Jump to content


Zvucnici oko 2000e


JTGTS

Recommended Posts

5 sati ranije, Trouble said:

Ako su na listi "zvucnih prioriteta" velicina stejdza i "vazduh" izmedju instrumenta onda  cijevi sa icepowerom obavezno.

Bez njih je ravno,samo lijevo i desno.

nemam cevi u preampu i vazduh je tu i scena je usve tri dimenzije fenomenalna.

icepower prosledjuje dalje sta dodje od izvora i preampa, za problem sa scenom i vazduhom na tim pozicijama treba traziti krivca, a tehnologija nije presudna vec da li su ti uredjaji dobri ili losi.

 

znam koje zvucnike imas i siguran sam da nije do njih, uzvodno nije "na nivou"

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa napisanim da nije stvar topologije vec da li je preamp dobar ili ne al za par stotina eur tube follower je best buy.Ako se budzet rastegne onda tu vec svasta se uklapa.Mislim da sam negdje u temi procitao da je prvobitni budzet 400 eur..

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, valjda se podrazumeva da govorimo o dobrim i kvalitetnim uredjajima. A tu SS nema sta da trazi pored tube. Ponavljam, u slucaju korektnih izvedbi oba. Ako se to ne vidi u sistemu onda problem mozete traziti i nizvodno. Postoje SS preampovi koji odlicno rade sa cevnim izlazima. Medjutim, ovde izlaz nije cevni.

@Trouble dobar predlog.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se izgubilo iz horizonta da AI snagaš ima samo balansirane ulaze i da korišćenje adaptera sa SE na BAL, nema mnogo poente, tako da su u igri balansirani uređaji ili preampi sa balansiranim izlazima...

Da li ima smisla M2Tech Young MK3 (ispravite me ako to nije aktuelni model), pa mu nabaviti neko kvalitetno linearno napajanje u izvedbi npr[mention=10695]impuls[/mention] -a? Pored digitalnih ulaza, ima i SE analogni ulaz, kao i balansirane izlaze...

 

EDIT: Mislim da većina zna, ali za neupućene, u pitanju je DAC sa preamp funkcijom...

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, patason said:

jeste kad su dva dobra uredjaja u pitanju bolji je lampas, ako su oba lampasi bolji je koji ima preko 60 godina...ako su oba matora bolji je ruzniji :D

 

 

Ti stari su uglavnom loši za današnje standarde. Počev od prevelike osetljivosti izlaza preko  prevelikog pojačanja preampa...

Link to comment
Share on other sites

Ako se razmislja u tome smijeru dodao bih i RME ADI 2 dac/preamp kojeg engleski Nord kao "proizvodjac" moje varijante icepowera preporucuje kao preamp uz svoje pojacalo.Iskreno da kazem i mene ova varijanta privlaci ali nemogucnost probe u svome sistemu mi je uvijek kvarila planove.

Link to comment
Share on other sites

imao sam adi-2 i young mk-2 sa thomanek linearnim napajanjem (vrlo slicno kao mk3).

to je samo solidno, a ni jedno ni drugo ni blizu klase icepowera i zvucnika.

ima burmester 099 na oglasima, preamp i dac.....verovatno je skupo ali kaze JTGTS  budzet je 1k,2k,3k .....bice i za burgera.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, patason said:

imam od skoro a godinama sam slusao kompletan sistem solid state, a isti amp sam slusao i u jos desetak sistema gde nikad nije bio problem da li je izvor ili preamp tube ili SS vec da li je dobar ili los.

nije loše saznati koji solid state preamp ima pomenute kvalitete iste kao i lampaški. barem mene to zanima, jer na svim tačkama u sistemu imam konačne odgovore ali ne i za aktivni preamp, svejedno šta je u njemu. a imam neuporedivo - bukvalno neuporedivo - bolja iskustva sa lampaškim preampima koje sam probao kod kuće ili čuo u sistemima koje dobro poznajem. tonska prirodnost, pomenuti "vazduh", 3D, stage, holistički kompletan muzički ugođaj itd. svakako bi kupio prvi solid state preamp koji nema drkanje oko cevi a poseduje ove kvalitete u meri u kojoj to imaju neki ekstraordinarni lampaški preampi.

Link to comment
Share on other sites

moj izbor od svega sto sam cuo a da je razumna cifra u pitanju AI preamp, stari model (novo 1200 evra)

da nije ss, BAT VK 3-ix-SE (polovno oko 2500, daljinski i svi upgrejdi koje bat nudi su u tom SE modelu)

 

solid state mi se cini da sve valjano uradjeno sa j-fetovima  mi se svidja, kad su full balansirani uredjaji to unosi dodatni kvalitet u zvuku i napominjem da su meni isti kriterijumi za obe tehnologije, ne trazim od lampasa jedno a od ss drugo.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, patason said:

imam od skoro a godinama sam slusao kompletan sistem solid state, a isti amp sam slusao i u jos desetak sistema gde nikad nije bio problem da li je izvor ili preamp tube ili SS vec da li je dobar ili los.

Ono sto sam cuo kod tebe nije imalo veze sa lampama?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...