Jump to content


Lapp Kabel OLFLEX


Mingus,Mingus

Recommended Posts

Nemam ja protiv da čovek kupi šta misli da mu je pristupačno. Ipak mislim da je kolegijalno uputiti ga u loše strane takve inicijative.

Obzirom da ne pita šta je bolje za iste Ili manje novce, ne dobija ni dalje preporuke.

Nažalost, konektori su večna zamka jeftinih rešenja DIY kablova. Oni ne mogu da budu kvalitetni i jeftini, pa je konačna suma uvek neprihvatljiva.

Tračak nade u tom smeru su upravo Andrejevi konektori, ali jeftinije od toga neće moći, a da je kvalitet zagarantovan i za penziju.

Inače solidan strujaš se lako napravi, samo je potrebno izbeći uobičajnu konstrukciju tri spiralno upletene žice, pa neka je reč i o furutech-u.

Link to comment
Share on other sites

Зависи од појачала. :)

Од тих "јефтинијих" каблова пре бих ишао по неком рецепту са форума него куповао. Од брендираних знам да су одлични Фурутек Алфа 3 за појачало и Кимбер РК10. Они су све само не јефтини.

Link to comment
Share on other sites

Keč je što ne može da se kupi. Mora da se napravi.

1. Bakarna licna 2.5-4mm2 u silikonskoj izolaciji

2. Dva međusobno uvrnuta provodnika stegnuta termoskupljajućim bužirom.

Za kabl sa potrebom za uzemljenje

3. Blago spiralno obmotan treći kabl uzemljenja okolo kompletirane prethodne izvedbe. Valjalo bi i njega utegnuti još jednim ts. bužirom.

Ovo je najosnovnija, najjeftinija, najlakša i vrlo solidno bolje zvučeća opcija od fabričkih pvc izvedbi sa kotura.

Konektori VBS i sve skupa ispod 100€.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, ivanp said:

Za pojačalo sam kupio 3x1,5LIYCY po preporuci Nixie, (počelo da piše plavo podvučeno, kuku lele), ali nema 3x2,5!

To je davno bilo, bolji su od onih Kineskih sa IEC konektorom. Posle sam napravio nekoliko komada po receptu Ozren Bilan-a i to je bolje od LIYCY. Trenutno imam par komada sa tri žice VDH CS12, a u budućnosti biće i boljih. Dosta utiču na zvuk tako da zavisi šta se uklopi od toga svega u sistem. Konektori su Martin Kaiser, oni najjeftiniji. Nešto mi se ne daju pare za ekskluzivu.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nixie said:

To je davno bilo, bolji su od onih Kineskih sa IEC konektorom. Posle sam napravio nekoliko komada po receptu Ozren Bilan-a i to je bolje od LIYCY. Trenutno imam par komada sa tri žice VDH CS12, a u budućnosti biće i boljih. Dosta utiču na zvuk tako da zavisi šta se uklopi od toga svega u sistem. Konektori su Martin Kaiser, oni najjeftiniji. Nešto mi se ne daju pare za ekskluzivu.

Misim, ono motaš, motaš, skoro da mi se zavrtelo u glavi od opisa Ozren Bilana, i .... staviš utikač ko iz gvožđare na ćošku?

Mislim da ću bar bakarne Viborge da kupim kod Francuza sa starim dobrim LiYCY. Polako...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...