Jump to content


Zvucnici za NAD c325bee


Salep

Recommended Posts

Malopre sam promasio i ovo pitanje postavio na pogrešnom forumu, pa da se ispravim. Imate neki savet, koji podnostojeci zvucnici su dobar "match" sa pojacalom NAD c325bee? Muziku slusam sa mini PCja + DAC + bzvz zvucnici trenutno (Heco) 

Proizvodjac preporucuje PSB, ali osim njih...?

Budzet je do 500eur. Soba je nekih 30ak m2. Muzika koju slusam je raznovrsna od Black Sabbatha, preko Dave Burbecka pa do Massive Attacka... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ta proizvodjacka uputstva oko sinergije su da budem blag - upitna.  Uostalom probas, cujes i uveris se.

Ako posmatramo samo uklapanje amp-zvucnici, sa npr. B&W starije serije 6 (685/683 S1) taj Nad zvucni tamno, muljavo i sa preduvanim bassom, podnosljivije sa MA silver ali slican, rekao bih tunjav i nedovoljno dinamican zvuk sto je po mom iskustvu odlika tih serija 3 NAD ampova. 

Probao bih neki MA, Focal, mogu se naci u tom rangu cene, mozda cak Klipsch, Polk, sta mozes dovuci kod sebe. Generalno potrazi otvoreniji zvucnik po karakteru i pokusaj da sve probas u svom okruzenju, uz svoj izvor zvuka i svojoj prostoriji. Da ne govorim koliko od sobne akustike i mogucnosti pozicioniranja u prostoru zavisi koji zvucnik odabrati. Ne zuri sa odlukom ukoliko nemas dalje nameru da menjas komponente.

 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, sondek said:

Barem Nad nije tesko staviti pod mišku kad vidis zvucnike koji ti deluju interesantno.To sto Nad daje neku preporuku ne mora da znaci puno.Ipak kupujes prema svom ukusu.

Upravo tako, to cu i da uradim. Mislim da ovde ima mnogo iskusnih ljudi pa sam zato pitao da ne bih lutao sa markama i modelima zvucnika

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...