Jump to content


Zvucnici oko 2000e


JTGTS

Recommended Posts

Posto sam vec prozvan :-)...cudo jedno kako rade hOrns Universum 3, Boenicke W8SE+, B(M)W 80x(x=nesto), Trenner&Friedl Pharoah, Tannoy neki u Subotici gde bilo na slusanju sa tim "govancetom" :D.

Odo da slusam becku skolu...

Link to comment
Share on other sites

Stigli su dzinovi i mnogo su lepsi uzivo nego na slikama. Ice power se snasao odlicno sa njima. E sad na marantzu se najlepse cuje kad su sve tonske kontrole pogasene (jedan od retkih slucajeva) ali mislim da ovi zvucnici zasluzuju bolji preamp.

Inace prastaju losu produkciju ali naravno ne prave cuda, dok se dobra produkcija cuje bolje nego ikada.                                U poredjenju sa JBL LS80 ( mada to je glupo poredjenje jer nisu uopste ista klasa) sviraju mnogo prirodnije, detaljnije jednostavno bolje u svakom pogledu.

Primetio sam da soba, pozicioniranje, svaki deo namestaja dosta utice na zvuk.

Jel ima neki predlog za Preamp? Pozeljno bi bilo da ima dobar DAC i naravno mora da ima balansirane izlaze.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Delija said:

Cestitam :thumbsup2

Dynaudio je generalno prilicno osetljiv na pozicioniranje.

Kako se bas snasao u tvojoj sobi?

Koji ti je budzet za preamp i DAC?

Hvala na cestitkama. Na moje iznenadjenje nije se uopste lose snasao, malo je naglasen bas ali prilicno su blizu zadnjeg zida tako da je to lako resivo.

Preamp i DAC bi bilo pozeljno da su jedan uredjaj ali ako je bolje odvojeno ... Jednostavnije je zeni da koristi jedan uredjaj posto i ona voli da slusa muziku a tu su onda jos 1 strujni kabl jos 1 balansirani sinergija itd.

Budzet sta znam 1-2-3k evrica :D

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gvlada said:

Parasound P6? То је све у једном. Мада би њима требала већа класа извора.

To mi se vec svidja. Pa izvori su TV youtube i laptop za flac itd. 

Zena koristi TV kao izvor a i ja u zadnje vreme.

Link to comment
Share on other sites

Ovo moze da bude zanimljivo od ponuda u oglasima:

https://m.kupujemprodajem.com/audio/pretpojacala/primare-32-mm-30-predpojacalo-dac-strimer-i-snagasa-34-2/oglas/82604208#mhs0-1621702650607

Verujem da moze da se poslusa.

Uz balansirani preamp i DAC ima i streamer, sto je bitna stavka.

 

p.s. Ako se ne varam - to je asortiman Slobe BM.

Link to comment
Share on other sites

https://www.audio-markt.de/market/classé-audio-classé-audio-cp700-ca2200-1126418975

Apropo mog predloga - ovaj sistem sa linka prodaje moj jako dobar drugar Svicarac. Zasto ga prodaje? Pa covek cuo AI D klasu i AI preamp koji su se “pokakili” po to Classe-u pa se eto nasao na oglasu, a njemu ce osim bolje muzike u dzepu ostati jos po koji Frankic. I da, imao je i AI dac ali ga je odmenio Lampi TRP...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...