Jump to content


Polovan ili nov gramofon


Djodjara

Recommended Posts

Verujem da je ovo pitanje vec vise puta postavljeno, ali obzirom da sam kao i svi u ovom delu foruma laik sto se gramofona tice, voleo bih da mi neko da lep savet.

Nemam bas neki budzet, pa sam kontao da je ovo neka najbolja investicija za pocetak.

Polovni:

https://www.kupujemprodajem.com/audio/gramofoni/technics-sl-bd22-belt-drive-nova-igla-nov-belt/oglas/115782653

https://www.kupujemprodajem.com/audio/gramofoni/technics-gramofon-sa-stroboskopom/oglas/115726201

https://www.kupujemprodajem.com/audio/gramofoni/gramofon-technics-sl-d20-direct-drive-i-pitch-do-10/oglas/116248952?filter_id=110419535

Novo:

https://www.player.rs/artikal/pro-ject-primary-e-black-om-nn

 

Hvala unapred na svakom savetu, zaista ce znaciti.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sto bi rekli novo je novo a polovno je polovno :D Salu na stranu u tom cenovnom rangu je uvek mrtva trka. Medjutim meni je opet znacajnije da sve bude "potaman" sto sa ovim tehnics-ovima realno moze da bude. prvenstveno trebalo bi da imaju stabilniju brzinu i mogucnost stelovanja (pitch), takodje Direct drive tu ima vise prednosti kao i manje zavijanje. Jedini problem kod Technics-a tj kod ovih modela svi koriste T4P glave za koje nema bas puno izbora, dok Rega ima nesto bolju samu rucku mada i to je upitno ali ima klasican headshell i podrzava normalan tip glave. Mada na technovim ove P24 glave su jako dobre i ima jos uvek zamenskih igli takodje i upgrejdovanih igli ako vec hocete da izvucete totalni maksimum. Takodje ima AT novih glava koje su sasvim korektne.

Ja bi u ovom slucaju pre uzeo neki od Technics modela, konkretno ovaj Direct Drive model

Link to comment
Share on other sites

Nisam za polovno u tako malom budzetu.Da je to oko 500-600eura mogao bi na izbor da kazem da su to bili nekad kvalitetni i skupi gramofoni koje bi danas bas mnogo morao da platis kao nove i da ti za gramofon tog kvaliteta treba dosta novaca,dobijas odlican zvuk etc.Ovako u polovnom izboru imas 30-40g star gramofon sa mozda dosta istrosenim delovima koji mogu biti i problematicni za nabavku,majstori ga izbegavaju jer servis nekad moze biti ko pola gramofona,taj t4p sistem mi se nikad nije svidjao,retko se dobar gramofon sa njime kupovao,vise je bila neka niza budzet ili srednja klasa ...

Isao bi zasad na nov pa kad se skupe neke vece pare,ako uopste dobijes zelju za tim,kupujes nesto vise klase.U medjuvremenu nov gramofon i nova igla obavezno,pa udri po plocama. Cheers!

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem ovu odbojnost prema T4P glavama?

Ako može neko da mi pojasni zašto je ovaj mount tako omražen među dobrim delom audiofila?

Technics SL-QL1 koji sam prodao za 150€ ovde na forumu upravo je sa T4P mountom i svirao je sa Ortofon glavom sjajno, ne toliko lošije od mog primarnog, a bio kudikamo jeftiniji. Na kraju, ako hoće, neka kaže @Gile šta je dobio za onoliko koliko je platio.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, R_R said:

Ne razumem ovu odbojnost prema T4P glavama?

Искрено ни Ја, слушао сам јејну Техникс главу мислим да је П24 или П34 и то изузетно лепо свира. Проблем је изгледау самим грамофонима који су својим изгледом на неки начин одбојни, а о ручкама да и не говорим.

Тај твој техникс је итекако прича за себе у позитивном смислу.

Link to comment
Share on other sites

Ja mogu da se javno zahvalim @chika_milan u, što mi je prodao njegov Thorens 290. Gramofon radi sjajno, bez ikakvog ulaganja. Pomogao mi je i oko podešavanja. Čak mi je i poklonio moju prvu ploču - Deep Purple.

Sve u svemu može ovde na forumu, s vremena na vreme, da se pronađe dobar gramofon. Tako da se slažem sa komentarom @R_R

 

Link to comment
Share on other sites

Ovi polovni Technics su mi se dopali jer imaju pitch control, ali da kao sto rece kolega forumas @sondek iznad , novo je novo.

Nazalost, takav je budzet da nista vise od cenovnog ranga (koja hiljada gore dole je ok) sa Pro-Ject (https://www.player.rs/artikal/pro-ject-primary-e-black-om-nn) za sada se ne moze izdvojiti.

Ako neko ima jos neki savet, samo izvolite :)

Link to comment
Share on other sites

On 17.5.2021. at 7:46, R_R said:

Ne razumem ovu odbojnost prema T4P glavama?

Ako može neko da mi pojasni zašto je ovaj mount tako omražen među dobrim delom audiofila?

Technics SL-QL1 koji sam prodao za 150€ ovde na forumu upravo je sa T4P mountom i svirao je sa Ortofon glavom sjajno, ne toliko lošije od mog primarnog, a bio kudikamo jeftiniji. Na kraju, ako hoće, neka kaže @Gile šta je dobio za onoliko koliko je platio.

Veoma sužen izbor kupovine te vrste glave.Da se ne daj bože ugasi proizvodnja gr. glava na trzistu bi mnogo ostalo od ovih standardnih da se kupi.

Zvučno, iskreno osim jednom nijesam čuo u nekom najslabijem sistemu T4P glavu.Zatim  logično mije da je bas dobra svi bi je proizvodili umjesto ove obične.

Imam jedno pitanje za forumaše.

Na B&O gramofone je ugradjena njihova glava.Koja bi se mogla druga montirati?

Npr. Beogram 1700?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...