Jump to content


Politička korektnost kuca na vrata audiofila


Willi Studer

Recommended Posts

Jutros sam pročitao ovaj članak koji govori o tome kako audio terminologija nije dovoljno "inkluzivna" i da je reči poput "muški", "ženski" (konektori), "master" i "slave" i druge potrebno zameniti terminima koji su manje kolonijalistički, seksistički i štatijaznam. Članak nije satiričan.

Tekst je na italijanskom ali ga možete pročitati uz pomoć prevodioca u brauzeru.

https://www.ilprimatonazionale.it/primo-piano/pure-i-connettori-audio-inclusivi-200617/?fbclid=IwAR2V272VuLcO3uoLvnUTvw6N2Hjs4J1mFf-QLKI3wGCFr3vNP2zMr0lrRtA

Link to comment
Share on other sites

Nisam zenomrzac...CAAAK ULTRANAPROTIV..al neke stvari postaju besmislene...Nekoliko puta sam citao ovo da uhvatim smisao......

Naime, tokom Novakovog meča protiv tenisera Martona Fučoviča iz Mađarske, Beker je prokomentarisao izgled njegove verenice Anet Besermenji.

"Kažu da su najlepše žene u Mađarskoj. Ne bih znao da li je tako, ali je ona definitivno lepa", rekao je Beker tokom prenosa za BBC.

Zbog te izjave našao se na udaru kritika mnogih, među kojima je i Stefani Hilborn, izvršna direktorka "Žena u sportu".

"Kada dvojica muškaraca tako opušteno pričaju o ženama, posebno u programu uživo na televiziji znači da imamo još dosta posla", poručila je Stefa...

Znaci..zlo mi je.....e

Link to comment
Share on other sites

Ja pratim jedan kanal na Youtube o sahu na Engleskom. Pre izvesnog vremena kanal je nestao i nije ga bilo jedno nedelju dana. Kada se ponovo pojavio, momak koji ga vodi je objasnio da mu je Youtube suspendovao kanal zbog rasizma. Trebalo mu je vremena da objasni likovima da se recenice poput: beli je nadigrao crnog, ili crni se nalazi u losoj poziciji, itsl. ne odnose na ljude nego na sahovske figure.

Link to comment
Share on other sites

Kod Matsa na Eurosportu se uključila u emisiju Kris Evert i komentarisala Matea Beretinija. Na Matsovo pitanje:

"Šta vam se najviše sviđa kod Matea?"( misleći na element igre)

Kris odgovara:

"Najviše mi se sviđa njegova devojka Ajla Tomljenović." ( inače članica njene akademije)

Ne primetih da ju je iko prozivao zbog toga. Da je neko muško to izjavilo?!

 

Link to comment
Share on other sites

hi-fi ostaje jedan od poslednjih bastiona tipično muške dangube tako da smo mirni još jedno dobro vreme dok i njega ne otkriju. Mada ovo sa muškim i ženskim bušama na prednjim/zadnjini uređaja može da znači početak kraja ili obavezu da se od 2025 mora sve povezati bezmonokristalno iliti wireless...:rolleyes:

a za master/slave varijante šta reći...

Offtopic.

predlažem za oficijalnu himnu Foruma: https://youtu.be/2EmgczbtbF4

Link to comment
Share on other sites

Ma sve je to bullshit zarad klikova, nije ostalo šta pametno da se izmisli pa se izmišljaju gluposti i gura samopromocija kroz iste, a naravno da svi obraćaju pažnju na te idijotluke, budale se nalože a pametni isčuđavaju, ali obe grupe "kliknu" na vest...

Pa onda dođe neko gostovanje u emisiji, pa objašnjavanje i pojašnjenje...

Sve je to biznis (kolena od pčele...) i nečiji posao, socijalne i intelektualne starlete...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...