Jump to content


Najbolja integralna Harman Kardon pojačala, saveti i iskustva


HMrules

Recommended Posts

Pošto sam odlučio da kasnije nabavim neko dobro i kvalitetno Harman Kardon integralno pojačalo interesuje me koje modele bi mogli da mi preporučite?
Ja sam lično bacio oko na HK6950R, konstrukcijski mi deluje super i zaista je jako pojačalo, tu je i HK6900 koji je skoro isti, jedino što nema daljinski, video sam da je PM665VXI isto dobar.
Naravno najbitnije mi je da pojačalo dobro zvuči a između ostalog i da ima daljinski.

Recite mi koje HK pojačalo je najbolje od ovih koje sam pomenuo i da li bi mogli da mi preporučite još neki model?

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, giZ_Mo said:

По мени PM665VXI један од бољих фоно преампа. Мада треба водити рачуна, то су све маторе справе!

Nema veze što su matore sprave, svakako bih uradio osvežavanje i zamenu dotrajalih delova.

Link to comment
Share on other sites

Ako je JBL onda mora Harman. :D

Šalim se naravno, nemam preporuke, jer ne zna se nikad kako će se šta uklopiti. Znači bez obzira što nešto deluje povoljno, moraš insistirati na probi u sisitemu. Ili pozitivno iskustvo nečije. I što novija sprava, ili se u startu spremi na trošak osvežavanja, što nikako ne savetujem. Neke stvari (potenciometri, preklopnici) teško je zameniti.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Nixie said:

Ako je JBL onda mora Harman. :D

Šalim se naravno, nemam preporuke, jer ne zna se nikad kako će se šta uklopiti. Znači bez obzira što nešto deluje povoljno, moraš insistirati na probi u sisitemu. Ili pozitivno iskustvo nečije. I što novija sprava, ili se u startu spremi na trošak osvežavanja, što nikako ne savetujem. Neke stvari (potenciometri, preklopnici) teško je zameniti.

Pa pazi, nešto novije bi bilo npr. HK990 ali većina kaže da ga izbegavam jer se dosta greje i napravljeno je da ne traje dugo, u prevodu lepo zvuči, lepo izgleda ali se štedelo maksimalno tako da uređaj nije dugog životnog veka.

Link to comment
Share on other sites

Te što se pregrevaju stvarno zaobiđi. Vek trajanja elektrolitskih kondenzatora drastično se skraćuje na višim temperaturama. Trpe i ostali elemeti, ali ne tako drastično. Ili ići na prinudno hlađenje ako znaš da dobro zvuči. Već sam pominjao one kulere za laptop.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, HMrules said:

Sve je moguće.

Dakle ja bih njaviše voleo da uzmem HK6950R, PM665VXI mi deluje zanimljivo ali više me privlači HK6950R, da li je to dobar izbor?

Odlican je HK6950R, ali sansa da ga nadjes u dobrom, "necackanom" stanju je prilicno mala.

Kod @miskon-a je moj bivsi - nadam se da ga sluzi kako je sluzio i mene.

Link to comment
Share on other sites

Čim su glavni hladnjaci unutar kutije, problemi se uvećavaju, cela unutrašnjost se greje, a i smanjen je protok vazduha. Kad su spolja, obično nema tih problema sa unutrašnjim komponentama, osim ako se ne štedi i na malim hladnjacima ili trafoima. Eventualno ako spoljašnji hladnjaci nisu dobro dimenzionisani, trpe samo izlazni tranzistori, a ostalo ne toliko.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Nixie said:

I da su jeftinija za proizvodnju, manje skupih hladnjaka, manja kutija...

Pa sad, ovo baš i ne izgleda kao tipična unutrašnjost nekog engleskog pojačala, recimo, nije se štedelo očigledno, ali kako @Delija reče, ipak je neko nešto zeznuo sa inženjerske strane...

HARMAN KARDON HK 990 - Pojačala | Sasomange oglasnik

Link to comment
Share on other sites

Suština priče zašto je HK990 za izbegavanje (i sve njemu slično):

Jedino što bih mu mogao zameriti jeste moja želja da ima još malo živahniji ili svetliji zvuk. Ovo je lično zapažanje, možda sam već mator i cenim druge stvari kod uređaja, ali meni je kod Harman/Kardon-a HK990 uvek falilo još jedno zrno života koje mi je kvarilo celu priču. Ali ne mnogo.

Kao zaključak zaista mogu da kažem da su inženjeri i dizajneri Harmana učinili praktično sve što su mogli, ali je (najverovatnije) menadžment rešio da skreše troškove i napravi relativno jevtino pojačalo koje će služiti nekoliko godina, a posle… ko zna :-). Mogu misliti koliko bi dobro bilo da su u njega ugradili audiofilske komponente.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Pozdrav svima nisam bio dugo na forumu . 😊

Pojacalo HK 6950R je jos uvek kod mene i dalje lepo svira samo tako . Realna cena im je bila izmedju 350-400e zavisi sve od stanja . Sada za njih traze vise sve je ova situacija sa Convidom poremetila i cene su skocile . Bio je jedan primerak u Beogradu na oglasima za 450e u dobrom stanju al izgleda da je prodat . Prati oglase i srecno .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...