Jump to content


GOAT


Srecko

Recommended Posts

Najbolji srpski sportista svih vremena, istinski biser u svakom pogledu. Patriota, altruista, superlativi se sami namecu... 

Sva nervoza, znojenje dlanova, neprespavane noci i unisteni vikendi su mu oprosteni sa moje strane ali koji ga je andrak naterao da ode u posetu onoj ljudskoj i ministarskoj karikaturi Julinu, nece mi nikada biti jasno :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ђоковић је супер сппртиста, филантроп итд али кад би поред Амазоније и Аустралијске дивљине мало обратио пажњу и на катастрофу природе које се свакодневно дешава у Србији. Ок, ташта му у врху за уградњу мхе ал' опет... да јој проценат и да прекину силовање природе.

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi lepo da se tema ne politizuje da je moderatori ne zaključaju.
Ovako ipak tema podseća ljude da se suprotstave imanentnim promenama “pravila” vrednovanja rezultata tenisera od strane onih koji su tenis izmislili, proglasili za najgodpodskiju igru ne sanjajući da će ih neki Balkanac dovesti u problem i primorati da menjaju pravila u hodu da bi zadržali nepostojeću supremaciju.
Suština je da je Nole odavnoooooo GOAT jer od kada je ATP uveo bodovanje turnirskih rezultata (Feničani izmislili lovu) veoma je lako sve rezultate skupiti, obračunati i uporediti i naravno videti da je Nole ubedljivo najbolji ikada.
Insistira se na broju GS titula, trenutno, samo zbog toga sto je to jedna id retkih kategorija u kojoj Nole nema najbolji rezultat.
Naravno i sam Federer je na intervjuu u Haleu rekao da je to glupost jer je i sam shvatio da će i po tom osnovu on i Nadal brzo biti iza Noleta.

Glasajte!

Link to comment
Share on other sites

[mention]Delija [/mention]

Taj sajt prati promil ljudi a :ESPN, Yahoo Sport, Gardian, NY Times i sl. milijarde.

Naravno da znam za taj sajt i pratim ga (RELATIVNO JE KOREKTAN) ali ne samo ja nego mnogi imaju kapitalnu primedbu zbog koje sam sajt baš i ne uživa poštovanje kakvo bi mogao da ima.

Dakle u Open Eri takmičenje muškaraca vodi ATP koji je naravno osmislio i bodovanje u smislu vrednovanja rezultata tenisera zbog rankinga prvenstveno.

Tako GS pobednik znate da dobija 2000 bodova, pobednik Mastersa dobija 1000 bodova, pobednik turnira kategorije 500 dobija 500 i tako je bodovan učinak svakog igrača počev od kvalifikacija.

Zbači postoje pravila po kojima su svi igrači ušli u takmičenje i ona se ne mogu retroaktivno menjati.

Diduše ATP je tokom vremena menjao pravila (bodovanje turnira itd.) ali naravno da se i te izmene bez problema mogu dovesti u korelaciju sa trenutno važećim (nisu to ljudi iz ATP radili napamet već sistemski).

Problem sajta koji ste linkovali je sto su oni uveli svoj način bodovanja (pobednik GS 8 bodova itd) i izabrali šta će (koje turnire) smatrati važnim.

Tako su mogli reci da je najbitniji lični skor a po tome bi Nik Kirios trebalo da bude ispred Noleta jer vidi sa 2:0 u mečevima.

E to je već izmena pravila pod kojima se vrednuju rezultati takmicenja.

Lično mi je njihov pristup blizak (više nego ATP) ali to je isto kao kad ljudi mešaju pojmove pravo i pravda.

 

Dakle sve se zna i nema potrebe izmišljati rupe na saksiji (od jaki su Feničani izmislili lovu zna se koliko šta vredi a da li mi imamo primedbu na cenu potpuno je nebitni).

Postoji istorija svakog igrača u ATP bazama, mogu se sabrati bodovi i možete veoma lako saznati ko je najbolji ikada.

Naravno i tada možete imati primedbe jer je npr. Connors pobedio na 109 turnira jer je igrao (tako kažu) malte ne seoske turnire i naravno svaki model neke statisticke obrade je diskutabilan ali i to kada ste otvorenog uma je kako za prevazići.

Da biste ovo prevazišli (i za to postoji pravilo ATP) i da biste mogli da uporedite igrače ništa lakše id odluke da se svake godine od odigranih turnira izabere 17 najboljih rezultata (ATP je propisao da je to minimum koji rangirani igrači moraju odigrati godišnje) i po tom principu uporede rezultati itd.

 

Problem nastaje kada Vam se rezultat te analize ne dopadne jer kako god da je sprovedete ispadne da je najbolji ikada Balkanac-Novak Đoković a to izgleda boli.

 

Zato, ako ne pratite reći ću Vam, sve se više zagovara ideja da je GOAT “istina iz oka navijača” i da je ne treba dovoditi u striktnu korelaciju sa rezultatima (dušu dalo za pokojnu Milku Babović) jer se tenisom zabavlja minoran deo planete, za razliku od fudbala, i navijača zapadni momci imaju nekoliko rangova veličine više od Noleta iz male Srbije.

Tako, Federer prosle godine nije igrao a zaradio je od reklama duplo više od Noleta a Nole je od turnirskih nagrada u karijeri već zaradio skoro 30% više od Federera.

 

Temu sam otvorio iz razloga jer ovo sto rade nije ništa drugo do krivotvorenje istorije a rade zato sto im se može.

Zato sam Vas zamolio da glasate (Yahoo će naravno objaviti rezultat kakav bude hteo) čisto da utuve da to što manipulišu planetom (može im se) ne znači da smo i glupi i da ne shvatamo i pamtimo!

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, gvlada said:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Goat

 

Значи, тврдиш да је Новак Ђоковић јарац? :)

 

 

Bolje jarac nego ovan. :D

1 sat ranije, Srecko said:

Bilo bi lepo da se tema ne politizuje da je moderatori ne zaključaju.
Ovako ipak tema podseća ljude da se suprotstave imanentnim promenama “pravila” vrednovanja rezultata tenisera od strane onih koji su tenis izmislili, proglasili za najgodpodskiju igru ne sanjajući da će ih neki Balkanac dovesti u problem i primorati da menjaju pravila u hodu da bi zadržali nepostojeću supremaciju.
Suština je da je Nole odavnoooooo GOAT jer od kada je ATP uveo bodovanje turnirskih rezultata (Feničani izmislili lovu) veoma je lako sve rezultate skupiti, obračunati i uporediti i naravno videti da je Nole ubedljivo najbolji ikada.
Insistira se na broju GS titula, trenutno, samo zbog toga sto je to jedna id retkih kategorija u kojoj Nole nema najbolji rezultat.
Naravno i sam Federer je na intervjuu u Haleu rekao da je to glupost jer je i sam shvatio da će i po tom osnovu on i Nadal brzo biti iza Noleta.

Glasajte!

Statistika je posebno impresivna ako se pogleda zadnja decenija tj od 2011 pa do danas. Djokovic ima vise titula (GS, Masters) od Federera i Nadala zajedno, vise nedelja je bio na prvom mestu od njih dvojice zajedno itd.

 

Link to comment
Share on other sites

e ako i na yahoou pobedi to je to...

Ne, Nole ni neće moći da pobedi na Yahoo-u.
Suština je da li ćete Vi učešćem u anketi im sugerisati da baš i nismo Mi (Srbi) toliko ograničeni (koliko oni misle) i da koliko god nas shvatali ljudima drugog reda mi to ipak nismo nego Evropljani kao i oni sa pojedincima mnogo boljim od njihovih (NOLE).
Nekoliko puta sam, leteći u USA, u Londonu na aerodromu Heathriw doživeo tretman kakav niko ne zaslužuje (ne samo mi Srbi, Avganistanci, Iranci ….) i to mi prokleto smeta i borim se protiv toga kako znam i umem svuda.
Ako sam im bio dobar da samnom sklapaju ugovore i da na meni zarade prilično novca onda, zbog geografije a ne kvaliteta bi trebalo da imam tretman bar sličan (upola) kao i njihovi građani ili tretman sličnim onom koji oni imaju kod nas.
Link to comment
Share on other sites

@Srecko

Djokovica ne vole zato sto je Srbin i to nista nece promeniti. Isto tako nece ni bilo kakvo glasanje - i to totalno nebitno da li nas ima saka jada ili mnogo vise od toga.

Novak MORA da bude najbolji u svim iole relevatnim kategorijama i to je to. Mora da se popiski po svima na terenu. I hoce.

Kakva glupa glasanja, kakvi bakraci... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

A to zasto nas ne vole - pa sami smo krivi za to, nazalost. Koreni toga poticu generacijama pre nas - i tesko mi za svog veka mozemo nesto tu znacajno da promenimo, ali treba da radimo na tome zarad nekih buducih generacija. Novak definitivno radi.

Teska tema i nije za Hi-Fi forum.

Link to comment
Share on other sites

[mention]Delija [/mention]
U tenisu sam preko 60 godina i igrao sam kao takmičar kao mlad i bio sportski radnik i svašta radio i u klubu i TS Beograda …….
Verujte mi da jakooooo dobro poznajem temu.
Tačno je da Noleta ne vole zato sto INSISTIRA da je Srbin i da je iz Srbije ali PRIMORAO IH JE DA GA POŠTUJU.
Najlepši moji utisci iz USA su vezani za Noleta jer kao sto znate 90% Amera meša Srbiju i Sibir i trpa nas u Aziju ali kad kazete da ste iz zemlje iz koje je Nole sve svima postaje jasno i svi ama baš svi više nemaju dilemu čak i gde je Srbija.
Dakle sviđalo se to nekome ili ne on je OGLEDALO Srbije u najlepšem smislu, AMBASADOR kakvog svet nije video, i koji je mnogima od nas život učinio lepšim čak nam i doneo neke nezasluzene koristi kao meni u USA samo zato sto mi je Nole “sugrađanin” (npr. igrao sam na Stanford Tennis Center mesec dana tenis, kada sam želeo, i upoznao se i družio se Bobom Brajanom ne po osnovu toga sto mi je sin tada bio Assistant Proff. Na Math. Department-u Stanford University već zbog Noleta!!!).
Dakle, u pravu ste vuk dlaku menja a ćud nikako, međutim i vuka naučite da dolazi na hranilicu npr. e tako ih je Nole naučio da ga POŠTUJU a i mi dobijamo mrvicu tog poštovanja kroz njegovo uzdizanje.

Link to comment
Share on other sites

tesko mi za svog veka mozemo nesto tu znacajno da promenimo, ali treba da radimo na tome zarad nekih buducih generacija. Novak definitivno radi.

Divno rečeno!!!
Saglasan sam da nije tema za HiFi forum, ja sam je otvorio (i na mnogim drugim forumima, Nole je inače startovao sa 12%, Rafa sa 22% a Rodžer sa 54% kada sam ja video anketu) samo da bismo glasali za Noleta i mi malo pomogli ublažavanju njegove stigme a kroz njega i sebi.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...