Jump to content


Ozvučenje za radni sto


KorteZ

Recommended Posts

Silom prilika često radim od kuće. Obzirom da mi je glavni sistem u dnevnoj sobi, a da u radnoj nema ništa želeo bih da nabavim "nešto" za neobavezno slušanje muzike dok radim.

Izvor je TIDAL, a radni prostor skučen. Najviše bi mi odgovarali mali aktivni zvučnici, mada nisam ograničen na tu varijantu. Da li postoji pristojno rešenje za male pare?

Uvek mogu da kupim neki "plastikaner" za hiljadu-dve. Da li tu ima nešto što može da se izdvoji?

Ako neko ima nešto što se uklapa u moju priču a ne treba mu može slobodno da mi ponudi na PP.

 

Hvala unapred. Pozdrav

Aleksandar

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

5 sati ranije, KorteZ said:

Da li postoji pristojno rešenje za male pare?

Miucrolab FC330, i mogu da se lepo unaprede ako te ne mrzi. Skrroz retro izgled, kutije od medijapana. Ako nećeš mnogo da se zamajavaš sa njima, onda samo dodaš malo dampinga u kutije. Još su u pogou svakodnevno. i ako su davno kupljene. Kompletan upgrade je ovde opisan.

https://www.diyaudio.rs/topic/8911-microlab-fc330-sal-dt20/?tab=comments#comment-273980

 

Link to comment
Share on other sites

probaj Tivoli sa KP
https://www.kupujemprodajem.com/audio/muzicke-linije/tivoli-audio/oglas/116937095
https://www.kupujemprodajem.com/audio/muzicke-linije/tivoli-audio-music-system/oglas/91124270

ja koristim Tivoli One, prebacio sam ga iz spavace sobe za radni sto. Krivo mi je sto nije stereo ali ipak, za jedan tranzistor svira sasvim odlicno. 

 

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima. I tata bi sine, ali nažalost nemam 800 evra za ozvučenje za radni sto. Hteo sam da vidim da li ima "podnošljivih" rešenja za malo para. Ne bih davao više od  100-ak evra, po mogućstvu i manje. U tom smislu FC330 mi je OK (osim što ne znam šta bih sa njima po pitanju unapređenja). Gledao sam još i  KURZWEIL KS-40A (11.499), kao i predlog PreSonus Eris 3.5 BT (OK kao koncept, da li može još jeftinije?).  

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Willi Studer said:

Kao budžetsko stono rešenje, uvek bih uzeo neki JBL Charge ili drugi model.

JBL Charge je krš za tu PC primenu, bar četvorka. Preko bluetooth imaš kašnjenje, a ako ga povežeš na AUX posle par sekundi ode u sleep mod iz kog mu treba sekunda da se probudi. Ni jedno ni drugo ne smeta striktno za muziku, ali ako gledaš youtube ili bilo kakav drugi video - problem je. A i duplo je skuplji od pominjanog budžeta, a i mono je. Iako ima takve mane to je odličan zvučnik za razne namene, poneseš ga u kuhinju, u drugu sobu kad nešto radiš, na terasu, na more, gde god, ali nije neko PC stacionarno rešenje.

Pogledaj Edifier aktivne zvučnike, imaju nekoliko modela za te pare, a imaju solidne reviewe. Nisam ništa od toga čuo, zato i kažem pogledaj/poslušaj ako možeš, nisam rekao "kupuj" :)

Sem toga za ispod 100e i nema bog zna šta...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, KorteZ said:

U tom smislu FC330 mi je OK (osim što ne znam šta bih sa njima po pitanju unapređenja).

Ne mora da se unapređuje u opšte, nego ja nisam nikad zadovoljan fabričkim stanjem. :D

Gotovo sam siguran da za te pare nema bolje, a da je novo sa garancijom. Ako nije po volji retro look, i malo veće dimenzije satelita, onda zaboravi na predlog.

Vrlo su pouzdani, moja sestra ima takođe FC330 godinama, tu nisam ništa prepravljao jer nije bilo interesovanja.

Ima i skuplja opcija, FC530U, daljinski, radio i USB ulaz za flash.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, KorteZ said:

Hvala na odgovorima. I tata bi sine, ali nažalost nemam 800 evra za ozvučenje za radni sto. Hteo sam da vidim da li ima "podnošljivih" rešenja za malo para. Ne bih davao više od  100-ak evra, po mogućstvu i manje. U tom smislu FC330 mi je OK (osim što ne znam šta bih sa njima po pitanju unapređenja). Gledao sam još i  KURZWEIL KS-40A (11.499), kao i predlog PreSonus Eris 3.5 BT (OK kao koncept, da li može još jeftinije?).  

https://novi.kupujemprodajem.com/kompjuteri-desktop/pc-zvucnici/altec-lansing-atp3/oglas/117593406

Proveriti stanje obavezno.

Link to comment
Share on other sites

Ti alteci imaju dve loše stvari.

Džek koji ulazi u bas jedinicu je višepolni i fabrički je veoma loš (struja i svi signali kroz jedan džek). Tu zna da dolazi do gubljenje signala.

Bas jedinica uvek bubnja bez obzira gde je staviš.

Sateliti daju jako dobar zvuk, ovo bi bio moj predlog da nema ove dve gornje mane.

-----------

Kineski microlab su se pokazali kao ok. Cenim da su još bolji kad se uradi upgrade kako je Nixie predložio.

Link to comment
Share on other sites

Taj Altec je nov kostao manje od 60 evra pre 20 godina i bili su dobar pazar tada. 50 evra za "punoletne" nije dobar pazar nikako.

Zeza i volume potenciometar posle odredjenog vremena. Kod mene jedva da su bili korisceni, a opet je "prokrcao".

Link to comment
Share on other sites

A inflacija? Kolega je kupio NAD pojačalo tada za 600 eura, sad je isti takav danas, po snazi gledajući, više nego duplo skuplji. Nisam siguran da je i bolje zvučeći.

Za taj zvuk srednjih i visokih teško danas bolje za te pare. Na stranu sve mane nabrojane. Šteta zbog njih.

 

Link to comment
Share on other sites

Јесте, данас скупљи хифи али тај некадашњи није направио квантни скок у данашњицу него је старио заједно са инфлацијом само у контра смеру. Није реално да нешто што је било нпр 600е пре 20 година кошта данас половно толико или више. И да није коришћено, стајало у кутији запаковано, опет не ваља.

Link to comment
Share on other sites

Bogami 20g inflacije uopste nije mala stvar.Zapravo i nije toliko inflacija problematicna koliko je hifi postao skup.Mnoge sprave su bukvalno otisle x3.Ne naravno u ovom segmentu..ali evo ja sam jedan od tih sto je platio amp i vise nego sto je kostao kao nov.Mogu da sanjam o nekadasnjoj ceni ali on sad kosta bezmalo 3 puta vise.Pravi se jos uvek,bez izmena tipa mk 1,2,3 ...s,se,tdi

Izvinjavam se na off ...kao sto rekoh nije primenjivo na ovaj segment.

Link to comment
Share on other sites

Половна роба вреди онолико колико је неко спреман да плати за њу... јесте то тачно, али пар људи одлучи тако да плати и после сви дигну цене свим половњацима у нади да ће зарадити... и добили смо данашњи кп где се исте ствари врте већ годинама без најаве продаје или спуштања цене.

Link to comment
Share on other sites

Za Kp si potpuno u pravu.To je zadnje mesto na svetu odakle bi nesto kupio.Tamo se precenjuju vrlo cesto i potpuno bezvredne stvari.Mislim da nisam od poslednjih 20 sprava,ni 20g nijednu kupio odatle.Ako izuzmem dve lampe od kojih je jedna neispravna.Forumski oglasi s druge strane jesu dobro mesto.Ali ...never say never.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...