Jump to content


Polovan ili nov gramofon


Djodjara

Recommended Posts

10 sati ranije, Djodjara said:

Posto sam i dalje u nedoumici, ako neko poznaje/moze da preporuci pouzdanog prodavca iz Beograda zbog licnog preuzimanja, bio bih takodje zahvalan.

Наведи неког са актуелним огласом па да видимо ко кога зна и колико.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

23 minuta ranije, Mingus,Mingus said:

https://www.kupujemprodajem.com/audio/gramofoni/marantz-tt4200-direct-drive-sa-at-95-zvucnicom-rezervisano/oglas/88869505?filter_id=830544397

Ima jos gramofona u ponudi ,Toma iz Krusevca,donosi robu i u Beograd.Pozovi i pitaj za savet ima visedecinisko iskustvo.

I ja.

Tomi je to posao i nije mu u interesu da uvaljuje, što i ne radi - bar ja ne znam da je nekome nešto uvalio. Plus, čovek je audiofil i zna mnogo oko gramofona, dobiješ full uslugu.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam dosta dugo na forumu prodavao svoj modifikovani 1210. Ljudi su odmah odbojni na sam pomen modifikacija, svi hoće original, svi hoće da ništa nije menjano, pretpostavljam zbog potencijalne lakše prodaje kasnije nego zbog toga kakav zvuk gramofon ima. Greska. Ako je nešto modifikovano onako kako treba uz svu moguću dokumentaciju i dokaze kako je to uradjeno, može se jako mnogo dobiti. Ja sam prilikom prodaje izgubio prakticno sve sto sam uložio u gramofon a to nije bilo bas malo. Otišao je za cenu malo veću od Rege P1, a ta dva gramofona nemaju šta da traže u direktnom poredjenju. Hoću da kažem da ne treba biti gadljiv na oglase na forumu, i na KP tog tipa, s tim da na KP morate biti obazrivi jer zaista ima svega. Toma iz Kruševca radi taj posao decenijama, radi i nove stvari (AT glave npr), spreman je da pomogne savetom i ako treba, zna i može i nekom modifikacijom. Siguran sam da dobar deo gramofona koji on prodaje su znatno bolja opcija od nove Rege P1 ili najjeftinijeg ProJect-a. O kopijama 1200/1210 neću da pričam, ko je jednom u ruke uzeo Technics pa posle AT … jasno mu je sve. Gramofon je skupa igračka, od samog uredjaja, preko glava, fono sekcije itd … ploče da ne pominjem. Ali dobra polazna osnova je lepo ocuvan, servisiran i pregledan polovni Gramofoni čija je cena nekad bila 4-5…10x veća nega ona koja je sad na oglasima. Bilo je bogami i Linn-ova za oko 400e u super stanju sa Linn basik ručicom. Drugar iz NS je za par dana prodao Technics 1210 MD3 praktično nekorišćen, sa kutijom, računom, papirima itd. Jeste malo Jaca cena ali taj gramofon i bubašvabe će nadživeti sve nas i III svetski rat :). Može da se nadje, samo treba znati šta traziti i zašto.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, No1Livz4Ever said:

Ja sam dosta dugo na forumu prodavao svoj modifikovani 1210. Ljudi su odmah odbojni na sam pomen modifikacija, svi hoće original, svi hoće da ništa nije menjano, pretpostavljam zbog potencijalne lakše prodaje kasnije nego zbog toga kakav zvuk gramofon ima. Greska. Ako je nešto modifikovano onako kako treba uz svu moguću dokumentaciju i dokaze kako je to uradjeno, može se jako mnogo dobiti. Ja sam prilikom prodaje izgubio prakticno sve sto sam uložio u gramofon a to nije bilo bas malo. Otišao je za cenu malo veću od Rege P1, a ta dva gramofona nemaju šta da traže u direktnom poredjenju.

S obzirom da znam ko ga je i kako sređivao, bio mi je interesantan, ali s obzirom da sam jedan Technics višak prodao, bilo mi je glupo da opet uzimam nešto što bi više stajalo kao ukras, nego što bi radilo.

Ko god da ga je kupio dobio je sjajan gramofon za ne toliko mnogo para, taman da si ga prodao za onoliko koliko je stajalo na oglasu (a verovatno si spustio par desetina evra). Ovaj modifikovani “Teča” je za regularno HiFi kućno slušanje mnogo bolja opcija nego regularni 1210, jer mu je povađeno dosta elektronike koja je potrebna samo ako ga koristi DJ.

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako. Shodno tome i savet. Polako, gledajte ko prodaje, šta prodaje, malo čitanja malo raspitivanja … ako nije preprodavac daće i na slušanje (ja sam svoj gramofon ostavio tada
potencijalnom kupcu uz kaparu na 4 dana). Sve može. Samo ne ishitreno. To je suština u ovom sportu koja se skupo placa. Znam iz ličnog iskustva.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Da mi treba gramofon, kupio bih neki tangencijalni Technics sa t4p, što bolji, i neku rezervnu iglu za postojeću glavu. Ako baš mora nova glava, AT ima odličnu t4p glavu. Za nju ima rez igle, pa si baš dugo miran. Ako voliš da čačkaš i šteluješ, ovo definitivno nije pravi izbor.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam  video i mislio da posaljem link sa nasih oglasa za tehniks pa me neko preduhitrio.Forumski oglasi jesu Ok mesto za kupovinu,uglavnom su to sprave koje su vec neko vreme u posedu,koriscene i funkcionalne.Za par godina koriscenja i da nije bilo kako treba nesto popravilo bi se.Za razliku od forumskih, Kp oglasi su vrlo cesto oglasi preprodavaca koji ponekad pojma nemaju o poreklu i stanju uredjaja.Ovaj teča je ipak 5g proveo kod istog vlasnika koji je forumas sto nije nebitna stvar.Tesko da ce neko da se sramoti na forumu za 240eura,nisu sve pare ovog sveta.Prosecan Kp preprodavac hoce ...i za manje.Nisu naravno svi isti,Toma iz KS (Majstor na kp) je cesto imao dosta gramofona,poznaje ih i dobro to izpregleda pred prodaju.

Link to comment
Share on other sites

Da mi treba gramofon, kupio bih neki tangencijalni Technics sa t4p, što bolji, i neku rezervnu iglu za postojeću glavu. Ako baš mora nova glava, AT ima odličnu t4p glavu. Za nju ima rez igle, pa si baš dugo miran. Ako voliš da čačkaš i šteluješ, ovo definitivno nije pravi izbor.
Realno, odličan savet. Slušao nedavno SL-10, sa originalnom MC glavom, to svira dosta skuplje nego što košta, naravno, SL-10 je koliko vidim van budžeta, ali ima i SL-6, SL-7, koji su takođe odlični gramofoni i nešto jeftiniji, samo, kao što si rekao, nema previše igranja...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Да вам кажем моје искуство (слава Господу Богу нашем) купио сам грамофон под одличним условима. У питању је 1510 Technics. Човек пристане да га пошаље поштом, чак ми је нудио гаранцију од годину дана ако га узмем код њега лично. Лепо ради, има ону своју бољку да мало спорије нешто пушта, али ништа страшно, и то се да средити.

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2021 at 9:15 PM, zek said:

Koja je to boljka i kako to ”nešto” sporije pušta?:wacko:

45 обртаја не ради увек добро, али и томе има лека.

Нашао сам на страним форумима и истина је, то сам приметио код мог грамофона.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...