Jump to content


Polovan ili nov gramofon


Djodjara

Recommended Posts

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ljudi,ajmo malo ozbiljnosti ..."rekao bih iskopirala je u detalje" ne znaci bas nista.Jesi proveravao kvalitet lezajeva,motora,kakvo je kuciste gramofona,rucka ... ma naravno da nisi.Najobicnijom google pretragom se dodje da te kopije tehniksa nisu ni blizu tehniksu,po meni su samo izraz neinventivnosti ovih sto kopiraju da naprave nesto svoje .Nego kupuje oko ,liči... pa kupuj.  Lako tudjim novcanikom.Ko voli tehniksa nek kupi tehniksa,bio kolegin odlican primerak u oglasima,prodat uz solidno cekanje na kupca(na moje iznenadjenje).Te kopije kad covek kupi prodje malo jeftinije,al kome to treba jednog dana kad pozelis da promenis i odes na bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ozbiljan kada sam napomenuo ove detalje.

Kupiš gram koji liči na Teču i podesiš po tečinom protraktoru. Šta si dobio .... brže trošenje igle, habanje ploča i lošu reprodukciju.

Nije ista geometrija šestara ručke!!!

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, sondek said:

Pa da si samo procitao, lik je negde citao da je neki "znalac" rekao da AT 120 ne valja i on je zabrinut jer je hteo da kupi pa se raspituje.. Nema veze sa zivotom ni nicim... A kamoli da je AT120 los gramofon, samo jos jedna od tema rekla kazala, sve neki kvazi strucnjaci. Ne vidim poentu. Postoje mnog merodavniji testovi koji bas porede dva gramofona, svakako daleko od toga da je losa kupovina a da je losije od neke plasticne Rege, to sam ubedjen da nije.

sa druge strane Audio Tecnica proizvodi vrhunske audio proizvode vec decenijama, zasto ne bi mogla jedan gramofon da napravi. Ocigledna kopija ali sa drugacijim ciljem, ne vidim sto bi morao da  bude 1:1 ko Technics, koji ok jeste bolji ali realno da li vredi toliko vec se slepa na staru slavu, kao i mnogo audio opreme danasnjice.

Link to comment
Share on other sites

Ako već neko i odluči da kupi kopiju, sa čim nemam nikakv problem, onda neka obavezno potraži odgovarajući protraktor za njega.

EL 230.5mm - Overhang 16mm = 214,5 mm udaljenja od centra tanjira do centra ručice

Nije isti protraktor koji ima EL 230.5mm - Overhang 15mm ..... jer je tu udaljenost od centra do centra 215.5mm

Dakle nije stvar tako banalna kao što deluje. Uzmem protraktor za 230.5mm Effective Lenght i završio sam posao.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Father said:

Ako već neko i odluči da kupi kopiju, sa čim nemam nikakv problem, onda neka obavezno potraži odgovarajući protraktor za njega.

EL 230.5mm - Overhang 16mm = 214,5 mm udaljenja od centra tanjira do centra ručice

Nije isti protraktor koji ima EL 230.5mm - Overhang 15mm ..... jer je tu udaljenost od centra do centra 215.5mm

Dakle nije stvar tako banalna kao što deluje. Uzmem protraktor za 230.5mm Effective Lenght i završio sam posao.

Proizvodjac obezbedjuje svoj protaktor. Kao i svaki drugi, sto dolazi najverovatnije uz gramofon, ili je zvucnica vec fabricki nastelovana.

https://www.audio-technica.com/wordpress/app/uploads/0406_2904_00_cartridge_headshell_alignment_sheet.pdf

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, Father said:

Onda mirni snovi! Samo treba povesti računa o print-u i proveri preciznosti odštampanog PDF-a. Ja imam loša iskustva sa pdf-ovima i nisam jedini.

Da stampa iz PDF-a nikad nije bila precizna, medjutim PDF se lako vraca u originalni vektor, tako da se moze odstampati direktno i kontrolisano iz recimo Illustratora, Corela ili vec nekog drugog vektorskog programa. Ima nacina da se odradi ko zna i ko je radio pripremu za stampu.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Father said:

Onda mirni snovi! Samo treba povesti računa o print-u i proveri preciznosti odštampanog PDF-a. Ja imam loša iskustva sa pdf-ovima i nisam jedini.

Bolji protractori imaju dve duži po "X" i "Y" osi nacrtane, od na primer 10 cm. Kad se .pdf dštampa, ako je na papiru toliko koliko treba da bude (100 mm) u čemu je problem ?

Takođe postoje i programi za direktno štampanje protractora na printer driver, a ne preko .pdf-a. Na primer Conrad Hoffmanov protractor. Samo treba znati podatke za geometriju ručke.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, shon3i said:

Meni je zapravo sto zbog foruma sto ovako Pro-Ject zapao za oko, deluje mi da je skroz dobra investicija za pocetnika

https://www.player.rs/artikal/pro-ject-primary-e-black-om-nn 

A sad, posto sam vec podosta i zbunjen, na kraju cu u Gigatronu uzeti AT-LP2X za 25 hiljada :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nije ti dobra logika.

Pošalje se gramofon u B&O i dobije se tip-top skockam. To se naravno lepo i plati, ali B&O u svetu ne kupuje bilo ko, obično uzimaju oni dubljeg džepa koji neće da se mlate da sami menjaju glavu ili da im to radi komšija.

I to naravno ne važi za prepotopske modele koji se kod nas donose u kamionima na bubanj potok.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, R_R said:

Nije ti dobra logika.

Pošalje se gramofon u B&O i dobije se tip-top skockam. To se naravno lepo i plati, ali B&O u svetu ne kupuje bilo ko, obično uzimaju oni dubljeg džepa koji neće da se mlate da sami menjaju glavu ili da im to radi komšija.

Вала баш :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

On 19.5.2021. at 16:40, Djodjara said:

Meni je zapravo sto zbog foruma sto ovako Pro-Ject zapao za oko, deluje mi da je skroz dobra investicija za pocetnika

https://www.player.rs/artikal/pro-ject-primary-e-black-om-nn 

A sad, posto sam vec podosta i zbunjen, na kraju cu u Gigatronu uzeti AT-LP2X za 25 hiljada :lol:

Oba su bacanje para a ne  investicija.

Uostalom kao i ceo ovaj hobi.

Moje je mišljenje da uzmeš onaj koji ti je lepši.

Pošto su jedno dobri.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 19.5.2021. at 16:40, Djodjara said:

Meni je zapravo sto zbog foruma sto ovako Pro-Ject zapao za oko, deluje mi da je skroz dobra investicija za pocetnika

https://www.player.rs/artikal/pro-ject-primary-e-black-om-nn 

A sad, posto sam vec podosta i zbunjen, na kraju cu u Gigatronu uzeti AT-LP2X za 25 hiljada :lol:

Као што рече @zflazar бацање пара јер и нису нешто.

Цена би могла да се евентуално коригује, сума сумарум одлична вртешка за улаз у винил воде. Мотор булит пруф веома квалитетан, погон одличан, тањир баш леп, ручица сасвим солидна........поврх свега очуван!

https://www.kupujemprodajem.com/audio/gramofoni/hitachi-ht-356/oglas/115904270?kputm_campaign=top

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, giZ_Mo said:

Као што рече @zflazar бацање пара јер и нису нешто.

Цена би могла да се евентуално коригује, сума сумарум одлична вртешка за улаз у винил воде. Мотор булит пруф веома квалитетан, погон одличан, тањир баш леп, ручица сасвим солидна........поврх свега очуван!

https://www.kupujemprodajem.com/audio/gramofoni/hitachi-ht-356/oglas/115904270?kputm_campaign=top

 

 

Vidim da ima to dosta da istrazuje, a pre svega slusa i uci od iskusnih clanova foruma.

Posto sam i dalje u nedoumici, ako neko poznaje/moze da preporuci pouzdanog prodavca iz Beograda zbog licnog preuzimanja, bio bih takodje zahvalan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...