Jump to content


Novi DAC


CJbolland

Recommended Posts

Veliki pozz svima na ovom sjajnom forumu. Planiram ovaj mesec da kupim sebi neki novi DAC. Trenutno imam Asus U7 koji koristim već dugi niz godina. Pre toga sam imao Line6 ux2 a pre toga Creative live 24bit i na svaki apgrejd zvuk je bio za klasu bolji pa bih hteo i ovoga puta da pazarim nesto dobro što će da bude odlična cena/performanse kupovina.

Ono što mi je trenutno najuži izbor je Topping D50s. Zvuk bi išao sa Pc-a na DAC pa sa njega interkonekt kabelom na matoro Denon stereo pojačalo. Radi se o Pma-1080r pojačalu i njemačkim IQ 4180 at kutijama ako nešto znači. Interesuje me da li će Topping D50 biti odličan apgrejd u odnosu na Asus xonar u7 koji sada imam ili da još skupljam pare za nešto bolje? Svaki predlog je dobrodošao!

Link to comment
Share on other sites

Kad se već pominju jeftiniji dacovi, ja bih da dodam da od pre dva meseca imam SMSL Sanskrit 10th MKII, i da sam vrlo zadovoljan zvukom u mom, doduše budžet sistemu: Onkyo A-9010, Monitor Audio Bronze 100.

 

Poslato sa AGS-W09 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, Dragan Penev said:

Dok platiš dostavu, porez, carinu... Ode to na dosta preko 250.

 

Разлику у цени искључиво због музикалности између Schiit мултибита и остатка овде предложених (осим Гиђгиног) вреди и те како доплатити.
Толико да би остатке било тешко после тога слушати.

Link to comment
Share on other sites

Pomenuo je u prvom postu pri otvaranju teme Topping D50S koji kosta 250 evra, a takodje je naveo i ostatak sistema koji ne kosta mnogo vise od toga. I ti mu na rate nudis DAC skuplji za red velicine? :rolleyes:

 

To je kao da se raspituje za Hyundai I30, a ti mu kazes kako je novi S63 AMG brutalan auto.

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da li pokretač teme kupuje nov ili "nov" dac...
Od SH dacova koje sam probao u klasi cene oko 250eur zvučno me je vrlo prijatno iznenadio Rega Dac.
Kod Rega-e je problem slabiji kvalitet USB ulaza i to može da bude problem, pošto je izvor pc.
Ako je kvalitet zvuka najbitniji, apsolutna preporuka.
 

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, JTGTS said:

D50S pristojan uredjaj.Ne bih isao ispod toga nikako bez obzira na ostatak sistema.

Probao sam ga i nije loš, nego ima tu par stvari da se kaže oko tog DAC-a. Prvo kod nas je već oko 300eur na KP, bez napajanja, po meni previše jer svira slično kao D30 (saznao sam to posredno od čoveka koji ih je poredio). Znači mora se odvojiti za neko dobro napajanje barem još 100-150eur.

Bolje svira kad se na izlazu LME49720 zameni sa OPA1612.

Na napajanje je strašno osetljiv, probao sam jedan Powerbank koji sam dobio od ortaka uz D50s, blago razočaravajući zvuk. Zabodem par nekih punjača koje imam za mobilni, jedan je dao bolji zvuk. Na kraju uspem sa drugim Powerbank-om da dobijem znatno bolji zvuk, da kažem zadovoljavajući, ali osećam da može to biti dosta bolje.

Menjanjem onih 5-6 filtera koje ima nisam primetio neku bitnu razliku u zvuku, možda bi se i čulo nešto sa nekim dobrim napajanjem.

Takođe treba obratiti pažnu na to da zavisno od PC, može da radi na USB kabal sa samo 3 žice (bez+5V) a negde neće bez 4 žice i ako je predviđen za eksterno napajanje. Kod mene je radio na tri žice, ali neće svuda, ne znam zašto traži tih +5V? 

Od ostalog da napomenem da je izmerena potrošnja bez muzike 300mA, a sa muzikom 330mA, sve na +5V. Nije neki veliki prohtev, samo ne znam da nema nekih pikova pa da mu treba puno jače napajanje, ali 1A 5V je sasvim dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Infidel said:

Nisam siguran da li pokretač teme kupuje nov ili "nov" dac...
Od SH dacova koje sam probao u klasi cene oko 250eur zvučno me je vrlo prijatno iznenadio Rega Dac.
Kod Rega-e je problem slabiji kvalitet USB ulaza i to može da bude problem, pošto je izvor pc.
Ako je kvalitet zvuka najbitniji, apsolutna preporuka.
 

Zaista odlican predlog.Ima ga moj kum ja sam mu ga uvezao i slusao sam ga 7-8 dan.Predivan,vrlo prirodan zvuk, bez bilo kakve teskoce se slusa celodnevno bez napora.Vise mi se svideo od nekih dosta skupljih

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Pomenuo je u prvom postu pri otvaranju teme Topping D50S koji kosta 250 evra, a takodje je naveo i ostatak sistema koji ne kosta mnogo vise od toga. I ti mu na rate nudis DAC skuplji za red velicine? :rolleyes:

 

To je kao da se raspituje za Hyundai I30, a ti mu kazes kako je novi S63 AMG brutalan auto.

Nisam zamijetio da mu treba drveni advokat, ako hoces da oboris rekord sa odgovorima na forumu mozes i na drugi nacin. Poenta foruma je da coveku kazemo sta sve ima i ponude koje su uslovno receno nadohvat ruke, u niciji dzep ne zavlacim ruku, i sam sam par puta trazio jeftiniji uredjaj pa uzeo skuplji jer sam napravio kombinaciju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...