Jump to content


Monokristalni bakar


Vlajo

Recommended Posts

Ne sećam se da sam pomenuo da sam imao VBS interkonekt sa ovim rca, probao sam žicu VBS sa drugačijim rca, imam zvučnički kabl, viljuške, terminale, promenio sam iec na uredjajima, molim te ispravi me ako grešim. 

Zbog unutrašnjih radova u kući još nisam probao ovaj ic dok čekam svoj, ali danas ili sutra to ću da povežem 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 sati ranije, SUROKVL said:

Da li je neko pravio džampere za zvučnike od te monokristalne žice ?

Pravio ja za moje kutije.

Oduševljen učinkom naručio i terminale za kutije, koje mi je napravio po dimenzijama orginalnih i onda opet uradio kratkospojnike od njegove žice, ali ovaj put sa unutrašnje strane da bih preskočio stare terminale (gornje).

Izuzetno sam zadovoljan.

Okačio je Delija i fotke u nekoj temi. 

Edit: evo ih...

 

0-02-05-361c6932b18f6210b6fa6ca979bd09a8e504dbf858618ecd8b76b4a97bfe4ecb_bb8328a8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Doprinos temi:

Kod mene su tri napojna kabla,

Sa tri šuko utikača sa Andrejevim pinovima,

XLR interkonekt sa neutrik pozlaćenim konektorima,

Zvučnički kablovi, bez konektora, znači gola žica ide u terminale,

Terminali na zvučnim kutijama.

Svi kablovi rađeni od Andrejeve žice po mom nahođenju.

Dobio na probu i usb kabl, Andrejev, s tim nemam nikakve veze, isključivo njegovo djelo. Probaću ga ovih dana pa da vidimo...

Edit: samo trčim i pišam...

I unutrašnje ožičenje kutija je od Andrejeve žice.

I tu sam stao dok ne poludim skroz i sve žice, svuda, zamijenim za njegove.

:heat

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,svidja mi se sto prvi put vidim da neko koristi termin Andrejeva zica ili Andrejevi pinovi sto je mnogo adekvatnije nego koristiti termin Monokristalni bakar jer on to i nije.

Pravilan izraz bi bio peceni ili przeni bakar,mada to ne zvuci tako glamurozno.

Pecenjem se bakar oslobadja vecine necistoca i to je sjajno ali treba ga tako i zvati.

Mnogi su postavljali pitanje zasto je zica posle postupka sva grbava a ne glatka,pa upravo zato sto su sa tih mesta odstranjene razne primese.

Da bi bio i monokristalni bakar mora se zica u isto vreme tanjiti i peci na visokoj temperaturi.

Link to comment
Share on other sites

Evo i mog doprinosa temi:

 ;)

- 7 strujasa od VBS zice (u mojoj izvedbi), svaki sa shuko i iec VBS pinovima

- 1 strujas od VBS zice (u mojoj izvedbi), samo sa shuko VBS pinovima (iec strane zalemljene direktno u uredjaj)

- Majdin filter (1. sistem) kompletno prezicen VBS zicom, sa VBS iec sasijskim konektorom

- letva 2. sistema kompletno prezicena VBS zicom, sa VBS iec sasijskim konektorom

- kutije 1. sistema kompletno prezicene VBS zicom, sa VBS zvucnickim terminalima

- kutije 2. sistema kompletno prezicene VBS zicom, sa VBS zvucnickim terminalima

- VBS viljuske na zvucnickim kablovima u 2. sistemu (zvucnicki kablovi tek treba da se urade)

- u 2. sistemu strimer/dac kompletno prezicen VBS zicom, interno, naponski, signalno

- u 1. sistemu snagas kompletno prezicen VBS zicom, sa VBS zvucnickim terminalima, i VBS sasijskim iec-om

- u 1. sistemu kompletno prezicen preamp VBS zicom (i VBS zica do snagasa)

- phono preamp kompletno prezicen VBS zicom, externo dual mono napajanje (sa VBS iec-om), kao i direktna njihova veza od VBS zice

- Majdino liearno napajanje za lap-top kompletno preziceno VBS zicom, sa VBS sasijskim, i VBS zicom do lap-topa

- napajanje M2Tech kockica za kablicima od VBS zica (u mojoj izvedbi)

- usb kabel od VBS zica (u mojoj izvedbi)

- spdif kabel od VBS zica (u mojoj izvedbi)

- cd plejer - sa VBS sasijskim iec konektorom

- dac - sa VBS sasijskim iec konektorom, VBS prezicenje u izlaznom analognom delu, i ulaznom digitalnom (spdif)

- svi interkonekti od VBS zice (u mojoj izvedbi)

- Din5 konektori od VBS bakra

- nekoliko Din5 kablica za 2, 3. i 4. sistem

itd.

________________________________________________

Ostaje jos da prezicim kompletno Tandberg resiver, zavrsim igrariju sa jos boljim interkonektima (i svuda stavim VBS rca konektore), prezicim Spendor mini monitore... I za kraj, da napravim zvucnicke kablove za 1. i 2. sistem (u fazi izrade su).

Bas danas kolega @vsaudioslusao, steta sto ne pise po forumu, da iznese svoje impresije. S obzirom da bas dobro poznaje moj sistem pre nego sto je tretiran VBS-om, a evo danas imao priliku da ga slusa i posle kompletnog tretmana (znad navedenog).

________________________________________________

Izvinjavam se na hvalisanju, neka me dokonost uhvatila, pa gde cu nego na forum, dok VSAudio+VBS drmaju zidove ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Mile, postoje razne monokristalne strukture, a zovem je Andrejeva da bih napravio razliku od ostalih monokristalnih bakarnih žica tipa OCC kao što je recimo neotechova koja ne može ni blizu zvučno da dobaci.

Da, ima resurse i može da proizvede monokristalnu strukturu i to kakvu!!!

Ne, VBS Andrejeva nema veze sa valjaonicom bakra Sevojno. Mislim na ime. Valjaonica bakra Sevojno se više ne zove tako.

Šta još? 

Grbava površina nema veze sa tim što ti misliš. 

Pečenje bakra kao termin u obradi bakra ne postoji, postoji termin žarenje, u ovom slučaju se koristi termin žarenje na temperaturi rekristalizacije....

Mi to od milošte, u žargonu, kažemo ispekao Andrejka.

👍

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...