Jump to content


AntiShop


Thecoki

Recommended Posts

Ja sam uzeo nekoliko izdanja. Anti-shop je ogranak firme/izdavačke kuće odličan hrčak.

U aprilu su imali akciju da su davali do 30% na različita izdanja. Tada sam uzeo Kruder & Dorfmeister - 1995 za nepunih 33 evra što je dobra kupovina s obzirom da je ista takva cena direktno na njihovom sajtu.

Prvo nisam hteo da uzmem jer je beli vinil (ne volim vinile u boju u načelu) al kad su mi dali popust i kad sam sračunao jeftinije nego direktno da sam u Austriji poručio. 

Na jazz su davali nekih 15%, na hevi metal između 10 i 20% ako se dobro sećam... bilo je da se probere.

Ovo što kaže Mingus, daju popuste pogotovu za izdanja koji oni uvoze.

Pošto sam bio par puta tamo lično upoznao sam se sa dečkom koji radi/vodi taj ogranak i ponekad pitam na šta mi danas daješ na popust (kao šeretski) pa ako prođe - prođe... mada često prođe.

Pokušavaju da budu "pravi vinyl store" jer nastoje da otkupljuju i polovne ploče al to za sada dosta slabo ide mada im se ponuda polako uvećala ali i dalje je to zanemarljiv broj naslova.

Moja naveća zamerka svima njima (uvoznicima) je što se oglašavaju na KP i Kupindu... ne koriste dovoljno digitalni marketing da dođu do kolekcionara šire publike već očekuju da će biti random izvučeni među svim onim stranicama zatrpani koječime... trebali bi više da koriste društvene mreže ili barem da unaprede svoje matične sajtove za lakši pregled i listanje kataloga.

Link to comment
Share on other sites

I jeste problem sto mi racunamo kao da je njima nabavka cena sa juno na 1kom.Treba racunati i na to da je Juno zaradio u tih 10funti.Ok mi je da nas kao potrosaca kosta nesto malo vise nego u svapskoj ili engleskoj radnji...a ne da poredim njihovu cenu sa potpuno amaterskom kupovinom jedne ploce,shippingom na komad i sl. Mslm sami smo sebi najgori neprijatelji dok tako razmisljamo,ako me razumete...ok nek engleza kosta 10 funtica ,a mene nek kosta i 10-20% vise ali ne x2 vise neg engleza. Ako moze hifi ovde da kosta kao u UK ili cak ispod toga,sto nebi i ploca.Mozda i nije dobar primer ali tih ploca po 10-12 eura sam vidjao u nemackim radnjama,kupio Coltrane album,koji Btw.sjajno zvuci za 10evrica, ali videsmo li mi plocu za 1200-1300 din kod nas...haha pa mi se odusevimo kad vidimo nesto za 2-2500 ...pritom Dol-ka.

Razumem,luksuz je ziveti u srbijici,al ne bas toliki da je sve pod obavezno skuplje i da to prihvatimo lako.Afrike u platama,a a cene nemacka plus.

Link to comment
Share on other sites

 Cisto moja 0.02EUR:

 Kupovina u prodavnici, a posebno kupovina ploca u prodavnici je fizicko, taktilno iskustvo. Mozes da udjes, proberes, mozes da vidis sta ima. Pogledas omote. Popricas sa prodavcem. To je proces koji meni, kad imam vremena za njega, prija. Prodavnice ploca, kao i knjizare, su ustanove kulture. Cesto kupis nesto sto nisi planirao, otkrijes nesto novo.

 Ako vam je jedini kriterijum da kupite sto jevtinije, zaobidjite i knjizare i prodavnice ploca. To nije mesto za vas. Apsolutno nema sanse da se bilo koja fizicka radnja poredi sa e-commerce-om. Nema nikakve svrhe porediti ih.

 Nemam pojma kakva je ta konkretna radnja, ovo je vise generalno opazanje.....

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Koumbare said:

Pokušavaju da budu "pravi vinyl store" jer nastoje da otkupljuju i polovne ploče al to za sada dosta slabo ide mada im se ponuda polako uvećala ali i dalje je to zanemarljiv broj naslova.

Ako poseduješ neki kontakt telefon ili email sa osobom koja je za to zadužena, zamolio bih na PP, jer mi je plan da ponudim svoj katalaog LP-a koji već ovde imam na oglasima za otkup u celini sa značajnim umanjenjem cene.

Hvala

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Father said:

Ako poseduješ neki kontakt telefon ili email sa osobom koja je za to zadužena, zamolio bih na PP, jer mi je plan da ponudim svoj katalaog LP-a koji već ovde imam na oglasima za otkup u celini sa značajnim umanjenjem cene.

Hvala

Sad sam tek video ovaj post i da je postavljen link za kontakt.

Ja bih zamolio da podeliš iskustvo ukoliko otkupe tvoju kolekciju, ne da deliš sumu i slično, nego čitav proces - dal su profesionalni ili nastupaju kao da "čine uslugu", dal su došli po vinile ili "donesi mi na noge" itd.

Link to comment
Share on other sites

U planu mi je da im pošaljem PDF katalog i dam exel fail sa cenama ukupne kolekcije na 1 komad, pa dalje razgovaramo o količini i popustu do max 50%.

Koliko sam video donose im se vinili u radnju.

Moja iskustva na tom polju su ok kod Triumvirate prodavnice koja je već neko vreme zatvorena. Bila je trampa dve licence za 1 original. Ali na kraju izađe da procene neku ploču i 1 za 1, tako da beše to iskustvo korektno...

Javiću, kada budem imao šta da javim.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
U planu mi je da im pošaljem PDF katalog i dam exel fail sa cenama ukupne kolekcije na 1 komad, pa dalje razgovaramo o količini i popustu do max 50%.
Koliko sam video donose im se vinili u radnju.
Moja iskustva na tom polju su ok kod Triumvirate prodavnice koja je već neko vreme zatvorena. Bila je trampa dve licence za 1 original. Ali na kraju izađe da procene neku ploču i 1 za 1, tako da beše to iskustvo korektno...
Javiću, kada budem imao šta da javim.

Jel bilo neke realizacije? Kakva su iskustva?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...