Jump to content


Vrednost vintage risivera


mikeli74

Recommended Posts

Pozdrav! Hteo bih svoj Marantz 2220b risiver da zamenim za neki jači model. Konkretno me intetesuje Marantz 2250b. Ima par komada kod nas po oglasima, ali bih jedan izdvojio, jer je skoro osvežavan, menjani mu kondezatori, i ima wood case. U dosta dobrom je stanju i kozmetički. Cena mu je 700 eura. Da li jedan ovakav risiver vredi taj novac? 

Unapred hvala na odgovorima. 

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, giZ_Mo said:

По мени не, јер и ако је освежен ко зна шта те чека у току коришћења

Rizik uvek postoji, pogotovo kada je jedan ovalo stari uređaj u pitanju. Hvala na odgovoru. 

Link to comment
Share on other sites

ljubitelj sam vitnage risivra, ali:
svi ti uredjaji imaju ~50 godina. Ne znam koji elektrolit ce biti dobar nakon toliko vremena. Trimeri, hm, pitanje. Radna tacka takodje je verovatno zrela za proveru, i tako dalje....

ako nisi spreman da se igras... rizik...

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Operater said:

ako nisi spreman da se igras... rizik...

Uh, veliki je ovo novac da bih se igrao. Ipak mislim da ću ići na neku jeftiniju i slabiju varijantu, tipa 2225 ili 2238. Do 300 evra. I da ga posle komplet refrešujem opet ću jeftinije i sigurnije da prođem. 

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, mikeli74 said:

Uh, veliki je ovo novac da bih se igrao. Ipak mislim da ću ići na neku jeftiniju i slabiju varijantu, tipa 2225 ili 2238. Do 300 evra. I da ga posle komplet refrešujem opet ću jeftinije i sigurnije da prođem. 

Ни у том случају није баш тако светло. На пример, код те серије постоји тз. "dial lamp holder and dial lamp reflector" који је од пластике. Временом пластика се греје од сијалица и што је и логично скраћује јој се век. Мени се десило да при конверзији са сијалица на лед се та пластика распала. И шта сад' уређај је донешен са "исправном". Дакле нису само електролити и тримери у питању!

Ја да се питам а не питам се обратио бих пажњу на Sansui из тог времена!

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, giZ_Mo said:

Временом пластика се греје од сијалица и што је и логично скраћује јој се век.

Ја да се питам а не питам се обратио бих пажњу на Sansui из тог времена!

Na mom 2220b je ta plastika pukla, pa sam morao da nesto improvizujem. Na svakom snimku na YT gde neko nešto radi oko bilo kojeg modela Marantza iz serije 22xx ta plastika je oštećena. 

Na koji model Samsuia kaonkretno da obratim pažnju? Kakvi su oni što se tiče zvuka? Slični Marantzu? 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, mikeli74 said:

Na koji model Samsuia kaonkretno da obratim pažnju? Kakvi su oni što se tiče zvuka? Slični Marantzu? 

На серију "G", 4xxx, 5xxx,6xxx, 7xxx............ Код Сансуија је бар просто, прва два броја означавају приближну снагу.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1.6.2021. at 20:13, giZ_Mo said:

На серију "G", 4xxx, 5xxx,6xxx, 7xxx............

Ništa kod nas od Sansuia ne može da se nađe. Na KP je dosta loša ponuda. Svideo mi se jedan Pioneer sx838, o na osnovu onoga što sam o njemu našao na internetu može da posluži kao zamena za Marantz 2220b. Ipak mi je 700 eura povelika suma za risiver. Pioneer je oko 400 eura. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...