, ja samo pišem onako kako jeste. Pogledaj malo svoje objave, kao i objave dotičnog kome priskačeš u pomoć. To je daleko od dobrog ukusa. Uzgred rečeno, iznosiš ovde gomilu gluposti, nemoj se makar blamirati toliko.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa Draženom, sve što je napisao u vezi proizvodnje VBS je tačno, dosta sam upoznat, ovo što Andrej radi je čista ezoterija. Mogu samo da mu kažem jedni veliko HVALA, a shvatite kako god vam odgovara. 

 

Link to comment
Share on other sites

Bože, šta sve ne pročitah....

Umesto o pojačalima, cd-ovima, testovima zvučnika, gramofona ,predtavljanja ploča, diskova...čega god, dođosmo do toga da je najveći i vaskoliki problem svakog sistema u Srbiji nedostatak kablova, monokristalnih i onih drugih manje otmenih. Inženjering uređaja je ništa, koncepcija uređaja, mehanika, elektronika je ništa, a nivo diferencijala za spej šatl i kablovi su sve. Blago Vama sa skockanim sistemima kad je jedino ostalo da monokristalima uređujete svoje sisteme a pomalo i živote.

Namerno ovako pišem, jer kad moderacija dopušta uvrede tipa Č od čoveka i nemaš ti para za to ( nadam se da izgledate bolje od toga kako pišete i kako se ponašate), onda i ja ovako da odgovorim...na koncu i piše da sam grozan. 

btw, razgovarao sam sa inženjerima iz Bora ( jedan flotacija, a drugi radio u fabrici bakarne žice), tehnologom iz Sevojna, i sa dva čoveka iz Zaječarske fabrike žice....čudom su se čudili ( blago rečeno. Ne bih da iznosim zajebavanje i kafanski mobing kom sam bio izložen posle toga). U kućnim uslovima, po njima je suludo to o čemu pišete. O obradi tog mašinoubice bakra, kao neko ko živi od prodaje emulzija i reznog ulja, što šta bih mogao reći, al onda tek zalazimo u temu mašinskog parka, kućnih uslova i lošeg ukusa. Ok, oni ( malopre spomenuti inženjeri, tehnolozi i doduše samo jedan metalurg, al aktivan ceo život u tome) verovatno nemaju pojma niočemu, posebno bakru. Tajna je skrivena u Novom Sadu sa okolinom,.... samo Kinezi iz Bora da ne saznaju za Vas odma će da Vas kupe. 

Napominjem da sam ja od onih koji veruju u svrsishodnost kablova, ali po razumnoj, ne mononeuronskoj ceni. Na pojačalo od nekoliko stotina ili hiljadu i nešto Evra, staviti isto toliko skup kabl, a ne prodati pritom pojačalo, pa pare za kabl pridružiti tome i kupiti mnogo bolje pojačalo, mislim da je daleko od zdravog razuma. Ma na koncu i stavi bre taj kabl Više, ali ne zaseravajte više forum samo o tome. Imali smo audiofilske imbuse, osigurače, čistače svemirskog zračenja iz Andromede, sve smo imali, samo HI FI negde nestade. Užas.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milosav Grozni said:

Umesto o pojačalima, cd-ovima, testovima zvučnika, gramofona ,predtavljanja ploča, diskova...čega god, dođosmo do toga da je najveći i vaskoliki problem svakog sistema u Srbiji nedostatak kablova, monokristalnih i onih drugih manje otmenih. Inženjering uređaja je ništa, koncepcija uređaja, mehanika, elektronika je ništa, a nivo diferencijala za spej šatl i kablovi su sve. Blago Vama sa skockanim sistemima kad je jedino ostalo da monokristalima uređujete svoje sisteme a pomalo i živote.

Postovanje Milosave,

Naravno da ste u pravu, da ima hifi zivota i mimo ovog monokristala, zica... Slusam muziku, razne medije, delim i neka iskustva... Trudim se da pristojno komuniciram, mada eto zna ponekad u afektu da izadje i koje neprimereno slovo, nisam jedini ovde kom se to desava...

No, konkretno u mom slucaju, i na moju zalost, ne mogu sebi da priustim istrazivanje i unapredjenje sistema u tom pravcu (proba, testiranje, zamena zvucnika, pojacala, gramofona, rucki, glava...). Ponekad nesto i uradim (ima toga u mojoj "mokre carape" temi), ali je fokus mog delovanja usmeren na tvikovanje svakog dela i uredjaja sistema, u samostalnoj izvedbi, sto me ubedljivo novcano najmanje kosta (i sto mogu da priustim), a ipak donosi rezultate.

U tom smislu, cela ova prica oko Andrejevog monokristala je idealna za konkretno moj slucaj, gde se za male novce, uz dosta licnog rada, dobija ozbiljan zvucni napredak sistema. Nikome drugom ne namecem to, vec sam nekoliko puta pomenuo u mojoj temi, pisem iskljucivo o licnom korisnickom i slusnom iskustvu, u svojoj sobi, na svom licno sistemu...

S postovanjem,

Drazen

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...