Jump to content


Monokristalni bakar


Vlajo

Recommended Posts

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

VBS ne prestaje da iznenađuje!
Interkonekt od solid core 0.6mm žice i novih RCA konektora.
Ovako na prvu, sve neusvirano, bukvalno je pokidalo prethodni IC (Neotech nemoi-3220 kabl (monokristal bakar) i MPS bakar-rodijum konektori).
Opet isti karakter kao kod strujnih kablova, mnoštvo detalja i vazduha, rezolucija verovatno bar na nivou monokristal srebra, sa dodatno uvećanim dobrim karakteristikama bakra (prirodnost, punoca, blago topao potpis)..
Detaljnije uskoro, kad se usvira. A do tad će i Draža izneti svoje utiske.
P.S. svaka pesma me trenutno oduševljava kao da je prvi put čujem!

20210802_184039.jpg.6b7c5eab61a99d5c40281a7fa578730b.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, miletrosak said:

Nabolji konektori za tanje zice vrhunskog kvaliteta.

Materijal konektora u zavisnosti koja se zica koristi,bakar ili srebro.

KLEI-Harmony-RCA-Plugs-500x350-1.png

Булја звук, добра конструкција. Разваљује га  звучно WW

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, _Naum said:

VBS ne prestaje da iznenađuje!
Interkonekt od solid core 0.6mm žice i novih RCA konektora.
Ovako na prvu, sve neusvirano, bukvalno je pokidalo prethodni IC (Neotech nemoi-3220 kabl (monokristal bakar) i MPS bakar-rodijum konektori).
Opet isti karakter kao kod strujnih kablova, mnoštvo detalja i vazduha, rezolucija verovatno bar na nivou monokristal srebra, sa dodatno uvećanim dobrim karakteristikama bakra (prirodnost, punoca, blago topao potpis)..
Detaljnije uskoro, kad se usvira. A do tad će i Draža izneti svoje utiske.
P.S. svaka pesma me trenutno oduševljava kao da je prvi put čujem!

20210802_184039.jpg.6b7c5eab61a99d5c40281a7fa578730b.jpg

Koja je cena kabla ?

Link to comment
Share on other sites

Najbolje je pozvati Andreja i sa njim se dogovoriti. Ja sam medju prvim kupcima kabla sa novim konektorima, pa je tu bilo i popusta.. Zavisi i od broja provodnika po polaritetu. Andrej kaze da nema pottrebe stavljati vise od jedne zice, dok je recimo Draža pričao da što ih je više stavio to je bilo bolje, čini mi se da je spominjao i četiri po fazi..
U svakom slucaju daleko više gušta od višestruko skupljih kablova dobijate..

Link to comment
Share on other sites

Sondek, Korbac koji si probao jesenas, odavno vise nije u upotrebi. Posle njega sam napravio jos nekoliko verzija, sa raznim unapredjenjima u odnosu na njega, i sadasnji moji interkonekti od VBS zice zvuce daleko bolje od tog koji pominjes. A siguran sam da ce zvucati jos bolje kada umesto Cardas stavim nove VBS konektore, samo sto trenutno fizicki nisam u stanju to da izvedem... :(

Inace, nekada je Andrej imao duplo tanju zicu (oko 0,28 mm2), pa sam po polaritetu koristio  dve spiralno upletene. Sada ima drugu, duplo deblju, i jos bolju zicu, pa nema potrebe stavljati vise od jedne po polu.

Sto se tice cena, nisu tajna, samo sto verzija koju kupac zeli, utice na istu, pa je besmisleno navoditi cene svih mogucih kombinacija. Ako se ne varam, osnovna cena metarskog interkonekta (jedna zica po polu) sa Viborg konektorima, jeste 150 evra (zica u pamuku i teflonu, dvostruki sirm...). Ako se zeli npr. trostruki sirm, drugacija izolacija, konstrukcija i geometrija provodnika, bolji konektori (recimo VBS), sareni snake-skin... Cena je visa, i dogovara se sa Andrejom.

Takodje, svima nama koji smo kupci manjeg ili veceg broja VBS proizvoda, poznate su cene, i ustvari sta se sve (vise) dobija za placeno. Andrej uvek iznenadi svakog stalnog kupca lepim (i prilicno/vrlo vrednim) poklonima, popustima, "na odlozeno", "na rate"... Naravno, za takav status kupac za pocetak treba da pokaze dobru volju PRVOM kupovinom, kao sto pokazuje dobru volju i u bilo kojoj drugoj "trgovini" (zvanicnoj, nezvanicnoj, na pijaci, KP-u, u kafani, u bordelu, prodavnici hifi opreme...).

Link to comment
Share on other sites

Blago Naumu, čekam moj IC 7 dana, ubih Andreja koliko ga smaram. Za koji dan (najviše godinu, dve) dobijam i ja IC, postavljam slike i utiske. Dobio sam na probu na 3 dana žicu, ali sa drugim konektorima, to je odlično sviralo, ali čekam nove konektore da vidim kako će to da zvuči, ipak sad imam Zokijev FTA kabl IC koji mi je jako dobar

Cena, sitnica u odnosu na ono što donosi, zovite Andreja i pitajte za ono što vas zanima. 

Ne znam jedino kako da rešim problem šrafa koji ide na bakar, bojim se ako korodira da li će mi proizvodjač zameniti šraf za drugi, kvalitetniji. Ostaje jedino vreme, koje će pokazati. 

Ako se desi da korodira šraf ili bilo šta što je proizveo, neće mi biti teško da odem do njega i da mu vratim robu, i da to sve slikam i postavim ovde, koliko god da smo prijatelji dugo, baš dugo, jer je garantovao da NEĆE korodirati, osim ako ne budem držao kabl u slanoj vodi. 

Link to comment
Share on other sites

Yep, zato se oružje pri skladištenju ne konzervira, jer brunirani čelik uopšte ne korodira (hint: korodira, samo polako)...

Čak i da je to tako, tj da ne korodira uopšte, metal sa magnetnim osobinama je veliki :nono na putu signala osim ako se ne radi o pasivnim ili aktivnim komponentama koje zbog svoje uloge moraju imati magnetni metal (npr. sprežni trafo).

Link to comment
Share on other sites

@Vlajo

To nije metalurgija nego elektrotehnika, elektronika i mašinstvo. U savršenim uslovima i 100 % pokrivenošću nepporoznim bruniranim slojem, verovatno nebi bilo problema a to ne može da postigne ni Smith&Wesson a ne tamo neki proizvođač šrafova na vagone, zato se oružje ulji i konzervira čak i novo pri skladištenju.

Jednostavno, kako je @InSides napisao, bilo bi bolje taj šraf jednostavno zamenuti sa INOX ili mesinganim šrafom i to je to. Kao što sam rekao i ranije, čovek ne deli neproverene informacije niti dezinformiše iz sujete (barem po mojoj proceni). Savet mu je bio dobronameran, kao i moj sada, NHF.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zvao Andreja pre otprilike mesec i pol dana,cena za tanku zicu od nekih 0,2mm /  0,3mmje bila 15 e po 1metru.Zvucnicki kablovi su od 300e-800e u zavisnosti od konstrukcije,za duzinu od 2x2,5m.

To je info koji sam dobio.

 

 

Neotech u Kanibalu je oko 340 dinara.

Matematika kaze da je VBS zica 5 puta skuplja.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...