Jump to content


Polovan ili nov gramofon


Djodjara

Recommended Posts

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja i dan danas imam P24 skinut sa jednog tangencijalnog Technics gramofona, uspeo da nadjem original iglu i to svira bas dobro, preko lakseg headshela i T4P konvertora nakacena na klasican shell. A same T4P rucke su obicno fabricki dobro nastelovane i nema zezanja sa protaktorima. Sta znam ko ne voli da eksperimetise mislim da nije los izbor.

Link to comment
Share on other sites

vratio bih se na naslov "Polovan ili nov gramofon"

moje (skromno) razmisljajne:
ako si iskusan sa gramofonisajnem (menjanje rucke, podešavanje glave i igle, zamena beltova, kablovi u ručci, a tek plintovi i koješta...) i to te čini zadovoljnim, lepo je uzeti polovan pa se igraš i namestiš ga sa sebe i svoje mere

a ako si početnik, tj prvi gramofon ili nemaš nameru da se igraš sa svim silnim setovanjima nov gramofon obavezno
"Plug and Play..."

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Operater said:

vratio bih se na naslov "Polovan ili nov gramofon" moje (skromno) razmisljajne: ako si iskusan sa gramofonisajnem (menjanje rucke, podešavanje glave i igle, zamena beltova, kablovi u ručci, a tek plintovi i koješta...) i to te čini zadovoljnim, lepo je uzeti polovan pa se igraš i namestiš ga sa sebe i svoje mere

a ako si početnik, tj prvi gramofon ili nemaš nameru da se igraš sa svim silnim setovanjima nov gramofon obavezno
"Plug and Play..."

Е нека си му рек'о. ^_^, боље и то него ови са  :ruganje даскама. 

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, SUROKVL said:

Neće se utisnuti, a ako se utisne uvek može da stavi između dasaka aksijalne ležajeve

Može, ali bitno je da bude stabilno.  Ako se koriste samo kuglice, treba ih ograničiti nekako u kretanju, recimo komadima filca u žljebu, da to ne poleti negde sve skupa sa fonografom.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Operater said:

vratio bih se na naslov "Polovan ili nov gramofon"

moje (skromno) razmisljajne:
ako si iskusan sa gramofonisajnem (menjanje rucke, podešavanje glave i igle, zamena beltova, kablovi u ručci, a tek plintovi i koješta...) i to te čini zadovoljnim, lepo je uzeti polovan pa se igraš i namestiš ga sa sebe i svoje mere

a ako si početnik, tj prvi gramofon ili nemaš nameru da se igraš sa svim silnim setovanjima nov gramofon obavezno
"Plug and Play..."

Hahaha nisam kupio, hvala na pitanju, na kraju cu se zadovoljiti novim gramofonom na rate :) Ali uzivam u otkiravanju novih informacija u ovoj temi, slobodno nastavite :) 

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Djodjara said:

Hahaha nisam kupio, hvala na pitanju, na kraju cu se zadovoljiti novim gramofonom na rate :) Ali uzivam u otkiravanju novih informacija u ovoj temi, slobodno nastavite :) 

U tom slucaju za nesto malo vise para po meni mnogo bolja kupovina nego ta Rega

https://www.player.rs/artikal/lenco-l-3808---direct-drive-turntable-white

https://www.player.rs/artikal/reloop-rp-1000-mk2

https://www.player.rs/artikal/pioneer-plx-500-k

 

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, shon3i said:

Sva tri gramofona kopiraju Technics SL-1200.

Niti jedan nema istu geometriju za podešavanje glave/igle sa pomenutim uzorom. Za sva tri ne važe protraktori za Technics-a. Samo da napomenem.

PIONEER PLX-500-K i Reloop RP-1000 MK2 imaju identične geometrije ručke.

Efektivna dužina: 230.5 mm

Overhang: 16 mm

Dok...

Lenco L-3808 poseduje daleko kraću ručicu

Efektivna dužina: 220 mm

Overhang: 10 mm

Sa druge strane Technics SL-1200 i većina njihovih S shape ručica ima:

Efektivna dužina: 230 mm

Overhang: 15 mm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...