Jump to content


Ne radi leva strana u autu kad se pusta s telefona


MilosPZS

Recommended Posts

Pozdrav ljudi. Skoro sam ugradio ceo sistem ground zero zvucnika pojacalo i woofer u auto i sve radi perfektno kada se pusta sa radija. E sad problem postoji kada se pusta preko aux kabla,tu mi cela leva strana zvucnika ne radi. To mi zesce ide na zivce. Jel to popravljivo? Ne kupuje mi se novi radio stvarno jer je ovaj kvalitetan i ima ekran sa multimedijom,al eto izgleda ovo ne radi

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo, promeni AUX kabel.

Kao drugo, proveri 3,5mm konektor na telefonu (onaj gde se kače slušalice). Probaj sa slušalicama npr, da li se normalno čuju.

Ako je sve to ok, mož' biti da ne valja AUX konektor u kolima. To se relativno lako servisira, zavisi gde je konektor. Da li je na samom audio uređaju, ili negde na instrument tabli?!?

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, NShappy said:

Kao prvo, promeni AUX kabel.

Kao drugo, proveri 3,5mm konektor na telefonu (onaj gde se kače slušalice). Probaj sa slušalicama npr, da li se normalno čuju.

Ako je sve to ok, mož' biti da ne valja AUX konektor u kolima. To se relativno lako servisira, zavisi gde je konektor. Da li je na samom audio uređaju, ili negde na instrument tabli?!?

Probao sam sve sto si naveo. Na telefonu slusalice rade normalno. Promenio sam i kabal isto. Konektor se nalazi na samom plejeru, to je neka multimedija, samo nemam pojma ko to servisira, vec sam se raspitivao ne mogu da nadjem

Link to comment
Share on other sites

^^ Hm da, ovo lako može biti problem.

Mada, TRS kabel (a to je većina AUX kablova) bi morao da radi sa TRRS priključkom na telefonu. AUX kabel u tom slučaju samo premosti mikrofonski pin na telefonu. Sve headphone only slušalice što sam probao, radile su na telefonu. Obrnuto (slušalice sa mikrofonom na nekoj HiFi spravi (izlaz za slušalice)) najčešće neće.

Miloše, pogledaj konektor na slušalicama koje rade na telefonu, i konektor na AUX kabelu. Da li su identični?
Ako su to telefonske bubice sa mikrofonom, verovatno imaju ukupno 4 kontakta na konektoru.
Ako su samo slušalice, verovatno imaju ukupno 3 kontakta na konektoru, kao i AUX kabel.

Da li je ta multimedija ikada radila kako treba preko AUX-in, u kombinaciji sa tim telefonom?
Koja je to uopšte multimedija? Da nije neki kineski Android na koji su stavili TRRS priključak?!? Kod Kineza je svašta moguće... <_<

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, NShappy said:

^^ Hm da, ovo lako može biti problem.

Mada, TRS kabel (a to je većina AUX kablova) bi morao da radi sa TRRS priključkom na telefonu. AUX kabel u tom slučaju samo premosti mikrofonski pin na telefonu. Sve headphone only slušalice što sam probao, radile su na telefonu. Obrnuto (slušalice sa mikrofonom na nekoj HiFi spravi (izlaz za slušalice)) najčešće neće.

Miloše, pogledaj konektor na slušalicama koje rade na telefonu, i konektor na AUX kabelu. Da li su identični?
Ako su to telefonske bubice sa mikrofonom, verovatno imaju ukupno 4 kontakta na konektoru.
Ako su samo slušalice, verovatno imaju ukupno 3 kontakta na konektoru, kao i AUX kabel.

Da li je ta multimedija ikada radila kako treba preko AUX-in, u kombinaciji sa tim telefonom?
Koja je to uopšte multimedija? Da nije neki kineski Android na koji su stavili TRRS priključak?!? Kod Kineza je svašta moguće... <_<

Uf,konfuzno. Pa kabal je sa obe strane 3.5mm. Telefunken je u pitanju. Ne znam tacno koji model mislim da ne pise nigde. Ranije je radilo lepo na bluetooth ali otkad sam kupio novi telefon nece da ga poveze pa sam presao na kabal,ali eto nece da radi.

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, NShappy said:

Mada, TRS kabel (a to je većina AUX kablova) bi morao da radi sa TRRS priključkom na telefonu. AUX kabel u tom slučaju samo premosti mikrofonski pin na telefonu.

Tako bi trebalo da bude, pošto su tip i prvi prsten uvek L i R izlazi. Kod trećeg i četvrtog prstena postoje dve varijanjte, gde je MIC ( odnosno fantom napajanje za njega) a gde GND. A možda je samo negde loš kontakt u nekom ženskom konektoru ili je popustio lem.

http://www.ocfreaks.com/3-5mm-earphone-connector-compatibility-issue/

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozdrav ljudi imam jos jedno pitanje. Posto sam rastavljao ovaj radio ne bi li prisao kablovima jer nisam nesto dobro uradio,kupio sam jos jedan cinc da to sve povezem na poseban kanal. Sta znace ove oznake i zasto na svakoj pise rear?

I zasto za sub woofer imam samo 1 kabal?

I sta je ovaj tcm kabal,on drugacije izgleda?

IMG_20210726_213214-min.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, CJbolland said:

Ta 4 su ti prednji levi, prednji desni, zadnji levi i zadnji desni. Rear piše verovatno jer su priključci zadnjeg panela. Sub je jedan kabel jer je ili 3,5mm priključak ili koaksijalni  

Nije ni 3.5mm ni coax. Nego bas ovaj obican. Nije mi jasno kako ja to da povezem kad imam kabal za 2 ulaza. 

 

A sta je ovaj tcm kabal?

 

 

IMG_20210727_112612-min.jpg

IMG_20210727_112559-min.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...