Jump to content


Gde i kako provući koaksijalni antenski kabl kroz PVC stolariju u iznajmljenom stanu?


HMrules

Recommended Posts

Suočavam se sa jednim problemom, trenutno sam u iznajmljenom stanu i hteo bih da provučem nekako na terasu koaksijalni antenski kabl za TV antenu (na sobnoj imam malo kanala) međutim nemam nigde nikakvu rupu gde bih mogao da ga provučem kabl a opet sa druge strane ako bih ga provukao kroz sam prozor i zatvorio ga oštetio bih koaksijalni kabl, interesuje me na koji način bih mogao nešto da improvizujem i da to izvedem, imate li neki savet?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, HMrules said:

imate li neki savet?

Пажљиво одвали једну летву ламперије, избуши рупу на спољнем зиду и провуци коаксијалац. Врати летву и сакри кабл како знаш и умеш. Кад се одселиш извуци кабл, запуши рупу и врати летву на своје место.

Link to comment
Share on other sites

Пажљиво одвали једну летву ламперије, избуши рупу на спољнем зиду и провуци коаксијалац. Врати летву и сакри кабл како знаш и умеш. Кад се одселиш извуци кабл, запуши рупу и врати летву на своје место.
Kakva lamperija, u pitanju je PVC prozor od terase.

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Lepo je Ston napisao, skini drvenu lajsnu, ili obe koje se spajaju ispod prozora, i u samom uglu, na granici između štoka i drvene lamperije(ovo je po svim parametrima lamperija) probuši bušilicom rupu u zidu ili drvetu, u zavisnosnosti koliko lufta ima.Sa unutrašnje strane drvene lajsne obradi turpijom, šmirglom, nožem, kanalić u kojem će kabl stajati,Vrati lajsnu, ukucaj ekser ili kako je već spojena, i toEto.

Link to comment
Share on other sites

Drugari, sliku je postavio Iron Man da da predlog da koristi flat koaksialni kabl i premosti kabl ispod rama prozora.

HMrules nije dao sliku kako izgleda taj njegov prozor i kakava je špaletna okolo PVC rama. Možda je malterisana, često, ako su prozori naknadno postavljani pa je gipsanom pločom obrađena špaletna u dodiru PVC rama i kanta otvora.

Link to comment
Share on other sites

Kad se ugrađuju prozori, između zida i okvira prozora ima barem 5-10mm pur pene, nekad i više. Ako nisu oni stari drveni, tu je okolo cementni malter, ali ni to nije problem.  Može li se tuda provući kabal pa posle zatvoriti rupa?

Link to comment
Share on other sites

Naravno.

Prošlicuje se (proštema) 1.5x1.5cm kanal i probuši napolje pored PVC rama. Samo treba voditi računa da se ne odvali veliki komad fasadnog sloja ako se buši sa unutrašnje strane. Valjalo bi prvo neka tanka burgija koja ima dovoljno dužine da probuši obeležavajuću tačku sa spoljne strane pa onda proširiti debljom.

Link to comment
Share on other sites

Ja znam da bi bilo najbolje kada bih probušio rupu, mada u tom slučaju bi mi trebalo dve rupe, jedna za TV antenu i jedna za FM antenu ALI ne smem ništa da bušim jer nije moj stan već iznajmljen tako da kupiću dva flat koaksijalna kabla i time rešiti problem, samo se nadam da nema nekih velikih gubitaka u signalu sa tim flat kablom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...