Jump to content


SACD plejer koji može da parira hi-end gramofonu


NL.

Recommended Posts

6 minuta ranije, Majda said:

Da tako je. Ali pomalo zbunjuje to sto PSaudio na sajtu i na uredjaju daje razlicite podatke... Mislim nemas nikakvih problema sigurno ako koristis njihov dac dobijes i te "specijalne" kablove i to je plug and play...

Napomenuo sam dodane linije cklock-ova zato sto vecina DAC chipova sa opcijom koriscenja DSD ulaznih podatak to traze. Na primer WM8741 PDF na stranici 63 ili ESS modeli i modeli frugih proizvodjaca. Diskretnim DSD dacovima je takodje potreban SCK (da kontrolisu shift registre a nekim diskretnim DSD dacovima + i master clock.

Samo takozvanim DSD "No Dac-ovima" nije potreban nijedan drugi sigmal sem DSD data.

Nema nikakvih proprietary kablova, standardni coax ili AES/EBU koriste se za DoP, a najobičniji HDMI kabl za I2S vezu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 309
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minuta ranije, Majda said:

Da ako se proizvodjac pridrzavao standarda? Medjutim proizvodjaci se ne pridrzavaju uvek standarda. Taj konektor na osnovu manuala u SACD+Pure Audio mod-u, gubi funkciju hdmi-a i preuzima samo audio funkciju.

Za svaki slucaj nije lose proveriti.

HDMI standard uobičajeno podržava kombinovani audio/video prenos, ali nije uopšte retka funkcionalnost na AV uređajima koja omogućava da se audio i video signal šalju odvojeno preko dva posebna HDMI porta. Što se tiče striktnog pridržavanja standarda, ne može proizvođač tek tako da zalepi logo bilo kog standarda koji uređaj podržava, a da tera neku svoju verziju istog, to je pre svega katastrofa u najavi i buljuk nezadovoljnih kupaca koji bi na keca vratili takav uređaj jer ne radi to što bi trebalo. HDMI je samo jedna od "značkica" koja je na reklamnom letku za pomenuti Marantz univerzalac, što znači da je uređaj u potpunosti dizajniran u skladu s tim standardom.

image.thumb.png.d62e54f2a5f70b7d4020d60b3de96f6b.png

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Zexx said:

Nema nikakvih proprietary kablova, standardni coax ili AES/EBU koriste se za DoP, a najobičniji HDMI kabl za I2S vezu.

Ma sve je OK samo me cudi kod tog modela to razlicito obelezavanje i izbor XLR-a i to "velikog" i odsustvo SCK-a i drugih signala bitnih za sinhronizaciju. Jedino ako nisu mislili da je HDMI uvek povezan i da eksterni DAC dobija tu SCK, MCK a da DoP podaci kanala idu preko XLR-a... :)  :) ..

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo je PS audio pinout HDMI konektora barem za ovaj model sa linka. U pitanju je I2S balansirani bus ALI i DSD se prenosi takodje sa tim sto LRCK prelazi u DSD DataR (DSD Data L ostaje na pinu Data sve ostalo isto... Najverovatnije se uklapa sa pinotom ove firmae u PDFu gore u temi.

https://forum.psaudio.com/t/direct-stream-memory-player-hdmi-pinout/5524

https://theartofsound.net/forum/showthread.php?58782-SBC-I2S-Output

84af4bef0d164c219ececc169152a068e31707de.png

Link to comment
Share on other sites

Ovde postoje gotovi konektor-driver intefejsi za HDMI ballanced to I2S/DSD SE signale.

https://www.audiophonics.fr/en/diy-interfaces/hdmi-i2s-lvds-to-i2s-input-module-hdmi-i2s-lvds-to-i2s-output-p-12422.html

Ali za Pinout HDMI-a kao na shemi Isti raspored signala ALI ovaj ima +5V na pinu 18 koji je kod PS-a otvoren i nije povezan. Ja bih ovu diodu otkacio pre prikljucivanja... Druga razlika je da se ovde koristi pin 15 kao informacija sa izvora da li je DSD signal u pitanju ili I2S. Uobicajeno je da ako je DSD bus tu bude "1".

Shcéma LVDS 1-1.jpg

thumbs 4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Moj USB-to-SPDIF konverter ima I2S izlaz preko HDMI konektora, a kompatibilnost sa različitim DAC uređajima i format izlaznog signala podešava se preko DIP svičeva (strana 7 i 8 u dokumentu u nastavku).

X-SPDIF 2 User Manual (matrix-digi.com)

Moj DAC nažalost ima I2S ulaz prema drugom standardu, sa RJ45 ulazom gde konektor nije jedina razlika, pa bez dodatne elektronike za konverziju signala korišćenje nije moguće.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, nesone said:

 

In his Stereophile column, Kal Rubinson has claimed that there are differences between different players even when they're sending DSD over HDMI. However, he has also said that the differences are quite small.

Na koje playere se odnosi na software playere i/ili na harware playere?

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Zexx said:

Moj USB-to-SPDIF konverter ima I2S izlaz preko HDMI konektora, a kompatibilnost sa različitim DAC uređajima i format izlaznog signala podešava se preko DIP svičeva (strana 7 i 8 u dokumentu u nastavku).

X-SPDIF 2 User Manual (matrix-digi.com)

Moj DAC nažalost ima I2S ulaz prema drugom standardu, sa RJ45 ulazom gde konektor nije jedina razlika, pa bez dodatne elektronike za konverziju signala korišćenje nije moguće.

Koji je to tip ulaznih podataka na tvom dacu?

Link to comment
Share on other sites

I2S LVDS preko HDMI konektora podržava bez problema dužine kabla do 1 metar i to je verovatni razlog što je ovaj tip preuzeo primat. Većina uređaja koji imaju ovakav interfejs podržavaju PS Audio pinout, ali nema naravno problema ni kad to nije slučaj, jer dok god su signali kompatibilni, raspored žica je najmanji problem...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zexx said:

Evo ga, LVCMOS, dok je izlaz iz Matrix D2D konvertera LVDS:

image.png.9ff225e9ad544515d6e8b52d33399f65.png

Uhhh bolje bi bilo da je obrmuto...

Mada jos uvek nista ne mora da bude nepovoljno. Mnogo bi pomoglo ako bi nekako moga oda dobijes od proizvodjaca SAMO oznake drivera/transmittera na izlazu matrixa + receivera/drivera na ulazu u DAC?

Za dac se preciznije moze odrediti receno je LVCMOS/TTL 3.3V sto je i neka klasicna vrednost.

Malo zbunjuje ta vrednost u matrix-u LVDS? Ne bi bilo lose doci do ingormacije koje je IC diff driver pre konektora?

Pretpostavljam da su pre i posle kabla balansirane veze? SE-to-Diff tranasmitter u Matrixu a u dacu Diff-to-SE receiver?

 

Chart-of-Low-Voltage-IC-Switching.png

Chart-of-switching-levels-for-Interface-standards.png

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, Majda said:

Uhhh bolje bi bilo da je obrmuto...

Mada jos uvek nista ne mora da bude nepovoljno. Mnogo bi pomoglo ako bi nekako moga oda dobijes od proizvodjaca SAMO oznake drivera/transmittera na izlazu matrixa + receivera/drivera na ulazu u DAC?

Za dac se preciznije moze odrediti receno je LVCMOS/TTL 3.3V sto je i neka klasicna vrednost.

Malo zbunjuje ta vrednost u matrix-u LVDS?

 

Chart-of-Low-Voltage-IC-Switching.png

Chart-of-switching-levels-for-Interface-standards.png

Ma nije to neki problem, rešava se pločicom od 25e, ali iskreno, ne verujem ni da ću da pokušam da se igram s tim...:rolleyes:

HDMI I2S LVDS to I2S Input Module HDMI I2S LVDS to I2S Output - Audiophonics

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Thecoki said:

Ih Linn a da nije neki??

:) imam ga u DSD-u, baš ću da poslušam, pa javljam. Malo je bzv to što Linn produkcija gaji manje poznate umetnike…

Ali kao što si rekao, verujem da zvuči dobro… jer ipak je to Linn…  ;) :D

Link to comment
Share on other sites

Pocetkom 90-tih u vreme ekspanzije CD-a i te njihove produkcije odrzavali su muzicke veceri gde bi se mogao cuti uzivo neki muzicki materijal tih manje poznatih škotskih muzicara i paralelno sa njihovih sistema. Onda bi se ponesto od toga snimilo i imao bi priliku da sebi nesto izmiksas i odneses svoj mix na CD.Imao sam pozivnice par puta jer sam bio registovan kao kupac.Medjutim ovde u tom momentu sankcije, hiperinflacija, rat u regionu ...ne ponovilo se...

Meni ta njihova produkcija iskreno nikad nije legla,imam 2-3 ploce isto toliko CD-a i to je to.Mislim da im je vrhunac bio snimiti nesto sa Stefanom Grapelli-jem, i to bih jos voleo imati.

Btw. Na jednom CD zaista pise "sounds even better true Linn CD player" ...tako da ,nista bez CD12 😁

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...