Jump to content


GOAT


Srecko

Recommended Posts

Znam da si se bavio tenisom na razne nacine dugo vremena, zato me malo iznenadjuju neki stavovi.

Oko jednog se definitivno slazemo - koliko nam znaci da Novak bude najbolji. Jedino, meni nije bitno sta ce neke ankete da pokazu.

Sportisti jako dobro znaju da reci van terena nista ne znace i da se sve pokazuje i dokazuje na terenu.

I to je Novak pokazivao i do sada, a sada ce i da zacementira za sva vremena. Uopste ne sumnjam u to.

 

Link to comment
Share on other sites

Nazalost gotovo ništa se neće promeniti i kad Nole preuzme sve rekorde.

Da li biste Vi dozvolili da Vam se uruši sistem, ni ja ne bih (a to bi ga urušilo)?

Kada se bude došlo do toga da Nole bude i od njih prihvacen kao GOAT, samo će se revidirati pravila igre (ATP) i uspostaviti nova npr. lepota igre (ocenjivace se možda kao u umetničkom klizanju pa će tako Federer i dalje moći da bude GOAT- sprdam se naravno) baš kao sada kako NATO pokušava da marginalizuje Dejton.

Pa skoro su hteli da naprave fudbalsku profesionalnu ligu samo sa svojim klubovima a ostalom delu planete da uzimaju novac za prenose (i napravice je videće te).

Pa Vi to i bolje znate od mene, da je u pitanju ogroman novac koji je u osnovi sistema i njihove supremacije.

Dakle Nole će biti samo još jedan kamičak koji ih žulja, kao Grigorije Perelman kada je dokazao Poenkareovu teoremu i odbio Fields medal i milionsku nagradu.

No svaki naredni kamičak je i novi žulj a onda jednog momenta vam kamičci onemoguće lokomociju.

Mi nismo Kinezi da bez problema možemo da pravimo hiljadugodisnje planove ali ni nemamo nikakve druge izbore osim ovakvih-kamičci tek da ih podsetimo da smo tu.

Zato glasajte za Noletaaaaaaaa!

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Srecko said:

Pa skoro su hteli da naprave fudbalsku profesionalnu ligu samo sa svojim klubovima a ostalom delu planete da uzimaju novac za prenose (i napravice je videće te).

A sta je UEFA ili FIFA? Humanitarna organizacija? :)

Nisu njih zaboleli problemi malih fudbalskih saveza i klubova - vec iskljucivo novac. 

To se jako lepo vidi u kosarci u odnosima ULEB-a i FIBA-e.

 

Odavno je sve to daleko vise od sporta, tj. najmanje je sport.

Link to comment
Share on other sites

Nije samo da ne vole nas Srbe, nesto drugo je tu po sredi. Mislim da slican tretman imaju i druge zemlje istocne evrope (kad vec pricamo o Evropi).

Npr, pre 2 godine zensko finale Vimbldona, Simona Halep vs Serena Vilijams. I naravno svi navijaju za Serenu.

Sto bi jedan moj bivsi kolega rekao, po sredi je "kulturoloski rasizam".

Link to comment
Share on other sites

@Srecko

Ako ste već opomenuli kolegu da ne ubacuje politiku, bilo bi dobro da date dobar primer. Ali teško to ide, jer cela ova sprdnja sa kojekakvim dodelama i titulama je čista politika.

Dobro oni znaju ko je ko na terenu, ne moramo mi laici da ih ocenjujemo i procenjujemo.

Svojevremeno sam jednom englezu u lice rekao da su skoro sve što danas poseduju obezbedili hiljadugodišnjim otimanjem svega što im je dopalo šaka po svetu. Znate šta je rekao? Pa šta.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam gde sam umešao politiku?
Ovo o čemu sam ja govorio je pre Istorija civilizacije i čiste konstatacije o međunarodnim odnosima koje ste i Vi sami pomenuli s’ pravom.
Naravno da ne moramo biti saglasni.
Ja eto mislim i dalje da je bitno učestvovati u njihovim anketama (naveo sam i razloge zašto to mislim) i zamolio sam kolege koji dele moje mišljenje da isto urade.
Niti sam sveznajuć, niti najpametniji niti mislim da sam uvek u pravu pa ni ovo sto sam apelovao ne predstavlja Sveto pismo.
Jasno je da nije strasno i ne biti mog mišljenja i ništa se neće desiti ni ako Vi i kolege sa mišljenjem poput Vašeg ne glasaju.

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, R_R said:

Svojevremeno sam jednom englezu u lice rekao da su skoro sve što danas poseduju obezbedili hiljadugodišnjim otimanjem svega što im je dopalo šaka po svetu. Znate šta je rekao? Pa šta.

Englezi, najomrazeniji turisti sirom sveta. :D

Link to comment
Share on other sites

Đoković nije marketinški atraktivan “proizvod” i to je činjenica. Niti će biti.

Federer zarađuje 2x više od Novaka, a već dugo mu gleda u leđa? Da li je ovo realno? Ima tu svega, ali krajnja rezultanta je uvek novac. Ako za Federera na takmičenjima uvek navija veći % publike nego za protivnika, to je signal sponzorima da u njega treba ulagati. Boli njih uvce da li je on prvi, treći ili peti, dogod se roba, koju on “blagosilja” u nekoj reklami, dobro prodaje. A činjenica je da iako pada na ATP listi, nije ništa manje potentan da reklamira neki proizvod.

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, R_R said:

Đoković nije marketinški atraktivan “proizvod” i to je činjenica. Niti će biti.

Federer zarađuje 2x više od Novaka, a već dugo mu gleda u leđa? Da li je ovo realno? Ima tu svega, ali krajnja rezultanta je uvek novac. Ako za Federera na takmičenjima uvek navija veći % publike nego za protivnika, to je signal sponzorima da u njega treba ulagati. Boli njih uvce da li je on prvi, treći ili peti, dogod se roba, koju on “blagosilja” u nekoj reklami, dobro prodaje. A činjenica je da iako pada na ATP listi, nije ništa manje potentan da reklamira neki proizvod.

Ma mani Federera - to je ogroman projekat i masinerija. Nema tu poredjenja.

Nisikori je par godina zaradjivao jedva nesto manje od Djokovica.

Lepo kazem da to jedva da ima veze sa sportom.

 

Danas sam kivan na Jokica, ali i on je bukvalno napravio svetsko cudo kad je uspeo da bude MVP pored svih onih drzavnih projekata - na kojima se radi od njihove 10. godine i u koje se ulazu stotine miliona jos dok su tinejdzeri. Zato i takva reakcija na izbor - muk.

Link to comment
Share on other sites

Nisam saglasan!

To je sve namera, dobro osmišljen marketing i politika.

Ako na AO (koji je Nole osvojio 9 puta i koji bi trebalo da mu se klanja do zemlje) Federera organizator stalno postavlja da igra u udarnom večernjem terminu a Noleta i Rafu po danu (na stranu napor igranja po suncu) ili duboko u noć onda ciljne grupe ne mogu ni da vide, upoznaju, zavole ikoga drugog do Federera.

Dakle nije Federer marketinški interesantan nego je zaokruzeni proizvod napravljen da bude interesantan masi i to je mogao biti bilo ko sa iole kvaliteta.

Najbolji primer Vam je Kirios na koga bi normalni roditelji trebalo da ukazuju kao na loš primer.

Nadam se da me nećete pogrešno shvatiti, mislim da nije u skladu sa temom da nastavljamo sa diskusijom o tenisu (i sam sam kriv i izvinjavam se) i da pozovem još jednom kolege, koji dele moje mišljenje, da ucestvuju u anketi Yahoo sport o teniskom GOAT.

Link to comment
Share on other sites

Gospodine [mention]Ljuba [/mention] ,

da u pravu ste!

Izvinjavam se.

Jako je teško izbeci da se pomenu takve stvari jer su stereotipi upravo uzrok.

Zato neću više objasnjavati zašto sam pokrenuo temu!

Ko hice da glasa za Noleta neka glasa ko neće ne mora.

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

nije to bas tako jednostavno "mrze Srbe"... i cela ta prica oko koje se trudite nema neke posebne veze niti je vazna imho. covek je goat tenisa postao i pre Rolam Girosa. ako bas treba za nesto konkretno i objektivno se vezati, nek bude rekordan broj tih no1 nedelja, u eri "ovih omiljenih". eto to je moje misljenje, a ne volim kompletan "lik i delo" ni malo... da ne detaljisem, da se ne diskutuje nepotrebno - al gledam i navijam jer je sportski fenomen.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...