Jump to content


Izrada prednje ploce uredjaja uz pomoc CNC masine


Sir_John

Recommended Posts

Znate li adresu/telefon ljudi koji pruzaju uslugu secenja i obrade prednjih ploca za uredjaje na CNC masinama.

To je ono kada doneses majstoru dizajn prednje ploce u corelu a kuci vratis gotov proizvod koji je lep do bola :listen

Takodje, video sam da neki graditelji za prednje ploce koriste klirit a ne metal, gde se to radi? Kod istih majstora predpostavljam ili mozda negde drugde?

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

klirit sam koristio skoro, pa ima neka iskustva.

Ovo gde sam ja radio, naplaćuju 50 din/minutu korišćenja maÅ¡ine. To ne znaÄi puno, ali evo reference:

brzina rezanja 4mm klirita je 70cm/min, a graviranje površine od oko 10x10cm je trajalo 6 minuta.

Pri graviranju laser se kreće kao glava ink-jet Å¡tampaÄa, tj nije bitno koliko je to Å¡to graviraÅ¡, već u koliki pravougaonik staje. PovrÅ¡ina koja je Å¡ira a manje visine se brže gravira nego ona koja je uska i visoka.

Moguće je napraviti više nivoa graviranja, ali ovde gde sam to radi operater baš i ne poznaje mašinu.

P.S. Pstoje posebni kliriti za graviranje kod kojih je boja izgraviranog dela drugaÄija od ostatka (crni klirit, crvena gravura i sl.)

ne znam cene, ja sam doneo svoj materijal.

Da predupredim pitanje mašina ne može/gazda neće da gravira metal.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...