Jump to content


SACD plejer koji može da parira hi-end gramofonu


NL.

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 309
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moguće da sam nešto propustio, ali koliko znam samo prva generacija Ayon plejera, konkretno CD-10 i CD-35, podržavali su SACD format, dok je na seriji II podrška ukinuta. DSD reprodukcija preko USB porta ili 3 BNC ulaza i dalje postoji, pri čemu su signature modeli sposobni da rade i konverziju iz PCM u DSD uz pomoć dodatnog DSP modula. Jedini plejer iz važeće generacije koji je sposoban da reprodukuje i SACD format je CD-35 II HF Edition, koji je proizveden u svega 35 primeraka. U nastavku je recenzija model CD-35 II Signature, kao i kratak intervju s Gerhardom Hirtom, vlasnikom kompanije Ayon, gde objašnjava razloge zbog kojih su ukinuli podršku za SACD format:

High Fidelity

Link to comment
Share on other sites

Eto, rekoh da sam nešto verovatno propustio, a to je da kupim plejer od 10 hiljada eura i sam proverim šta je istina.:lol: Ali šalu na stranu, nivo konfuzije koji je sam Ayon napravio je neverovatan, pa kada bih sada kupovao SACD plejer, CD-35 II mi sigurno ne bi bio u užem izboru, ne zato što mislim da je loš nego zato što se u opisu uređaja na sajtu proizvođača SACD apsolutno nigde ne pominje. Kad na to dodaš i intervju s vlasnikom kompanije koji sam okačio u prethodnom postu, gde se doslovce kaže "Gerhard disabled the ability to play SACDs in the new device for a specific reason - to improve the performance of the device as a CD player", jedino što možeš da zaključiš je da je to prosto CD plejer i da treba tražiti dalje... Ludilo mozga. Ili je Gerhardu nekako promakao taj tvoj primerak...;)

Ayon CD-35 II – Ayon Audio

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...