Jump to content


Zvucnici oko 2000e


JTGTS

Recommended Posts

Pozdrav svim forumasima.

Posle brdo izmena opet mi se u sistemu nasao combo preamp , power amp jer mi je naisao povoljno AI snagas koji izuzetno lepo svira (pokajao sam se kada sam ga prodao prvi put i eto ga novi :D).Trenutno je preamp marantz 7701 koji je ujedno i DAC ali tu ce najverovatnije doci Mcintosh c2700 do kraja godine.

E sada zvucnici su JBL LS80 koji sasvim lepo sviraju ali probao bi druge a JBL ostavio dok nebudem siguran da druga opcija svira osetno bolje.Kablovi su svi FTA bolje izvedbe zokijeve tako da tu nema sta da se dira.

Budzet moze da se rastegne i to prilicno ako mi se zvucnici bas svide.

Hvala unapred na savetima

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Delija said:

Napisao je za amp. IcePower1200AS2 u AI izvedbi.

Koja vrsta muzike se primarno slusa?

Novo ili polovno?

Nebitno dal je novo ili polovno (pretpostavljam da je bolja opcija polovno).Primarno se slusa elektro muzika stim da ide cesto i pop muzika 80-90 depeche , duran duran poneki rock itd.Soba je oko 20-25m2 4,5x5,2m koliko se secam (ili je to spavaca mada su slicne ).

Link to comment
Share on other sites

Po meni, Sonus Faber nije bas za elektroniku, a jos manje za (hard) rock - pogotovo ne ti stariji modeli. Tu je JBL vise na svom terenu. Jel ima nesto konkretno sto bi hteo da dobijes bolje kod novih zvucnika u odnosu na JBL?

Cremona-e su u oglasima mesecima - ne moras da zuris, nece one nigde da pobegnu tako brzo :) Verujem da nije problem da ih detaljno poslusas - vlasnik je i (povremeni) forumas.

Link to comment
Share on other sites

Prirodniji zvuk prvenstveno i vazduh izmedju instrumenata (to sam imao na kappa 8.2).JBL je prilicno detaljan i ima lepu dubinu pozornice bez obzira sto mi je pozicioniranje ocajno.Sirina je dobra ali ne odlicna. Meni se recimo prilicno dopada zvuk infinitija a ima u oglasu renesanse 90 koji ima 2 ribona a taj zvuk mi se prilicno dopada.To je isto jedna od opcija, kao i ovo https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/sonus-faber-liuto-tower-wood/oglas/116185135?filter_id=1024832659

Jednostavno upgrade u svakom pogledu (LS80 je prilicno dobar zvucnik ali znam da moze bolje).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rokijana said:

Zvucnici od 3500 e na pojacalo od max 400e u D klasi, sa AV. preampom i dac-om .....salite se ?

Preamp se menja naravno ovo je privremeno, a to pojacalo od max 400e pretpostavljam da niste culi .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...