Jump to content


Harman/Kardon HK3490 Voltage protect check input problem


HMrules

Recommended Posts

Već više od 6 meseci imam ovaj problem, nosio sam uređaj kod lokalnog majstora ali nažalost nije znao da otkloni kvar, inače uređaj radi normalno i ugasi se uz poruku Voltage protect check input, i tako nekoliko puta u toku dana, pošto su krenuli topliji dani uređaj je počeo češće da se gasi uz navedenu poruku i onda sam odlučio da uradim jedan test, stavio sam veliki kućni ventilator na uređaj tako da tačno vazduh duva u njega i kada ventilator radi uređaj se uopšte ne gasi, kada isključim ventilator uređaj ponovo počne da se gasi što znači da se najverovatnije u uređaju nešto pregreva.

Inače razmišljao sam da pređem na HK6950R, pošto vidim da ga nema na oglasima interesuje me da li se može lako naći u dobrom stanju i kolika je njegova realna cena?
Znam da je skoro bio neki 6950R na KP sa cenom od 500e.

Link to comment
Share on other sites

Nađi neki tihi cooler sa ventilatorom za laptop koji se napaja sa 5V USB, zakači ga na punjač, podigni tu spravu na neke nožice, poturi hladnjak i rešio si problem. Bitno je da vazduh struji odozdo na gore, da vruć vazduh izlazi naviše, obrnuto ne valja, vraćati vazduh unutra. Što veći ventilator sa što manjim brojem obrtaja traba da je tiši.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, HMrules said:

 znači da se najverovatnije u uređaju nešto pregreva.

Однеси ти то поново код тог локалца и нека ти замени шаку електролита у помоћним напајањима, она два велика од 15.000µF/63V не дирај.

Link to comment
Share on other sites

On 21.6.2021. at 11:31, giZ_Mo said:

Однеси ти то поново код тог локалца и нека ти замени шаку електролита у помоћним напајањима, она два велика од 15.000µF/63V не дирај.

Iskreno, razmišljao sam da uređaj odnesem kod neke osobe koja je stručna za popravku hi fi uređaja i da osim popravke uradi i osvežavanje a svakako mi je u planu da uzmem pomenuti HK6950R kada budem pri novcu.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, HMrules said:

Iskreno, razmišljao sam da uređaj odnesem kod neke osobe koja je stručna za popravku hi fi uređaja i da osim popravke uradi i osvežavanje a svakako mi je u planu da uzmem pomenuti HK6950R kada budem pri novcu.

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Inače HK3490 je popravljen, urađeno osvežavanje, sređen kvar, dodat je hladnjak i što je najbitnije sređena je boja tona na moj zahtev, majstor je ostavio prekidač tako da mogu da uključim taj poboljšani zvuk i da ga isključim i slušam njegov standardni zvuk, bio mi je tanak u dubini i sredini, falio je onaj groove, sada je totalno drugi uređaj sa tim poboljšanjem.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, HMrules said:

i što je najbitnije sređena je boja tona na moj zahtev, majstor je ostavio prekidač tako da mogu da uključim taj poboljšani zvuk i da ga isključim i slušam njegov standardni zvuk, bio mi je tanak u dubini i sredini, falio je onaj groove, sada je totalno drugi uređaj sa tim poboljšanjem.

Objasni nam malo, sta radi taj prekidac i poboljsani zvuk?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...