Jump to content


EON aplikacija za Sony Google TV i Dolby digital zvuk


NL.

Recommended Posts

Skoro sam po savetu kolege @Delijainstalirao na TV-u EON aplikaciju, kako bih je koristio umesto spoljnog D3 set top box-a. Sve je super profunkcionisalo, osim što na kanalima koji emituju 5.1 zvuk (Dolby digital) dobijam 2.0 zvuk. AVR mi ulazni signal prepoznaje kao Dolby digital, ali 2.0. Kada recimo pustim nešto sa Netflixa, na displeju AVR-a se pojavi info da je krenuo 5.1 zvuk. Kada na TV-u isključim Netflix i uključim EON aplikaciju, displej AVR-a odmah javi da je zvuk Dolby digital 2.0. Dakle, rekao bih da sam TV lepo podesio (mada se nikad ne zna :)), a da je problem sa tom EON aplikacijom. Inače, kada slika i zvuk idu preko D3 uređaja, na kanalima koji emituju 5.1, AVR javlja da je krenuo 5.1 zvuk. Svi uređaji su povezani HDMI kablovima.

Da li neko ima iskustva sa zvukom sa EON aplikacije za TV?

Pozdrav, NL.

Link to comment
Share on other sites

Ako nisu nesto promenili u skorije vreme - nece ti to raditi, kao sto je @gvlada napisao.

Stream je samo sa stereo zvukom. To su bas bezveze napravili - mada nisam probao u skorije vreme da li je nesto mozda promenjeno. Mada i preko DVB-C je taj AC3 stream najskrnavija moguca varijanta - 192 kbps (to je isto kao i na D3, naravno).

I na Box-u jezik zvuka mora da se prebaci na engleski (i to u globalnim opcijama - nema kao na D3 da se bira stream za pojedinacni program) da bi dobio AC3 stream i opet ne radi za "premotan" sadrzaj. 

Ono sto je na EON-u bolje je to sto svi programi mogu da se "premotavaju" i sto je to "premotavanje" mnogo bolje odradjeno. Uz to je i slika nesto bolja.

Link to comment
Share on other sites

Hvala puno na odgovorima! :) Znači za sada da ne odustajem od D3, a kada premotavam i puštam stream mogu preko eon aplikacije. Nisam znao da je u pitanju skromni AC3 format preko DVB-C (iskreno, nisam znao ni šta su DVB-C ni AC3, ali sam sada lepo sve izguglao :) )

… zato kolege koje imaju BR plejere i kažu da je zvuk (a i slika) preko BR nemerljivo bolji u odnosu na D3, ali i na Netflix.

Da li ima smisla korišćenje nekog trećeg streaming servisa za filmove? :) 

Pozdrav iz CG! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Еон бокс уживо користи двб-ц и на неким каналима има 5.1 као и на д3 рисиверима. Испочетка на д3 рисиверима има 5.1 али преко еон стрима нема.

Све стрим платформе су сличног квалитета, инфериорне у односу на блу реј (у)хд филм за слику али много више за звук.

Link to comment
Share on other sites

Још нисам видео филм на некој платформи да има слику као са бд, не говорим о снимцима и клиповима. Звук је посебна прича, мп3 према "без губитака".

Link to comment
Share on other sites

Све то стоји, постоје одлични снимци који се могу гледати преко нета. Јесам видео.

Питање на које сам одговорио је било да ли има смисла користити неки стрим сервис за филмове. Једноставно филмови преко таквих платформи су (макар за сада) слабијег квалитета у односу на бд формат. Слику можда и побољшају али за звук сумњам да ће икада. Упоредити атмос са нетфликса и са бд је као поредити саламу са роштиљским месом. Испод атмоса на нетфликсу крије се АС3 док на диску је Dolby TrueHD а ређе DTS:X.

Link to comment
Share on other sites

Suludo je tako nesto i ocekivati, bar u skorije vreme. 

Netflix zeli sto vise korisnika, briga iz mali broj audio/videofila. Vecina korisnika ni ne zna sta je AC3, gleda Netflix iz TV aplikacije a zvuk im ide na TV zvucnike. :)

Slicno kao za Spotify koji je tek nedavno uveo CD kvalitet, briga ih za hi-res. S druge strane Qobuz je dostupan u svega 18 zemalja (najbogatije zemlje Evrope, SAD, Australija i Novi Zeland), i statisticka je greska u odnosu na Spotify. 

Jednostavno trziste je takvo.

Link to comment
Share on other sites

И то је све тачно. Раније се утркивали квалитетом а затим схватили да већина жели квантитет. Не стрим платформе већ цело потрошачко друштво.

Link to comment
Share on other sites

YT 4K HDR demo-i izgledaju brutalno. Fali im "samo" zvuk.

Znaci - i ostali bi mogli samo kad bi hteli i kad se ne bi toliko stiskali.

Na Netflix-u audio moze da bude i 640 ili 768 kbps (za Atmos materijal). Razlika u odnosu na bednih 192 kbps je ogromna. To je cak i upotrebljivo.

Iskren da budem, za filmove je meni DTS 1536 kbps sasvim dovoljno. Pa i za vecinu koncerata.

E sad, ovo moje djubrence od TV-a ne podrzava DTS - cak ni pass-through. Ukinuli su na novijm modelima. Stari C7 ima podrsku. Dzimrije. Koliko li to uopste moze kostati po jednom TV-u? :rolleyes: Tako da, za bilo koji servis koji pruza DTS zvuk moram da imam eksternu "spravu" - TV aplikacije ne rade posao.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, NL. said:

Hvala puno na odgovorima! :) Znači za sada da ne odustajem od D3, a kada premotavam i puštam stream mogu preko eon aplikacije. Nisam znao da je u pitanju skromni AC3 format preko DVB-C (iskreno, nisam znao ni šta su DVB-C ni AC3, ali sam sada lepo sve izguglao :) )

… zato kolege koje imaju BR plejere i kažu da je zvuk (a i slika) preko BR nemerljivo bolji u odnosu na D3, ali i na Netflix.

Da li ima smisla korišćenje nekog trećeg streaming servisa za filmove? :) 

Pozdrav iz CG! :cheers

Ako predjes na EON paket dobices i EON Smart Box. Na njemu radi AC3 zvuk - uz tu zezanciju da mora da se prebaci jezik zvuka na engleski. Malo komplikuje stvar samo na retkim programima koji uopste i imaju dva audio stream-a, ali meni recimo na Eurosport-u vise i odgovaraju Englezi od nasih amatera.

Tehnicki, ne treba ti BR plejer - treba ti dobar net i veliki hard disk(ovi) i to sve moze da se "iskopa" u izvornom formatu :) Dodatno - uz zver od graficke kartice i slika koju daje PC moze da bude i bolja od vrhunskog BR plejera.

Kao sto napisah iznad - meni je dobar 1080p rip sa DTS zvukom sasvim dobar za vecinu filmova koje pogledas jednom i nikad vise. To je nekih 5 Gb za sat vremena audio/video materijala. Skine se dok si rekao keks :)

 

Uzivaj! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Koristim Netflix HD, a imam i veliku filmoteku na NAS-u, uglavnom 1080p, uz Atmos, DTS:X ili DTS-HD zvuk.

Ako ih uporedim 1:1 očigledna je razlika u kvalitetu i slike, a pogotovo zvuka, pri čemu dosta zavisi i od toga kada gledam film na Netflixu (najverovatnije zavisi od opterećenja). Pa ipak, što se mene tiče, kvalitet i komfor gledanja filmova putem streaming-a je odličan.

Link to comment
Share on other sites

Филм је гледљив и са АС3 звуком, DTS је бољи али право уживање и приметно бољи доживљај су TrueHD и HD-Master. Звук је толико детаљнији, пространији, јаснији. Атмос је шлаг на торти.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Тражих неку сличну тему по питању ЕОН-а али изгледа да нема.

Наиме проблем који имам је да је интернет МТС оптика и преко оне мале кутије гледам ТВ, наравно ХДМИ конекција.

Е сад' , од сина добих шифру за ЕОН и то ради како треба међутим никако не могу да гледам Спорт Клуб.

Јел могуће да СББ види МТС и као конкуренција неда да се гледа? 

 

33.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...